Problema - Cantitatea disponibila in sate nu s-a resetat

DeletedUser

Guest
In data de 26.05.2013 ora 01.00~01.30 trebuia ca satele sa-si reseteze cantitatea disponibila la 0 (zero).
In acest moment la ora 08.55, 26.05.2013 satele sunt la capacitate maxima.

http://img221.imageshack.us/img221/8847/sates.jpg

http://vvcap.net/db/ghQGM22V4s9sdZIdhF_Y.htp

Va rog se poate o rezolvare azi ?

PS: luati cele spuse ca fiind adevarate luand in considerare ca este 08.55 si este imposibil sa farmez la 5 minute un sat la maxim in 8 ore (adica de la 01.00 la 08.55).

- - - Updated - - -

Ora 14.10 si satele tot nu sunt resetate. Se pare ca o zi de "farming" mi-a fost "jefuita".

http://vvcap.net/db/kA3a7p6-K_wHhO0NuAln.htp

Lumea Sigma(ro20).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ora 21.34 si satele nu sunt resetate. Nu mai are rost sa pun poza. Revin dupa ora ~01.20 cu reply+poza. Sper sa se reseteze.
Cam urata problema.
Pierderi : 17500/3 * 7= 40833 lemn/piatra/argint * 4 insule = 163333 lemn/piatra/argint.
 

DeletedUser

Guest
Mai.. bara aia merge in minus.. cand e verde ai resurse disponibile de solicitat/jefuit.
 

DeletedUser

Guest
:)),Desigur ti-a jefuit-o Mos Craciun,dupa cum spunea Norbit ,daca bara e verde cat mai mult, poti jefui,ai sa astepti o viata intreaga sa se faca singure satele la ZERO.....
Inca un sfat:
Nu mai juca full premium,la cate stii tu despre joc NU iti foloseste la nimic!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
inainte sa dati reply inutile, verificati pozele cu atentie:
- cantitate maxima de solicitare/jefuire in sat =17500.
- in fiecare zi la ora 1.15~1.20 resursele din sate se reseteaza la 0/17500 (la un sat de nivel 3).
- poti solicita/jefui pana ajungi la 17500/17500.
- ceea ce vedeti voi acolo 18396/17500 este pentru ca am dat jefuire 4 ore cand mai era putin pana la 17500.

In concluzie:
- nu ati solicitat/jefuit niciodata un sat sa ajungeti la cantitate maxima solicitata
- nu stiti sa vedeti detaliile
- acuzati jucatorul (pe mine) ca nu stie sa joace
- postati reply-uri inutile

Mai.. bara aia merge in minus.. cand e verde ai resurse disponibile de solicitat/jefuit.
tu nici macar nu joci jocul de spui asta. Daca solicitai/jefuiai vreodata un sat ai fi vazut ca "bara verde" nu merge in minus.

Astept un raspuns de la administrator forum, va rog, nu de la persoane carora le place sa-si vada numele pe forum degeaba.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Stimabile,mai repet o data si crede-ma nu glumesc.
Nu mai juca premium ,acum cel putin,.....arunci cu monezi in mod gratuit!
Ceea ce spui tu cu 17.500...e altceva..si nu tine de jefuirile inchipuite ale tale!
Tu da jefuire pe orase la 4 ore, sa nu iti scada moralul satelor sub 48%,si nu iti mai bate capul cu cifrele de acolo!
Aia inseamna altceva,si nu vreau sa intru in detalii ca te incurc mai mult!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
...daca bara e verde cat mai mult, poti jefui,ai sa astepti o viata intreaga sa se faca singure satele la ZERO.....

nici tu nu ai jucat vreodata.

...Inca un sfat:
Nu mai juca full premium,la cate stii tu despre joc NU iti foloseste la nimic!
sfaturi de la cineva care nu joaca. Inutil.

Stimabile,mai repet o data si crede-ma nu glumesc.
Nu mai juca premium ,acum cel putin,.....arunci cu monezi in mod gratuit!
Ceea ce spui tu cu 17.500...e altceva..si nu tine de jefuirile inchipuite ale tale!
Tu da jefuire pe orase la 4 ore, sa nu iti scada moralul satelor sub 48%,si nu iti mai bate capul cu cifrele de acolo!
Aia inseamna altceva,si nu vreau sa intru in detalii ca te incurc mai mult!

Arata-mi cel putin o poza cu un sat din acest moment de la tine. Dar nu cred ca poti pentru ca nu joci.

- - - Updated - - -

Uite poza normala a unui sat in curs de solicitare/jefuire.
Inainte de solicitare:
http://vvcap.net/db/QgU3gi1c2-xeUOKgzZg0.htp

Dupa solicitare:
http://vvcap.net/db/5usGJL0oDoyeOJ2Y56Un.htp

Ma faceti sa dau reply-uri degeaba.
Si daca nu stiti sa cititi poza:
10296/17500 -> Solicitare de 5 minute -> 10380 (28*3=72 + 10296=10380)

Jucati si voi Grepolis inainte sa postati reply-uri pe acest forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Joc ,stai tu linistit!
Asculta-mi sfatul prietenesc,nu am de castigat nimic din aceasta conversatie,insa tu da,poti face economie.
Edit"
Te-am sfatuit sa nu te mai uiti la resursele acelea.....
PS:uite o imagine de la mine...>>asta pentru ca mi-ai cerut....
zL65ypBqNqO1BM-dGMVJ.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai cum sa nu ma uit la resursele acelea daca imi da mesajul din poza.
http://vvcap.net/db/aPUbURq2Q8h1ewkgwCrs.htp

Te rog, nu mai da reply ca nu stii Grepolis. N-ai atins niciodata cota maxima a unui sat si spamezi topic-ul

- - - Updated - - -

0/33750 ... ia da o solicitare de 5 minute si vezi ce se intampla cu 0/33750
Sa-ti spun eu: 54*3=112 + 0 = 112/33750
Si daca jucai Grepolis, la ora asta era cel putin 20000/33750.
Si daca jucai ca mine era la ora asta 34200/33750.

Repet: Mai joaca Grepolis si nu mai copia poze din alte surse decat jocul propriu zis.
 

DeletedUser

Guest
offf,mai repet o data,fermierule!Timpul la care se reseteaza nu il stiu...probabil ca nu prea il stie nimeni...cu mici exceptii(KOD).
te-am sfatuit sa JEFUIESTI la 4 ore....si sa nu mai joci premium full ca ai 4 orase!
La ce iti trebuie capitan si comandant?

PS:
Am mai gasit o poza la unul mai bun si am adus-o aici ;),cine stie poate te conving cumva!
_g13e3b8XRduiNPUjnbG.png

Scuze pentru numarul de orase ,13...si puncte putintele....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
...
... 4 insule ...

:)
Daca te referi la asta, ai inteles gresit: pe o insula pot fi 20 orase -> 4*20 = 80 orase. Ehhh, eu nu am decat 11 orase puse pe 4 insule.

Iti place sa postezi reply-uri inutile si off-topic.


PS: Opreste spam-ul de Off-Topic ca nu o sa mai vad in veci rezolvarea de la un administrator al jocului. Nu o sa stea nimeni sa citeasca atatea prostii cate pui tu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ete vezi,iti iei nasul la purtare....te-am facut fermier din aceasta cauza si tot deaceea te-am si intrebat la ce it foloseste capitanul si comandantul.Pentru ca nu faci nimic cu ele!
Iti pun proba sa nu zici ca vb prostii.Orase ai 13....nu mai incurca lumea..ca iti arat eu mai jos!
Asculta-mi sfatul ....
eVSragREZVf9fnq0Qagq.png
 

DeletedUser

Guest
of , cat as vrea sa pot sterge tot acest spam.

Off- topic iar.

Problema initiala este ca un sat nu s-a resetat la ora stabilita. Reprezinta bug de joc si trebuie adus la cunostinta echipei Grepolis (dev).
Catre administratori forum: Ignorati toate reply-urile inafara de post-ul initial. Restul reprezinta doar spam.
 

DeletedUser

Guest
Brava mai ,asa te vreau ......
succesuri la cuceriri.....pardon la farmat

Numai de bine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ok..

1.) Bubule, imi pare rau dar am gresit amandoi.. Bara aia mica de resurse merge pe plus.
N-am fost in viata mea atent la bara aia, am trecut direct la concluzia ca, dupa ora print-urilor (cel putin din cate a afirmat Ewwy ca ar fi ora lor) merge pe minus. Imi cer scuze.
2.) Faptul ca bara trece de maximum nu reprezinta o problema (decat grafica -- dar e minora, astea uneori, cand efortul e mai mare decat problema in sine, dureaza mai mult pana sunt rezolvate).
3.) Timpul de resetare este anuntat intre ora 1 si ora 3 cu un motiv. Chiar daca cateva nopti la rand (sau chiar luni la rand), pe aceeasi lume, aproximarea poate fi facuta intr-un interval mult mai mic, ora se poate modifica oricand... Nu va fi insa mai devreme de ora 1 sau mai tarziu de ora 3 (din cunostintele mele).
4.) Daca se (mai?) intampla vreodata sa nu se reseteze peste noapte numarul de resurse ce pot fi jefuite te rog sa dechizi un tichet prin sistemul intern de suport. Nu doar ca vei primi un raspuns mai rapid, dar se si poate verifica mai usor ceea ce spui. Daca ti se intampla, de exemplu, astazi.. poti sa pui link spre tema asta, pentru a-l scrie mai rapid.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
27.05.2013 ora 01.00 sate inca neresetate (poza 1)
poza 1: http://vvcap.net/db/EJxzA5lsIIctEtyD2_O_.htp

27.05.2013 ora ~01.15 satele s-au resetat asa cum ma asteptam(poza 2) + acelasi sat din poza 1(poza 3)
poza 2: http://vvcap.net/db/wPjwPVSWsq4mGC_bXy-N.htp
poza 3: http://vvcap.net/db/zFllHuGTxrpNFc8tv5MO.htp

De aprox 2 luni satele se reseteaza intre 01.15 si 01.20. Pe 26.05.2013 nu s-a intamplat asta si reprezinta bug de joc.

O sa dau tichet la suport. Nu stiam unde se pot pune tichete.

2.) Faptul ca bara trece de maximum nu reprezinta o problema (decat grafica -- dar e minora, astea uneori, cand efortul e mai mare decat problema in sine, dureaza mai mult pana sunt rezolvate).

Nu reprezinta bug vizual acest lucru cu 18390/17500. Este real si logic.

4.) ... sa dechizi un tichet prin sistemul intern de suport...
Ceva de acest gen doream ca raspuns, nu reply-uri inutile de "distrugere in masa" a celui care pune o problema reala(bug de joc) pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus