Problema Cont

  • Autor subiect calimero2003
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Salutare la toata lumea ...
Nu vreau sa mai vorbesc despre vechile mele probleme ... as vrea sa vorbesc despre o problema noua si care este extrem de grava... se pare ca in Grepolis se fura (sparg) conturi ... ce e de facut in cazul asta?
O sa dau copiere la un mesaj primit de la un foarte bun prieten (se poate verifica de admini daca am purtat discutii cu acest jucator)
Bprobabil ati primit mesaj de la bibic (fostul cbia)cum ca contul lui a fost spart si acum cbia este o rersoana care nu a fost in alianta asta.

Asa ca bibik (fostul cbia) mia cerut sa va spul larevedere in numele lui.acum vorbesc in numele lui.

Draga alianta mia facut o placere enorma sa fiu alaturi de voi. Sunteti o alianta extraordinara care ma ajutat sa trec de atacuri dovedind ca sunteti foarte unit , imi pare foarte ca nu va mai pot sprijinii.
Va spun spor la joc.

cu respect Cristi

astea sunt cuvintele lui bibik (cbia)...dar asta e un caz nerazulvat...simt ca ceva e cam putred aici...o sa aflu eu cine ia luat contul !!!

Se poate rezolva asa ceva?
 

DeletedUser

Guest
Ceva nu e in regula ... ieri erau mai multe mesaje postate aicea ... acuma nu mai este decat 1 ... de ce nu mai sunt restul de mesaje? ... incep sa am indoieli cu acest joc.
Cbia a pierdut contul dupa ce s-a razboit ceva timp cu un jucator pe nume prearapidpreafurios pe care toti il banuim a fi in spatele furtului ... acum ceva timp am primit ban si eu tot din cauza acestui jucator .... un ban de 24 ore cu posibilitatea de a fi atacat ... am si fost atacat de prearapidpreafurios de 7 ori dar am avut noroc ca am primit sprijin de la alianta ... intrebarea mea si a aliantei CENTURION GOLD este daca acest prearapidpreafurios are legatura cu administratorii jocului?

Am zeci de mesaj in care toti cred ca acest jucator, prearapidpreafurios , are sprijin din partea Grepolis sau este un hacker bun si a reusit sa sparga conturi de grepolis ... parola lui Cbia nu era una usoara de ghicit ... as spune chiar foarte grea.
Va rog nu mai stergeti posturile de pe acest thread ...
Mesaj de la Cbia:
Salut!
Nu stiu daca homeros v-a spus de ceea ce s-a intamplat cu cbia si de ce l-a eliminat din alianta, de aceea am sa-ti spun sa te feresti de a mai conversa cu cbia. Asta a fost contul meu, dar se pare ca datorita luptelor pe care le-am dus zilele astea cu cei din Brutal Attack pe care le-am castigat, corect si cinstit, eu impreuna cu toti cei din Centurion Gold care m-au sprijinit, am suparat pe careva care se pricepe si la a sparge anumite conturi si s-a ajuns la a mi se fura contul. Eu zic ca totul vine de la acest "preafurios" (care poate e in spatele tuturor celor care m-au atacat). De aceea iti spun sa ai grija cum reactionezi la atacurile astuia, pt a nu pati ceea ce am patit eu (furt de cont si munca in zadar pe GREPOLIS).
Bafta la joc!


P.S. - asa ca chestie ... prearapidpreafurios a folosit Cutremur asupra oraşului dvs Oraşul lui magnolia..... eu sunt urmatorul?
 

DeletedUser

Guest
Este strigator la cer ... prearapidpreafurios a cucerit 1 oras (cel mai mare ) al lui Cbia (fostu cont al lui) .... incredibil ce se intampla in acest joc ... INCREDIBIL :eek::eek::eek::eek::eek: :mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
Daca nu se rezolva aceasta problema multi jucatori (printre care si eu ) o sa stergem conturile din acest joc pentru ca este inadmisibil asa ceva.
 

DeletedUser

Guest
Mai era un mesaj al meu, ce l-am sters datorita unei incorectitudini din el (o functie neimplementata inca).

Cat despre problema ta, aceste lucruri se rezolva cum a zis Shadow mai sus. Nimeni de pe acest forum nu te/il poate ajuta.

Inca ceva, furturile se produc prin ghicirea parolei sau instalarea anumitor spyware-uri in calculator (programe ce, intr-un fel sau altul, trimit anumite date personale -- cum ar fi parole tastate/salvate -- inapoi autorului). In acest sens posesorul contului poarta intreaga responsabilitate in caz de furt.

Pentru a preintampina aceste furturi va recomandam sa folositi parole cat mai unice posibil (123456,asdfg,qwerty,nick-ul contului fiind cele mai proaste alegeri posibile) si sa nu instalati programe primite de la persoane necunoscute (in special de la alti jucatori de Grepolis).
 

DeletedUser

Guest
Mai era un mesaj al meu, ce l-am sters datorita unei incorectitudini din el (o functie neimplementata inca).

Cat despre problema ta, aceste lucruri se rezolva cum a zis Shadow mai sus. Nimeni de pe acest forum nu te/il poate ajuta.

Inca ceva, furturile se produc prin ghicirea parolei sau instalarea anumitor spyware-uri in calculator (programe ce, intr-un fel sau altul, trimit anumite date personale -- cum ar fi parole tastate/salvate -- inapoi autorului). In acest sens posesorul contului poarta intreaga responsabilitate in caz de furt.

Pentru a preintampina aceste furturi va recomandam sa folositi parole cat mai unice posibil (123456,asdfg,qwerty,nick-ul contului fiind cele mai proaste alegeri posibile) si sa nu instalati programe primite de la persoane necunoscute (in special de la alti jucatori de Grepolis).

Sa inteleg ca tu esti unul din administratorii jocului .... ce masuri ai de gand sa iei la cele spuse de mine ? ... poti verifica cele spuse de mine ... poti verifica IP dupa care s-a logat cel ce a luat Cbia ... daca mai este folosit de catre un alt jucator ... cum de la 2 zile de la furtul contului cel mai mare oras al lui Cbia ajunge in mainile lui prearapidpreafurios , asta in contextul in care in orasul lui Cbia erau FOARTE multe nave si soldati trimisi sprijin , sprijin care a fost trimis inapoi de catre noul propietar .... cum este permis de catre ADMINISTRAREA jocului GREPOLIS asa ceva fara a se face o verificare si fara a se lua masurile corespunzatoare .... ESTE REVOLTATOR cele petrecute in acest joc .... majoritatea suntem satui de furturile din tara asta .. as fi culmea sa jucam si un joc in care sa fim furati ... ce se intampla acum in GREPOLIS este grav ... ar trebui ca administratorii acestui joc sa se AUTO SESIZEZE in aceasta problema si sa ia masurile corecte fata de restul de 3000 de JUCATORI CINSTITI .... GREPOLIS trebuie sa fie un joc CINSTIT.
Rog in numele mai multor jucator sa se faca minimul de verificari si sa se ia masurile corespunzatoare.
 

DeletedUser

Guest
Nu, Norbit nu este administrator in acest joc. Daca aveti o reclamatie la adresa altor jucatori sau o suspiciune ca cineva incalca regulamentul de joc va invitam la sistemul intern de suport cu detalii pentru a verifica si eventual pentru a lua masurile care se impun daca va fi cazul.
Forumul este destinat discutiilor intre jucatori nu pentru a rezolva problemele aparute in joc.
Va multumim pentru intelegere.
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca tu esti unul din administratorii jocului .... ce masuri ai de gand sa iei la cele spuse de mine ? ... poti verifica cele spuse de mine ... poti verifica IP dupa care s-a logat cel ce a luat Cbia ... daca mai este folosit de catre un alt jucator ... cum de la 2 zile de la furtul contului cel mai mare oras al lui Cbia ajunge in mainile lui prearapidpreafurios , asta in contextul in care in orasul lui Cbia erau FOARTE multe nave si soldati trimisi sprijin , sprijin care a fost trimis inapoi de catre noul propietar .... cum este permis de catre ADMINISTRAREA jocului GREPOLIS asa ceva fara a se face o verificare si fara a se lua masurile corespunzatoare .... ESTE REVOLTATOR cele petrecute in acest joc .... majoritatea suntem satui de furturile din tara asta .. as fi culmea sa jucam si un joc in care sa fim furati ... ce se intampla acum in GREPOLIS este grav ... ar trebui ca administratorii acestui joc sa se AUTO SESIZEZE in aceasta problema si sa ia masurile corecte fata de restul de 3000 de JUCATORI CINSTITI .... GREPOLIS trebuie sa fie un joc CINSTIT.
Rog in numele mai multor jucator sa se faca minimul de verificari si sa se ia masurile corespunzatoare.

Sa intelegeti ceea ce v-am scris deja. Nu puteti fi ajutat de nimeni de pe acest forum, iar conturile sunt furate din cauza naivitatii posesorilor. Auto-sesizarea in acest caz e imposibila neputand nimeni sti daca parola e schimbata la cererea posesorului sau nu.

De asemenea orice discutie despre IP-uri e inutila fiind necesara o cunoastere mai amanuntita a ceea ce reprezinta el mai exact pentru a fi purtata o asemenea discutie.

In continuare am sa va rog sa va calmezi si sa-i transmiteti lui Cbia mesajul scris de Shadow mai sus. Asta daca intradevar doriti sa va ajutati colegul si nu doar sa creati legaturi intre ceea ce se intampla in tara si acest joc.
 

DeletedUser

Guest
Sa stiti ca spargerea unui cont este simpla,trebue doar sa sti ..............
 

DeletedUser

Guest
Sa intelegeti ceea ce v-am scris deja. Nu puteti fi ajutat de nimeni de pe acest forum, iar conturile sunt furate din cauza naivitatii posesorilor. Auto-sesizarea in acest caz e imposibila neputand nimeni sti daca parola e schimbata la cererea posesorului sau nu.

De asemenea orice discutie despre IP-uri e inutila fiind necesara o cunoastere mai amanuntita a ceea ce reprezinta el mai exact pentru a fi purtata o asemenea discutie.

In continuare am sa va rog sa va calmezi si sa-i transmiteti lui Cbia mesajul scris de Shadow mai sus. Asta daca intradevar doriti sa va ajutati colegul si nu doar sa creati legaturi intre ceea ce se intampla in tara si acest joc.
am si eu o mica gafa facuta de mine
pe lumea eta am facut un cont cu numele smaili1 si pe adresa de e-mail ManolacheAlin@yahoo.com
si adresa mea de e-mail e alinmanolache@yahoo.com

va rog nu vreau sa pierd contu!!
 

DeletedUser

Guest
Despre Brutal Attack Sabina

S-a intrebat cineva de ce atunci cand pierzi (ti-se taie) conexiunea la internet (la internet, nu la serverul jocului) esti atacat si de cei din alianta Brutal Attack Sabina (in special de jucatorul MarkAntonio)??? Oare sa fie o simpla coincidenta??? Daca, da, de ce gasesti pe calculator conturi de logare ale unor usseri nou create (si nu de tine) de care habar nu aveai (cu denumirea ADI) si pe care s-au facut log-on de la distanta??? Cam ciudate coincidentele... Ciudat mod de a face FAIR-PLAY al celor din Brutal Attack Sabina.

ATENTIE!!! Cei ce intrati in conflict cu familia de aliante Brutal Attack... sa va protejati foarte bine calculatoarele impotriva hack-ului...
 

DeletedUser

Guest
S-a intrebat cineva de ce atunci cand pierzi (ti-se taie) conexiunea la internet (la internet, nu la serverul jocului) esti atacat si de cei din alianta Brutal Attack Sabina (in special de jucatorul MarkAntonio)??? Oare sa fie o simpla coincidenta??? Daca, da, de ce gasesti pe calculator conturi de logare ale unor usseri nou create (si nu de tine) de care habar nu aveai (cu denumirea ADI) si pe care s-au facut log-on de la distanta??? Cam ciudate coincidentele... Ciudat mod de a face FAIR-PLAY al celor din Brutal Attack Sabina.

ATENTIE!!! Cei ce intrati in conflict cu familia de aliante Brutal Attack... sa va protejati foarte bine calculatoarele impotriva hack-ului...

e pe epsilon....:(
 

DeletedUser

Guest
Am probleme cu schimbarea adresei de e mail.
Desi ma notifica ca voi primi mesaj pe noua adresa de e mail, nu primesc nici un mesaj.
Aceasta problema o am pe lumea Upsilon
 
Sus