Probleme concursuri

  • Autor subiect DeletedUser13911
  • Data de început

DeletedUser13911

Guest
Draga Mos Craciun:
Draga Mosule eu vreau sa-ti spun ca am fost un copil bun, m-am comportat frumos cand a fost vreun asediu am ajutat cu tot ce aveam :)
Cand a fost o cucerire am ajutat cu tot ce aveam, Tu stii ca eu sunt mereu cuminte si te respect eu in fiecare an te astept
Anul asta e special ca numai am niciun ban :) Monezi de aur numai am deci e un an special :)
As dori si eu de la tine sa ma ajuti sa iau premiul 1 ca sa pot castiga acele monezi
Mos Craciun stiu ca tu esti darnic si bun si ca sa mai stii ceva eu chiar cred in dumneata.Eu as vrea ceva si pentru aliatii mei din Friends.As dori un brad frumos, cat mai multe orase sa cucerim si cat mai putine sa pierdem
De sarbatori ca sa vezi ca sunt mai bun le doresc multa sanatate tuturor colegilor de joc chiar daca i-am cam suparat in ultimul timp daar ma iarta ei le doresc noroc mult si sanatate si celor din Demos Kratos
Deci draga Mosule sper sa-mi aduci ce vreau si ce vor altii asa ca ti-am pregatit si o poezioara :*
Langa soba cea fierbinte Monsterel este cuminte.
Acum e smierit si bun,
Ca-i Ajunul lui Craciun.

A mai topait nitel
Dar se teme Monsterel
Sa n-apara Mosulica
Si sa nu-i mai dea nimica!

Mai stie ca spiridusii,
Cocotati pe tocul usii,
Urmaresc, vad si noteaza
Si pe Mos il informeaza.


Monsterel, copilas bun,
Ii face un ceai acum!
Ca va veni zgribulit
Si sa se-ncalzeasca un pic.

Mosul drag, iata-a sosit,
De omat e tot albit!
Monsterel, privind la el:
-Mos Craciun esti frumusel!

Langa soba cea fierbinte
Edenut este cuminte.
Acum e smierit si bun,
Ca-i Ajunul lui Craciun.

A mai topait nitel
Dar se teme Edenel
Sa n-apara Mosulica
Si sa nu-i mai dea nimica!

Mai stie ca spiridusii,
Cocotati pe tocul usii,
Urmaresc, vad si noteaza
Si pe Mos il informeaza.


Edenel, copilas bun,
Ii face un ceai acum!
Ca va veni zgribulit
Si sa se-ncalzeasca un pic.

Mosul drag, iata-a sosit,
De omat e tot albit!
Edenel, privind la el:
-Mos Craciun esti frumusel!

FAKE,rog moderatorul sa stearga dupa ce a citit!:p

- - - Actualizat - - -

Te rog sa ma ierti ca nu ti-am mai scris de atat de multa vreme, poate de pe vremea copilariei cu miros de brad nins si de sarbatoare....Iti scriu insa acum, cand vad ca lumea e pe zi ce trece tot mai rea si mai bolnavicioasa. Datorita acestui fapt, te rog sa aduci cate un sac de bunatate oamenilor rai si cate un sac de sanatate fiecarui om bolnav..
Ti-as cere liniste si pace sufleteasca, dar stiu ca sunt atatia oameni zbuciumati si atatia copii batrani inainte de vreme care au nevoie de asta, incat nu indraznesc sa le vreau pentru mine. De aceea, daca nu m-ai uitat si daca crezi ca inca mai merit un cadou, fa doar ca lacrima sa-mi fie iarasi limpede, iar ochii, ochii mei te rog mai fa-i macar o data sa straluceasca asa cum straluceau cand ne-am intalnit prima oara...E ROG, AI GRIJA DE MINE SI DE FETELE DE PE ACEST FORUM, AJUTA-NE SA PURTAM UN SAMBUREL IN PANTEC SANATOS, IAR PESTE 9 LUNI SA FIM TATICI !

FAKE,copy paste!http://www.desprecopii.com/info-id-7712-nm-O-dorinta-speciala-pentru-Mos-Craciun.htm
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Originalul la kitsch-ul lui valyvlt.
Sa'i dam Cezarului ce'i al Cezarului.
Cel corect sa castige.;)


Mi-a spus aseara un fulg, in vis,
Ca sta acolo-n ceruri scris
Ca-n orice an, de sarbatori,
Tu trebuie ca sa cobori
La toti copiii pe pamant,
Chiar de-i ninsoare, ger sau vant
Ca sa le-aduci dupa puteri:
Cadouri, brazi si mangaieri.
Eu te-as ruga sa imi aduci
Un tort cu frisca si cu nuci,
Un brad frumos cu stele - mii
Si multe, multe jucarii.
De-as scrie toate cate-as vrea,
Ar fi cam mare lista mea.
Dar nu o scriu caci stiu si eu
Ca sunt copii ce-o duc mai greu,
Sunt ori orfani, ori parasiti,
Flamanzi, sarmani si necajiti
Si-asteapta si ei sa le-aduci
Cadouri si vor sa nu-i uiti!
Venirea ta, cu jucarii
E pentru ei o mare zi.
Sa nu uiti oamenii batrani,
Ce stau prin case suspinand.
Si nici pe cei de la azile
Ca duc acolo triste zile.
Cand treci prin targuri si prin sate,
Sa-mparti la oameni sanatate.
Te rog, de poti, fa tu ceva
Ca sa nu uiti pe nimenea!

P.S.
Mosule de ti-a placut
Ce scrisoare ti-am facut,
Sa trimiti pe-adresa mea
Un fulg mic, dragut, de nea,
Stampileaza-l cu-n pupic
Ca sa te visez in vis!


- - - Actualizat - - -

Draga Mosule!

Ma bucur nespus ca am sansa de a-ti scrie inca odata dupa mult timp o scrisoare. In aceasta iarna minunata, poate acum voi avea mai mult noroc si o sa mi-o citesti cu drag.

Ma numesc Cichirea Alexandru si sunt din Craiova, desi lucrez si nu mai sunt la scoala, m-am gandit sa-mi aduc aminte clipele minunate din copilaria si de momentele de neuitat alaturi de cei dragi in pragul sarbatorilor. Iar pentru ultima oara sa iti las un gand bun.

Am asteptat cu nerabdare iarna, cu fulgii sai pufosi si chiar daca au fost putini orasul s-a imbracat intr-o haina frumoasa de sarbatoare, iar oamenii parca sunt mai veseli.

Am impodobit bradutul impreuna cu iubita, este minunat si sper ca in drumul tau vei trece si pe la mine sa-l vezi si poate lasi celor dragi un mic cadou. Eu imi doresc sa aduci sanatate tuturor "copiilor", mai multe zambete si multa, multa fericire.

Draga Mos Craciun, acum astept cu nerabdare ajunul Craciunului sa vina copii cu, colindul cum obisnuiam sa merg si eu, impreuna cu verisorul meu.

Draga Mos Craciun iti doresc multa sanatate si putere in misiunea ta.

Sa nu uiti de copiii cuminti!

P.s: Prajiturelele sunt pe aceeas masa unde le gaseai in fiecare an, proaspete si gustoase.

Craciun fericit tuturor!:x
[video=youtube;SSNoxFIXaSU]https://www.youtube.com/watch?v=SSNoxFIXaSU[/video]
FAke,curat....lumea nu mai stie se fie sincera si sa scrie,urat,urat ,foarte urat.X(
Originalul,de la Dorohoi!
DRAGA MOS CRACIUN,

Ma bucur nespus ca am sansa de a-ti scrie inca o scrisoare in aceasta iarna minunata, poate acum voi avea mai mult noroc si o sa mi-o citesti cu drag.
Ma numesc Pintilie (Posteuca) Maria, am 8 ani si jumatate, locuiesc in satul Iezer si sunt eleva in clasa a III a la SC. Hiliseu-Closca, com Hiliseu-Horia. Sunt o eleva silitoare, ascultatoare si nespus de bucuroasa ca am obtinut doar medii de foarte bine.
Am asteptat cu nerabdare iarna, cu fulgii sai pufosi si chiar daca au fost putini satul s-a imbracat intr-o haina frumoasa de sarbatoare, iar oamenii parca sunt mai veseli.
Am impodobit bradutul impreuna cu mami, este minunat si sper ca in drumul tau vei trece si pe la mine sa-l vezi si poate lasi celor dragi un mic cadou. Eu imi doresc sa aduci sanatate tuturor copiilor, mai multe zambete si multa, multa fericire.
Draga Mos Craciun sa stii ca am ajutat-o pe mami la curatenie, am facut prajiturele, iar acum astept cu nerabdare ajunul Craciunului sa merg cu colindul, impreuna cu verisorul meu.
Draga Mos Craciun sa stii ca te iubesc mult si iti doresc multa sanatate si putere in misiunea ta.
Sa nu uiti de copiii cuminti


Asta e copilul ce a scris scrisoarea mosului,Ea merita ,tu ,Alex,nu esti decat un plagiator,te prostituezi intelectual pentru 1000 de monezi!:(
MjYnW3n86B4cp0dk9oT3.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Originalul la kitsch-ul lui valyvlt.
Sa'i dam Cezarului ce'i al Cezarului.
Cel corect sa castige.;)


Mi-a spus aseara un fulg, in vis,
Ca sta acolo-n ceruri scris
Ca-n orice an, de sarbatori,
Tu trebuie ca sa cobori
La toti copiii pe pamant,
Chiar de-i ninsoare, ger sau vant
Ca sa le-aduci dupa puteri:
Cadouri, brazi si mangaieri.
Eu te-as ruga sa imi aduci
Un tort cu frisca si cu nuci,
Un brad frumos cu stele - mii
Si multe, multe jucarii.
De-as scrie toate cate-as vrea,
Ar fi cam mare lista mea.
Dar nu o scriu caci stiu si eu
Ca sunt copii ce-o duc mai greu,
Sunt ori orfani, ori parasiti,
Flamanzi, sarmani si necajiti
Si-asteapta si ei sa le-aduci
Cadouri si vor sa nu-i uiti!
Venirea ta, cu jucarii
E pentru ei o mare zi.
Sa nu uiti oamenii batrani,
Ce stau prin case suspinand.
Si nici pe cei de la azile
Ca duc acolo triste zile.
Cand treci prin targuri si prin sate,
Sa-mparti la oameni sanatate.
Te rog, de poti, fa tu ceva
Ca sa nu uiti pe nimenea!

P.S.
Mosule de ti-a placut
Ce scrisoare ti-am facut,
Sa trimiti pe-adresa mea
Un fulg mic, dragut, de nea,
Stampileaza-l cu-n pupic
Ca sa te visez in vis!


- - - Actualizat - - -


FAke,curat....lumea nu mai stie se fie sincera si sa scrie,urat,urat ,foarte urat.X(
Originalul,de la Dorohoi!
DRAGA MOS CRACIUN,

Ma bucur nespus ca am sansa de a-ti scrie inca o scrisoare in aceasta iarna minunata, poate acum voi avea mai mult noroc si o sa mi-o citesti cu drag.
Ma numesc Pintilie (Posteuca) Maria, am 8 ani si jumatate, locuiesc in satul Iezer si sunt eleva in clasa a III a la SC. Hiliseu-Closca, com Hiliseu-Horia. Sunt o eleva silitoare, ascultatoare si nespus de bucuroasa ca am obtinut doar medii de foarte bine.
Am asteptat cu nerabdare iarna, cu fulgii sai pufosi si chiar daca au fost putini satul s-a imbracat intr-o haina frumoasa de sarbatoare, iar oamenii parca sunt mai veseli.
Am impodobit bradutul impreuna cu mami, este minunat si sper ca in drumul tau vei trece si pe la mine sa-l vezi si poate lasi celor dragi un mic cadou. Eu imi doresc sa aduci sanatate tuturor copiilor, mai multe zambete si multa, multa fericire.
Draga Mos Craciun sa stii ca am ajutat-o pe mami la curatenie, am facut prajiturele, iar acum astept cu nerabdare ajunul Craciunului sa merg cu colindul, impreuna cu verisorul meu.
Draga Mos Craciun sa stii ca te iubesc mult si iti doresc multa sanatate si putere in misiunea ta.
Sa nu uiti de copiii cuminti


Asta e copilul ce a scris scrisoarea mosului,Ea merita ,tu ,Alex,nu esti decat un plagiator,te prostituezi intelectual pentru 1000 de monezi!:(
MjYnW3n86B4cp0dk9oT3.png

...jenant...agramați,stupizi,"furăcioși"...mai bine îmi vedeam de problemele mele...
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser7851

Guest
Aici puteti anunta neregulile in legatura cu postarile de la concursuri.
Va rog numai faceti spam si aici.
Doar semnalati problema si atat
Multumesc
 

DeletedUser7851

Guest
La sfarsitul zilei o sa verific toate postarile, o sa tin cont si de cele semnalate si apoi voi organiza votul.
 

db22urs

Membru activ
Toby, tata, tacerea e de aur cateodata.... poate mai sunt unii care citesc si nu posteaza, te-ai gandit si la asta? sau, poate nu mai au loc de tine.... eu nu inteleg mare lucru din nemultumirea ta. ce nu-ti convine? ca participa si altii, sa inteleg? vrei sa fi singurul care castiga? bubu a semnalat niste plagiaturi, tu ce ai de semnalat? ca se fac conturi special pt concurs? si chiar daca ar fi asa, este interzis? iei peste picior pe multi de aici, dar cand te pune cineva la punct te ofensezi.... nu ai de ce. reciteste-ti posturile, cum te adresezi altora asa si altii ti se adreseaza tie, nu poti emite pretentii.
 

DeletedUser15210

Guest
Eu am cautat la poezii caci alea sunt cele mai plagiate. Din cautarile mele nu a rezultat vreuna ca fiind copiata partial sau total ... Fericit?
Da, sunt suparat ca au facut cont, DOAR, pentru concurs. Stii ce mi-a zis roscata cand am intrebat-o de ce au anuntat concursul? Ca sa anime forumul. Ii vezi cumva pe cei care au postat la concurs, comentand, la vreun spam, off-topic sau orice altceva? Sunt o gramada de postari la "Now playnig". Nici acolo nu au loc de mine?
Si da, ma simt ofensat de un noob ce se batea cu pumnul in piept ca joaca din 2012 (eu din 2010), dar intreba ca primul novice, de ce primeste ca recompensa la roata, mitice cand el are un singur oras.
Ti se pare normala intrebarea lui, cand si anul trecut, daca tin eu bine minte, s-a organizat acest event, iar el, cica joaca din 2012? Astept replay
 

DeletedUser15210

Guest
De ce sa se inchida pe 12 cand in regulament stipuleaza ca doar pe datele 8 si 9 ale lunii decembrue se voteaza? :-/
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Acest sondaj se va închide pe 12/10/15 la 03:03:15

Oare chiar trebuie sa faci spam peste tot?
Votul se inchide pe data de 10.12.2015
 

DeletedUser15210

Guest
am cautat si eu castigatorul premiului I pe Delphi, sa vad in ce ally era, ca uitasem ... si mare mirare ca nu l-am gasit
da-i pe la statstici, ghici ce :
20151212-ff7e-30kb.jpg

DORESC RASPUNSURI, M ! X(

- - - Actualizat - - -

cu alte cuvinte, pot participa jucatori si sa bage monedele la saltea? X(
 

DeletedUser

Guest
Stai calm noobule, cauta vezentan s sa vezi daca gasesti..

Cine o zis ca trebe sa avem acelasi nick ca pe joc si pe forum?
 

DeletedUser7851

Guest
Conform regulamentului concursului este permisa inscrierea cu alt cont de forum decat cel de joc:
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură scrisoare.
La sondajul de opinie se va putea vota doar o singura dată. Daca detineti mai multe conturi veti putea participa si vota doar cu unul singur.
 

DeletedUser12202

Guest
Ciudat este daca primesti goldul pe nick-ul pe care il vrei.Am castigat si eu o data,am spus pe ce nik vreau goldul-era cel activ atunci,l-am primit pe nik-ul de pe forum.Raspuns la tiket : cu acest nik ati castigat :).Culmea : am fost intrebata initial unde il vreau si am spus :).
 

DeletedUser12202

Guest
Exista : Postarea lunii la Concursuri.Avand in vedere si luand in consideratie ca nimeni nu a castigat (suntem...ctrastrofa),propun sa fie stearsa,incarca forumul degeaba.
 
Sus