Propunere "Impartirea legaturii de internet"

Discuție în 'Propuneri' creată de Davdigon, 18. Oct 2018.

?

Daca se dovedeste ca sunt persoane diferite(fara conturi multiple) pe conturi,sa ne putem ajuta,!!

1. Sunt de acord cu ideea de a se putea ajuta chiar daca are aceeasi legatura de internet!

60,0%
  2. Nu sunt de acord cu aceasta idee!

46,7%
Sunt permise voturi multiple.
  1. Davdigon

Davdigon Membru Nou

Am avut o problema azi cand am intrat pe Grepolis,am fost banat pe motiv ca am intrat cu mai multe conturi de pe acealsi ID
    Daca cineva dovedeste ca exista mai multe persoane,exemplul meu:eu joc cu fratele meu si cu inca un prieten(intram de pe orice telefon,calculator,laptop) s-a intrmplat sa ma loghez de pe laptop-ul lui,el de pe al meu,eu de pe telefonul frateui meu etc...
    La inceput am dat ca impartim acceasi legatura de internet,dar nu ne puteam ajuta cu nimic,resurse sprijin etc(regulamentul) si atunci mi se pare CEA MAI MARE PROSTIE sa nu pot sa fac asta!

Repet: DACA DOVEDESC CA SUNTEM 3 PERSOANE CU 3 CONTURI DIFERITE!!!! SA PUTEM SA NE AJUTA CHIAR DACA AVEM ACEEASI LEGATURA DE INTERNET(si oricum,fratele meu intra de pe telefon,eu intru de unde apuc...

E frustrant,eu m-am apucat de joc sa joc ceva impreuna cu prietenii + fratii mei!

2. Gymus

Gymus Membru activ

E imposibil sa demonstrezi ceea ce zici tu. Ceea ce zici tu ar fi un avantaj fata de ceilalti jucatori ... e imposibil ca fratele tau sa nu intre la tine pe cont in caz ca tu esti plecat sau etc.

3. ReZz21

ReZz21 Membru activ

Aaaaaaaaaaaaa ?
    Citeste inca odata cea ce ai scris, stai una,doua zile, gandeste cea ce ai scris si dupa vino cu concluzia la cea ce ai scris :)

4. nicol 10

nicol 10 Stie Tot

s-au mai purtat astfel de discutii cu adminii, raspunsul a fost clar, unde este conexiune comuna, aceasta sa fie declarata si fiecare utilizator sa aibe propriul lui comp de pe care sa joace, altfel este banat. Mi-a parut stupid la momentul respectiv si nici acum nu o accept dar na.....profitam si noi de faptul ca se apropie vremea lui Mos Craciun si ii cerem cate 3 calculatoare/telefoane, etc :)

5. Davdigon

Davdigon Membru Nou

ok,atunci bafta la joc sa aveti !

6. yyoga

yyoga Membru

Vrei sa joci asa iti spun eu cum sa faci este simpla treaba iati doua firme de internet ,si unul joaca dupa o firma altul dupa alta firma si le ceri ip statistic nu are ce sa iti Faca nimeni nimic pt ca nu incalci nici o lege al acestui joc . Si nici cinexiunea comuna nu trb sa o declari

7. The Strange

The Strange Membru Nou

e o regula absurda care nu o mai vezi in nici un alt MMO. de ce?

uite de ce:

ai doua telefoane, un laptop si PC. cam toti au asa ceva prin casa, chiar si o tableta. ai teoretic 4-5 conturi cu care poti juca simultan fara sa incalci regula si sa iti creezi un avantaj masiv fata de ceilalti mai "fraieri" care merg cu unul singur. asa ca regula asta e doar pt cei cu mai putina dare de mana si care nu isi permit mai mult de un dispozitiv cu conexiune de internet. QED.

8. The Strange

The Strange Membru Nou

...si inca ceva: multicontul nu creeaza un avantaj nemeritat. ba dimpotriva. in loc sa iti canalizezi atentia pe un singur cont, o imparti. nu vreau sa ma gandesc ce simte ala cu multicont cand e atacat pe toate. :D dezastru. :))))

9. nicol 10

nicol 10 Stie Tot

bun venit The Strange pe acest forum :)

10. The Strange

The Strange Membru Nou

esti admin? sau din comitetul de primire ?

11. nicol 10

nicol 10 Stie Tot

comitetul de primire normal :))

12. banisor de mehedinti

banisor de mehedinti Membru Nou

nu mai propuneti ba nimic ca vine gina cu banii si puteti sa aveti 5 conturi fara sa va prinda astia si tot va prinde gina cu trupele si cu goldu

13. nicol 10

nicol 10 Stie Tot

Nu inteleg :) citesc iar de gina, tu ai o pasiune clar :)

14. Adyiai97

Adyiai97 Membru

Pfff... Si eu care ma gandeam ca esti baiat destept. Dar na, am subestimat prostia ta.

#DuteBaLaScoala[​IMG]

Sus