Propunere Limitarea goldului.

  • Autor subiect DeletedUser16423
  • Data de început

DeletedUser16423

Guest
Deci asta chiar este o propunere ciudata, mai ales venind de la mine dar este reala.
Propun sa se faca ceva cu excesul de gold, si spun asta cand si astazi am consumat peste 20k gold.

Dar fiind si lider de alianta, comunic cu toti, si stiu fiecare daca are premiu sau nu .
Si am ajuns sa interzic jucatorilor fara premiu sa stea pe granita ca nu fac fata e clar.
Si cred ca o sa ajung sa primesc pe cineva in alianta doar daca imi da dovada ca are gold pe cont .

situatie e naspa pe grepolis in momentul de fata, se baga foarte mult gold, intra in fata doar jucatori ce incarca contul la greu.
deci eu pe zacynthus cred ca am bagat peste 800-900 euro. azi am bagat 25k gold, mai aveam ceva dinainte, si acum mai am 6k >)))
maine incarc iar ...
si cu toate astea sunt cam intre 15-20 in clasament >)
deci, vai vai cat baga restu >)
nici nu stiu cum este posibil ca cineva sa joace fara premium sau macar 25k gold pe luna.
mda, deci ideea este in felul urmator.
Propun o limita la 5k gold pe cont pe zi.
sa nu paota consuma nimeni mai mult de 5k .
e de ajuns pentru ziduri instant, sau 2 fuluri de atac.
dar cam atat.
restu deja sunt in exces.
si cum am spus, vine propunerea de la cineva care chiar face exces.
dar vad cum dispar jucatori, mereu, aceleasi motive, nu au ce face, nu au bani, nu au cum sa joace...
si, pe langa mine care bag atat, mai vine mop, care baga de 10 ori cat mine.
deci e si mai fain >)
inteleg, grepolis castiga mult din asta, dar pierde jucatori si popularitate treptat.
iar cand or ramane doar goldistii, si atunci iar se fac diferente ca ala baga mai mult, ca ala baga prea mult, si incep sa se lase si ei, dispare si grepolis >)
acum mna, am investit prea mult in lumea asta , vreau sa o castig, dar cred ca este ultima, deja mi-am gasit alt joc, si abea astept sa ii dau tare pe el.
 

DeletedUser16733

Guest
Daca nu stii a juca nici goldul nu te ajuta, asta este o fraza straveche a grepolisului, crezi ca lumile se cistiga doar in gold, daca crezi asa faci o greseala, sunt o multime de jucatori care nu baga un ban pe acest joc si mereu au fost piloni in aliantele
 

DeletedUser16423

Guest
Daca nu stii a juca nici goldul nu te ajuta, asta este o fraza straveche a grepolisului, crezi ca lumile se cistiga doar in gold, daca crezi asa faci o greseala, sunt o multime de jucatori care nu baga un ban pe acest joc si mereu au fost piloni in aliantele
nu ai cum sa fi frate pilon daca nu bagi macar acolo 25k gold.
daca nu ai premiu, daca nu duci zid instant, cate o cercetare instant,
hai ca poate nu fuluri de armata ca daca esti jigodie si sti cum sa dai sa se rupa aia care baga gold primu e normal faci pct usor dand dupa ei in ce ramane,
sunt tactici care ii ajuta pe aia fara gold sa se ridice pe spatele la aia cu gold, ca na, aia cu gold isi da interesul pentru alianta, si aia fara profita.
cam asa e.
asa macar sa nu mai fie nimeni excesiv, ca daca nici inamicul tau nu baga ca disperatu, nu bagi nici tu .
 

DeletedUser16733

Guest
lumi intregi am jucat granita pierdeam orase , luam orase eram jucator ce tinea o granita, bagam max 1500 pe luna, si rezistam destul de bine, daca nu crezi poti verifica lumea paros si sparta
 

DeletedUser16423

Guest
si nu ai avut nici macar premiu sau acolo de 1 zid instant ?>
 

DeletedUser16733

Guest
doar premium 3,4 din 5, fara nici un zid instant
 

DeletedUser16423

Guest
e normal, timpul face diferenta mult.
mai mult ca orice.
eu acum sunt in carantina, dar in rest, muncesc cam 10 ore, deci imi raman cateva ore pe zi de grepolis, cam 3-4 ore maxim, si totusi , cu gold compensez orele muncite.
cam asta e ideea la mine.
 

DeletedUser6507

Guest
Nu mai plangeti atata=)),daca nu faceti fata deja incepeti sa plangeti,de ce nu spui si ca "GREPO TOP" nu are pact cu nici o alianta,si voi ati avut pact cu toate harta=)).Asta nu o spui?=))diferenta dintre 50 de jucatori si 150 nu face diferenta?Ca daca era asa facea pact cu aia,si voi ati fi fost 50 de jucatori,50vs50+ jucatori care baga mult gold,acolo s-ar fi facut diferenta,dar asa ca se joaca 50 de jucatori vs 150 eu a-si zice sa te retragi ca te faci de rusine.
 

DeletedUser16423

Guest
Nu mai plangeti atata=)),daca nu faceti fata deja incepeti sa plangeti,de ce nu spui si ca "GREPO TOP" nu are pact cu nici o alianta,si voi ati avut pact cu toate harta=)).Asta nu o spui?=))diferenta dintre 50 de jucatori si 150 nu face diferenta?Ca daca era asa facea pact cu aia,si voi ati fi fost 50 de jucatori,50vs50+ jucatori care baga mult gold,acolo s-ar fi facut diferenta,dar asa ca se joaca 50 de jucatori vs 150 eu a-si zice sa te retragi ca te faci de rusine.
nu inteleg la ce mai vorbesti tu >)))
si gaca ai verifica mai bine grepo top nu face pacte, dar au recrutat 4 aliante >)))
asa ca shh, ca toate pactele de pe harta fac cat au recrutat ei >)
 

DeletedUser6507

Guest
nu inteleg la ce mai vorbesti tu >)))
si gaca ai verifica mai bine grepo top nu face pacte, dar au recrutat 4 aliante >)))
asa ca shh, ca toate pactele de pe harta fac cat au recrutat ei >)
ce au recrutat?ghost squad,si majoritatea jucatorilor sau lasat dupa recrutare,sau sunt si acu dormeze:)).Nu-ti fie ciuda,banat infect ce esti:)
 

DeletedUser15785

Guest
deci la voi incepe dominatie si nu puteti strange decat 70k ter si 20k bireme?
 
Sus