Posibil bug

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am dat 2 raiduri sporeşte puterea si am primit rezultate putin dubioase
am atasat 2 imagini cu cele 2 atacuri.
 

DeletedUser47

Guest
Nu este bug. Dispoziţia satului era prea scăzută iar sătenii "s-au revoltat".

Nu contează dacă ataci pentru resurse sau pentru a creşte puterea unui sat de ţărani. Este considerat atac în abele cazuri, diferenţa este că nu scade dispoziţia când ataci pentru a creşte puterea, dar dacă este prea scăzută poţi avea pierderi.
 

DeletedUser

Guest
da corect

cred ca ar trebui un tutorial mai dezvoltat despre joc
 

DeletedUser47

Guest
wikii a spus:
Dispoziţie

Cu cât dispoziţia polisului de ţărani va fi mai ridicată cu atât şansele să izbucnească o răscoală sunt mai scăzute. Dispoziţia lor este afectată individual de fiecare jucător. De fiecare dată cand veţi ataca un sat de ţărani dispoziţia acesuia va scădea, dar va creşte în timp până va ajunge din nou la 100%.

Nu se poate trece în wikii cu precizie procentajul la care satul de ţărani se va apăra deoarece este random, poate să se apere la 50% poate să se apere la 60%. În ori ce caz este indicat să nu atacaţi satele de ţărani care au dispoziţia sub 60%.
 

DeletedUser

Guest
Un tutorial nu da niciodata totul mura-n gura. Frumusetea oricarui joc este in primul rand ...experimentul. :)
 

DeletedUser

Guest
pai da dar fiind un joc de strategie trebuie sa iti faci strategia
nu joci asa hai sa vad ce face aia si cealalta
 

DeletedUser520

Guest
Nu se poate trece în wikii cu precizie procentajul la care satul de ţărani se va apăra deoarece este random, poate să se apere la 50% poate să se apere la 60%. În ori ce caz este indicat să nu atacaţi satele de ţărani care au dispoziţia sub 60%.

scuze sub 60% sau 70% ( parca asa am vazut pe undeva )
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus