Propunere/Problema

ciclin

Stie Tot
Nu stiu cum sa o cataloghez.....ori propunere ori problema...

Deci :

Ai o alianta...si inviti playeri....in momentul in care se aduna prea multe invitatii si vrei sa mai scoti din ele , e normal ca le iei in sistem F.I.F.O. (First in , first out )


In momentul in care dau sa anulez o invitatie mai veche ....ma arunca sus ...si iar trebuie sa cobor jos...e enervant ....

Asta se intampla in varianta web a jocului , pe aplicatie e ok :)

Se poate fixa .... ? ... ms
 
Ultima editare:

DeletedUser14424

Guest
Ce să-i faci dacă jocul a fost programat după metoda L.I.F.O (nerecomandată, de altfel)? :)))
Asta se întâmplă când ai peste 15 invitații neacceptate, dar susțin ideea, este foarte utilă mai ales pentru lumile cu limita de membri 100+
pro.
 

DeletedUser13482

Guest
sa bage si ei un buton de sortare, sa ramana invitatiile mai vechi in partea de sus, e si mai usor de sters din ele
 

DeletedUser5815

Guest
banuiesc ca asta se intampla doar la invitatii date la gramada, fara discrnamant.... acolo unde inviti pe spranceana (si cum mi se pare normal sa fie), teoretic n-ai decat maxim 10 invitatii pe rol.... nu e neaparat o problema
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca nu toti intra grupati, si nu toti au echipa lor proprie ( si sa fim seriosi , cel putin o alianta mamut exista oriunde ), sustin ideea. Este destul de buna pentru cei care dau invitatii fara numar :). La urma urmei trebuie sa fie accesibil pentru oricine acest joc, nu doar pentru cei "pro" :)
 

DeletedUser

Guest
Ai o alianta...si inviti playeri....in momentul in care se aduna prea multe invitatii si vrei sa mai scoti din ele , e normal ca le iei in sistem F.I.F.O. (First in , first out )

Stai calm, astia n-o auzit de FIFO cum ion din alpha united nu stie ce-i ala LIFO
smiley_emoticons_auslachen2.gif
 

DeletedUser

Guest
nEFDXqRr_KLm-e0fb_dQ.jpg


Hmm, sa vedem cat timp o sa reziste marea adunare a vikingilor :). Sa tii in frau 300+ jucatori si 3 alianta nu este deloc usor. Poate ei ne dovedesc contrariul, cu toate ca statisticile spun altceva :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca sunt baieti inteligenti si exista in fiecare alianta cate 1-2 intemeietori + 2-3 lideri + max. 4 jucatori pt forumul ascuns de alianta + un forum bine organizat + un plan existent pt fiecare alianta in parte, atunci sunt foarte mari sansele.
Totusi fac pariu ca sunt multi noobi acolo care ataca cu sabieri
smiley_emoticons_auslachen2.gif
 

mircead123

Membru Nou
Problema ridicata este valabila si pentru raporturi. Daca intru in raporturi si caut un anumit raport, deschid mai multe pana sa gasesc ce imi trebuie, dar de fiecare data cand inchid raportul ca sa il deschid pe urmatorul, serverul ma duce la primul raport de sus, in loc sa ma lase la pozitia ultimului raport afisat ca sa imi continui cautarea de acolo. Asta inseamana ca iar trebuie sa caut pozitia respectiva, sa o identific, si nu e usor, tinand cont ca uneori le iei cam la nimereala.
Eu sunt pentru propunerea facuta.
 
Ultima editare:
Sus