Problema legata de forum alianta.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salut. Am si eu o intrebare in legatura cu forumul aliantei. Se pot face mai multe sectiuni? De exemplu, daca inchid un topic si nu vreau sa il sterg, sa il mut in alta sectiunie. un fel de subforum. Se poate face asta ? Si daca da, de unde ?
 

DeletedUser47

Guest
Trebuie să ai drepturi de moderator pentru a putea crea alte forumuri. Pentru a le crea in josul pagini la forum alianţă îţi apare "Administrare forum" dai clik acolo şi creezi câte forumuri vrei.
 

DeletedUser

Guest
am functia de moderator al forumului dar nu am optiunea asta. singura optiune o am undeva in dreapta care se numeste "Functii" si imi permite doar sa inchid si sa sterg topicuri.

Later Edit :

S-a rezolvat. mersi de ajutor. era o mica problema din setariile pe care le-a facut liderul aliantei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1601

Guest
Butoane forum alianta

Cum pot sa creez "butoane" sau "TAB"-uri in meniul forumului? astept un raspuns... !
 

DeletedUser

Guest
Cum pot sa creez "butoane" sau "TAB"-uri in meniul forumului? astept un raspuns... !

Trebuie sa ai drept de moderator.Apoi ai in dreapta jos cand deschizi Forumul Aliantei, "Administrare forumuri", dai click si cred ca te descurci de aici :D
 

DeletedUser1601

Guest
Ok thx a lot..Era pentru altcineva ajutorul... inca o data mutumesc..
 

DeletedUser

Guest
Alianta

cum fac sa trimit si eu un mesaj in alianta la toti jucatori.precizez ca sunt lider
 

DeletedUser

Guest
cum fac sa trimit si eu un mesaj in alianta la toti jucatori.precizez ca sunt lider

Click pe Mesaj in stanga apoi pe Mesaj Nou (sus) apoi click pe steagul ala si iti pune automat toti membrii aliantei, apoi adaugi un titlu si scrii mesajul.Dupa ce termini apesi pe Trimitere :)
 

DeletedUser

Guest
Mesaje>(sus de tot)Mesaj nou>(langa destinatar,in dreapta este un steag albastru)Click pe steagul albastru>Dai un titlu...>Scrii mesajul...>Trimite!
Asa se trimite un masaj global.
NU TREBUIE SA FI LIDER CA SA TRIMITI MESAJ GLOBAL.TREBUIE SA AI DOAR DREPTUL:
"Mesaj global"
Ca sa il ai trebuie sa ti-l dea unul din intemeietor sau lider.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus