Poftiți la ... spam!

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

saca 24

Stie Tot
pai ...... dincolo de cearta ca la usa cortului pe topic pe care nu o mai pun la socoteala sau limbajull elevat demn de toata mandria mai vin si eu cu o intrebare ....

si daca se baneaza ip=ul jucatorului ce am facut ?

majoritatea dintre abonatii la internet au i p dinamic adica pentru cei care nu au asa multe notiuni la fiecare sesiune de conectare la net se schimba i p -ul ....mai punem la socoteala si faptul ca exista pe tot cuprinsul internetului programele care sa schimbe i p -ul .....tot nu vad utilitatea banarii i p -ului ca-ti vine baiatul cu altul si degeaba l-ai banat pe i p ....corectati-ma poate gresesc eu si mai tre sa mai invat ...

Degeaba ai ip dinamic.Te pot lua dupa adresa MAC..cred :))
 

DeletedUser15344

Guest
dupa atatea nave luate te inteleg si eu ca nu mai spui nimic :)
 

DeletedUser12202

Guest
Voi fi banata,stiu regulamentul,sar calul !Dar am facut un tiket,eu nu pot uita un mesaj,raspuns ???

" Eu nu vreau detalii despre nici un cont,vreau sa descoperiti cine si-a permis sa dea cu adevarat acest mesaj si sa-i aplicati regulamentul,atat.Sa-mi spuneti atat : s-a rezolvat.
Ma intreb daca dumneavoastra sau cineva din echipa dvs ar fi primit un astfel de mesaj,tot atat de mult si de greu ar fi mers investigatia.
Voi astepta mesaj in care sa-mi spuneti ca s-a rezolvat.
O zi buna.
Grepolis - Suport Clienți 2017-05-21 11:01:33
Ma puneti sa repet un lucru iar si iar. Situatia se analizeaza si are cursul ei. Pedepesele vor fi decise cand se solutioneaza toate aspectele despre care nu va putem oferi detalii intrucat nu va privesc. Dar va asigur ca vor veni si sanctiunile corespunzatoare.
Va urez o zi buna.

Zeuxis
Echipa Grepolis
www.grepolis.ro "

Rezolvare ?La sfantu'asteapta !Detaliile nu ma privesc,raspunsul,da !.EU am primit acel mesaj !Din data de 21.05 2017,pana acum,01.06.2017,nu s-a rezolvat,se...analizeaza.De ce spun asta ?pt ca un min.de respect fata de mine ca jucator nu exista.Un raspuns simplu : nu s-a gasit nimic sau,s-a rezolvat,nu exista.Concluzia mea ?Vreti sa faceti tiket ?Faceti la INO,nu aici.
Eu asta voi face.Voi traduce tot si voi face acolo tiket.Pt.ca este o porcarie ce se intampla aici !
Probabil vor deturna sarcina tot aici,dar atunci se va rezolva !
Apropo,de ce este nevoie de...voi ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Facut tichet la InnoGames si am primit raspuns de la domnu Stil.Cum sa reclami pe cel in cauza (sau pe pe cei din subordinea lui) si sa primesti raspuns de la el?
 

DeletedUser12202

Guest
Degeaba faci tichet la Inno ca tot la Stil ajunge.
Atunci sa-mi raspunda STIL la tiket !sa-l rezolve cum ar fi rezolvat daca il primea el !Sa considere ca ii era adresat lui de la.....x,cu care nu ai avut treaba nici nu te-ai parlamentat pana atunci !Inteleg multe,dar peste astfel de mesaj nu pot trece !
 

DeletedUser9563

Guest
O sa il rezolve asa cum un anumit lider de partid din actualul mandat parlamentar rezolva problemele.Pedepseste pe cel care reclama si nu pe reclamat.
 

DeletedUser16014

Guest
da, poate pentru tine ii doar un joc dar pentru INNO ii o sursa de venit. Mie de ex. imi placea jocul si chiar daca imi stricam aproape tot timpul goldul pe instante dupa o noapte de betie tot bagam 150-200 de lei pe luna. Acum din cauza unor magarii am ajuns la 22 de lei doar cat sa am activati consilierii.
Eu asta nu pot sa inteleg, de ce le convine celor de la inno sa isi piarda din sursa de venit doar pentru prieteniile unor admini

Edit: sa nu se intealaga ca as zice ca sta cineva in suta aia a mea de lei dar ca mine au mai fost si sunt o gramada care pur si simplu si-au bagat picioarele in el joc sau n-au mai avut chef sa subventioneze niste oameni care isi bat joc de timpul lor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14765

Guest
Ionkiler este corect,indiferent de simpatii,haideti sa fim seriosi !
Si doar pe vorbe nimeni nu face nimic.Eu am cerut simplu sa se verifice de pe ce IP am primit acel mesaj.Sunt convinsa ca o vor face,cum sunt convisa ca nu este f.simplu.
Chiar te rog cand primesti acel ip sa il faci public aici sa vedem daca am eu vreo legatura cu jignirile acelea :) Si pe domnul Still il astept sa poarte o conversatie cu mine daca are cu ce sa ma acuze. Biluta nu mai poate de suparare ca le bag nave pe banda rulanta si stie ca nu mai duce 1 luna pe Naxos. Deja jumate din alianta daca nu mai mult au fugit pe lumea Pella pentru ca si-au dat seama ca le-a sosit sfarsitul aici. Doresc sa se compare ip-ul lui Gustinel cu ip-ul celui care a injurat de pe contul Alien.
 

DeletedUser12202

Guest
Dragule,nu primesc eu...detalii,o stii,o stiu.Aveti ceva banati,de ce ?,nu stiu,nu stii (ce stiu-sigur,nu pt.corectitudine).
Apropo de...fugit :):a intra pe o lume pt.gold,din curiozitate,etc,nu inseamna fuga(nu de alta,dar...ati fi in aceeaiasi...oala :) ).
Deci,nu trage concluzii pripite,nu supralicita,imprevizibilul exista :).
Si lasa-l pe Iuli in pace !In ultimul timp nu reactioneaza cum prevedeti voi(mai sa cred ca ati acaparat-o pe Mama Omida).Vedeti-va de joc,asta facem si noi.Luati orase,luam orase,pierdem,castigam,e joc !
Spor !
 

DeletedUser12202

Guest
" sorin.ro
sorin.ro astăzi la ora 23:53
ba sunt cu cine poftesc, ca imi permit, si uite imi mai permit ceva, sa te blochez, hai fugi si latra in alta parte
Genaro. astăzi la ora 23:52
:)))).Scuze ca te-am pus in dificultate si atat esti in stare sa spui,inteleg ca nu ai cu ce sustine o discutie.Apropo,"ba" esti cu cine ti-ai baut banii,nu cu mine.
sorin.ro astăzi la ora 23:48
dispari ba de aici du-te si plangi pe alte lumi pe alte conturi, crezi ca nu stiu cine esti? vezi ca iti vine ora de culcare sau poate maine esti la servici si ramai fara orase pana ajungi acasa. hai fugi ca m-am plictisit si saturat de tine. nasira nu ? doamne fereste. fugi si spameaza putin forumu extern ca aici ma plictisesti degeaba . nu am ce discuta cu persoane de speta ta
Genaro. astăzi la ora 23:46
Mai sa fie !!!!Doar nu ai prins...glas !TU !!!!Penibilul ridicat la rang de superlativ !Dragule,nu uit magaria facuta de voi(de TINE),la inceputul lumii,pactul rupt,piratii sub acoperire reveniti la...matca,cuceririle facute usor,mocca !!!Unii inca joaca,unii nu uita,deci...taci,taci si joaca,nu te da mai rotund decat esti !Nu esti in masura sa o faci !Si mesajul asta este dovada neputiintei,daca o musca unii si se las !Fratiut,ca cam suntem vaccinati fata de voi !Cu toate astea,nu inteleg ce tupeu ai sa dai asemenea mesaj !Tocmai tu !
sorin.ro astăzi la ora 23:36
Ma oameni buni cand revin si eu si incerc sa atac v-ati umplut de ban-uri si de vacante toti. Ce-i cu voi ?!?!?!?!

Hai ca avem de treaba bagati mare si mai usor cu banurile poate is si definitive vreunele =)))

Mi-am permis si eu sa va trimit un mesaj mai ales ca mai marii vostri lideri joaca necurat si sunt la racoare cate o saptamana. Mai umpic va dezmembrati de tot :))

NO REPLY. Mersi.

vorba cuiva.. va saluta..cum era.. SORINSH ? =))

Noapte buna dar stati de veghe ca nu se stie niciodata "


Ma intreb cine este javra dintre noi doi : eu ca...latru sau el ca intelege latratul ?
In alta ordine de idei,asa discuta liderul unei aliante de top,pt.ca isi permite.
 

Missis Bella

Membru activ
Simona, ai impresia ca liderul tau e mai bun ? Cam toti sunt la fel, fiecare are parti bune si rele, nu e nici o diferenta intre ei .
 

DeletedUser9563

Guest
Cam in asta s-a transformat jocul asta.La inceput nu era asa.Se juca corect si de placere, jucatorii mai faceau si pauze intre atacuri pentru refacere.Acum cu recrutarea si construirea instant cu gold, muticonturi si tot felul de boti joaca de placere a disparut si daca ii atragi atentia unui trisor sau unuia care abuzeaza de gold doar pentru ca poate te trezesti injurat si facut in toate felurile.Mai rau este ca adminii ii cam tin in brate pe trisori si muticontisti (mai ales daca cumpara gold mult si sint prieteni cu unii din echipa de administrare).
 

Missis Bella

Membru activ
Numarul de jucatori prezenti pe servere este din ce in ce mai mic. Cred ca se aproprie timpul cand jocul va fi corect, ca nu o sa mai fie pe cine sa nedreptateasca .
 

DeletedUser9563

Guest
Sau va fi inchis.Cind numarul de jucatori scade prea mult compania producatoare de obicei il inchide.
 

DeletedUser14136

Guest
" sorin.ro
sorin.ro astăzi la ora 23:53
ba sunt cu cine poftesc, ca imi permit, si uite imi mai permit ceva, sa te blochez, hai fugi si latra in alta parte
Genaro. astăzi la ora 23:52
:)))).Scuze ca te-am pus in dificultate si atat esti in stare sa spui,inteleg ca nu ai cu ce sustine o discutie.Apropo,"ba" esti cu cine ti-ai baut banii,nu cu mine.
sorin.ro astăzi la ora 23:48
dispari ba de aici du-te si plangi pe alte lumi pe alte conturi, crezi ca nu stiu cine esti? vezi ca iti vine ora de culcare sau poate maine esti la servici si ramai fara orase pana ajungi acasa. hai fugi ca m-am plictisit si saturat de tine. nasira nu ? doamne fereste. fugi si spameaza putin forumu extern ca aici ma plictisesti degeaba . nu am ce discuta cu persoane de speta ta
Genaro. astăzi la ora 23:46
Mai sa fie !!!!Doar nu ai prins...glas !TU !!!!Penibilul ridicat la rang de superlativ !Dragule,nu uit magaria facuta de voi(de TINE),la inceputul lumii,pactul rupt,piratii sub acoperire reveniti la...matca,cuceririle facute usor,mocca !!!Unii inca joaca,unii nu uita,deci...taci,taci si joaca,nu te da mai rotund decat esti !Nu esti in masura sa o faci !Si mesajul asta este dovada neputiintei,daca o musca unii si se las !Fratiut,ca cam suntem vaccinati fata de voi !Cu toate astea,nu inteleg ce tupeu ai sa dai asemenea mesaj !Tocmai tu !
sorin.ro astăzi la ora 23:36
Ma oameni buni cand revin si eu si incerc sa atac v-ati umplut de ban-uri si de vacante toti. Ce-i cu voi ?!?!?!?!

Hai ca avem de treaba bagati mare si mai usor cu banurile poate is si definitive vreunele =)))

Mi-am permis si eu sa va trimit un mesaj mai ales ca mai marii vostri lideri joaca necurat si sunt la racoare cate o saptamana. Mai umpic va dezmembrati de tot :))

NO REPLY. Mersi.

vorba cuiva.. va saluta..cum era.. SORINSH ? =))

Noapte buna dar stati de veghe ca nu se stie niciodata "


Ma intreb cine este javra dintre noi doi : eu ca...latru sau el ca intelege latratul ?
In alta ordine de idei,asa discuta liderul unei aliante de top,pt.ca isi permite.


Cum spuneam, continua sa latri in continuare aici, ca aici nu te pot bloca, expune-ti toate frustrarile acumulate in patetica ta viata de zi cu zi. Ham Ham Ham. ham ham? cam asa ceva. Cam asa latri tu de cand te stiu si credeam ca vreodata aceste frustrari vor disparea, dar ce sa vezi, n-au disparut. Am mai cunoscut eu odata pe una nebuna rau in adevaratul sens al cuvantului, dar tu le intreci pe toate de departe. Imi pare totusi rau ca m-am coborat la nivelul tau sa iti raspund, trebuia sa te blochez de la inceput, dar vorba aia, daca tot m-am coborat, macar sa iti scriu pana la capat. Cine ma cunoaste stie ce fel de om sunt, parerile outsiderilor sunt de prisos si nu ma vor atinge niciodata. Deci concluzie : latri degeaba cel putin vis-a-vis de persoana mea

Seara placuta tuturor. (nu si tie bineinteles)
 

DeletedUser1530

Guest
Aoleu Sorin, ai intrat in gura lu arisan aka nasira aka crazy fucking bitch ?!? soc soc soc :)))))))))
 

DeletedUser12202

Guest
Nu a intrat in gura mea,stai linistita,nu te panica atat de grija lui :).Apropo,mi-ai dat o idee buna cu mesajul tau,pt.un viitor nik (se dobserv ca ai fost intarcate cu lapte englezesc,ti se apleaca sa spui in limba noastra ce ai de spus):)-sper ca si admini sa-i inteleaga sensul si sa actioneze in consecinta !.Apropo,era mai bine sa taci,stiu ca cine se aseamana se aduna,dar Sorin nu are nevoie de...avocati,se descurca baiatu',e...rodat !
Si...intelegandu-mi ...latratul,arata ca are obarsie...buna la origini,sau...a invatat limbi straine sa ma poata intelege :).Nu e rau :))))
Apropo,Marite,nu trebuia sa cobori de pe piedestalul tau pt.a-mi raspunde !Mai ales ca ti-ai arata adevarata fata.Trebuia sa-ti lasi masca,dadea mai bine !Si,ai uitat,aici este joc,postarile mele tin strict de joc,nu m-am legat de viata ta personala !Dar,daca tot a venit vorba,aici...cred ca goldul iti da locul pe care nu-l ai in real,aici poti fi zeu,nu conteaza ce faci.In real,se mai intampla sa nu poti cumpara tot ce vrei cu gold.
In concluzie ?tu,te-ai coborat la nivelul meu sa raspunzi.Avantaj ?Eu.De ce te-ai coborat,dragule ???Raspunde-ti tu.Eu nu ma voi...ridica niciodata la nivelul tau.
Deci,ramai in lumea ta si bucura-te de.....ceea ce ai ajuns sa numesti joc.
Dorinta mea de corectitudine pe joc,postarile in acest sens,le numesti frustrari.Mi-e mila de tine,crede-ma.Am invatat ca sunt prieteni de suflet si prieteni din interes.Eu,am de suflet.Sunt multi nebuni in lume :).

Sunt ....BUNA :)!Cea mai buna !Si...nebuna!Sorin isi arata inteligenta,Mata Hari posteaza pe forum !


 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
Nu va obositi sa mai raspundeti,nu stiti discuta(nu stiti ce inseamana lupta de idei),doar jigni,nu mai sunt pe forum oamenii de calitate cu care sa se poata polemiza.
 

DeletedUser12202

Guest
Aoleu Sorin, ai intrat in gura lu arisan aka nasira aka crazy fucking bitch ?!? soc soc soc :)))))))))

Soc este modul tau de adresare,nu-i judeca pe toti dupa tine !Tu...esti elevata-nu mai stim vorbi romaneste(nu suna...bine,ne este rusine sa vorbim neaos romaneste,nu da bine,numai...taranii mai vorbesc asa),eu iti spun pe limba mea de care nu mi-e rusine : nebuna,oi fi(inca nu am dunga in buletin,dar nu e greu de obtinut),restul este al tau !O spune pana si nik-ul pe care il ai !Ai stiut tu de ce sa-l alegi (te caracterizeaza,nu-i asa :)? )Asa ca taci,sau...spala-te pe gura inainte !Doamne,ce spun si eu !apa este contorizata,scuze,continua asa !
 
Sus