Propunere "Impartirea legaturii de internet"

  • Autor subiect DeletedUser16746
  • Data de început

Daca se dovedeste ca sunt persoane diferite(fara conturi multiple) pe conturi,sa ne putem ajuta,!!


  • Total votanți
    17

DeletedUser16746

Guest
Am avut o problema azi cand am intrat pe Grepolis,am fost banat pe motiv ca am intrat cu mai multe conturi de pe acealsi ID
Daca cineva dovedeste ca exista mai multe persoane,exemplul meu:eu joc cu fratele meu si cu inca un prieten(intram de pe orice telefon,calculator,laptop) s-a intrmplat sa ma loghez de pe laptop-ul lui,el de pe al meu,eu de pe telefonul frateui meu etc...
La inceput am dat ca impartim acceasi legatura de internet,dar nu ne puteam ajuta cu nimic,resurse sprijin etc(regulamentul) si atunci mi se pare CEA MAI MARE PROSTIE sa nu pot sa fac asta!

Repet: DACA DOVEDESC CA SUNTEM 3 PERSOANE CU 3 CONTURI DIFERITE!!!! SA PUTEM SA NE AJUTA CHIAR DACA AVEM ACEEASI LEGATURA DE INTERNET(si oricum,fratele meu intra de pe telefon,eu intru de unde apuc...

E frustrant,eu m-am apucat de joc sa joc ceva impreuna cu prietenii + fratii mei!
 

Gymus

Membru activ
E imposibil sa demonstrezi ceea ce zici tu. Ceea ce zici tu ar fi un avantaj fata de ceilalti jucatori ... e imposibil ca fratele tau sa nu intre la tine pe cont in caz ca tu esti plecat sau etc.
 

nicol 10

Stie Tot
s-au mai purtat astfel de discutii cu adminii, raspunsul a fost clar, unde este conexiune comuna, aceasta sa fie declarata si fiecare utilizator sa aibe propriul lui comp de pe care sa joace, altfel este banat. Mi-a parut stupid la momentul respectiv si nici acum nu o accept dar na.....profitam si noi de faptul ca se apropie vremea lui Mos Craciun si ii cerem cate 3 calculatoare/telefoane, etc :)
 

DeletedUser15497

Guest
Vrei sa joci asa iti spun eu cum sa faci este simpla treaba iati doua firme de internet ,si unul joaca dupa o firma altul dupa alta firma si le ceri ip statistic nu are ce sa iti Faca nimeni nimic pt ca nu incalci nici o lege al acestui joc . Si nici cinexiunea comuna nu trb sa o declari
 

DeletedUser16804

Guest
e o regula absurda care nu o mai vezi in nici un alt MMO. de ce?

uite de ce:

ai doua telefoane, un laptop si PC. cam toti au asa ceva prin casa, chiar si o tableta. ai teoretic 4-5 conturi cu care poti juca simultan fara sa incalci regula si sa iti creezi un avantaj masiv fata de ceilalti mai "fraieri" care merg cu unul singur. asa ca regula asta e doar pt cei cu mai putina dare de mana si care nu isi permit mai mult de un dispozitiv cu conexiune de internet. QED.
 

DeletedUser16804

Guest
...si inca ceva: multicontul nu creeaza un avantaj nemeritat. ba dimpotriva. in loc sa iti canalizezi atentia pe un singur cont, o imparti. nu vreau sa ma gandesc ce simte ala cu multicont cand e atacat pe toate. :D dezastru. :))))
 

DeletedUser16910

Guest
nu mai propuneti ba nimic ca vine gina cu banii si puteti sa aveti 5 conturi fara sa va prinda astia si tot va prinde gina cu trupele si cu goldu
 

DeletedUser14960

Guest
Aaaaaaaaaaaaa ?
Citeste inca odata cea ce ai scris, stai una,doua zile, gandeste cea ce ai scris si dupa vino cu concluzia la cea ce ai scris :)

Pfff... Si eu care ma gandeam ca esti baiat destept. Dar na, am subestimat prostia ta.

#DuteBaLaScoala
smiley_emoticons_lol.gif
 
Sus