Petitie impotriva construirii instant cu aur, a cladirilor

  • Autor subiect DeletedUser15210
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Dai din gura ca doar nu ai altceva mai bun de facut de 2 ori am fost banat pe acest joc odata pentru multi cont din cauza ca varul meu folosea ip-ul din retea si cand era la mine cand era la el acelasi ip si de aici sa dedus multi cont cand am folosit amndoi vraji , a 2 -a oara am fost banat pentru scripturi si ce crezi aveam vro 38k monezi cand am fost banat pentru scripturi asa ca in romania sau in alta tara unde este grepolis nu ii intereseaza cati bani bagi tu in joc ... daca ai incalcat regula ai luat ban. Asta a fost in trecut si cine o arde pe aici cu admini si pile vorbesc fara sa aibe harab.. voi credeti ca daca aveti 2 conturi sau puneti proxy nu se poate depista ca e acelasi pc si pe urma suferiti la admini ca nu sunt corecti.

Acel Ragnarar da e un noob a castigat 3 lumi a jucat in toate aliantele de top sa batut cu o mare intreaga cu bani dar si fara bani am fost lafel de bun voi nu intelegeti ceva.. de exemplu daca luam 10 jucatori buni si ii punem pe insula cu mine si eu am 100k gold dar nu imi vinde nimeni resurse cum cresc? daca nu este event de unde cumpar armata? pe lumea anterioara nu a fost event dar am cumparat cu monezi resurse de peste 70k monezi si e vina mea ca nu aveti voi bani? e vina mea ca toti au primit mii de monezi si mi-au dat resurse? altu plangea ca il cuceresc ca nu e corect ca am bani dar el era de 9 ore offline si inactiv .

Nu mai vorbiti prostii si nu mai suferiti atat. Jucati in aliante conduse de niste pusti de 15 ani toti individuali la toti va plac monezile de la piata cand le primiti si pe urma suferiti ca nu e corect .

Eu fara premium si fara gold sunt peste nivelul tau de 100 de ori si mucea amarat esti tu.

Grepolis a fost un joc gratis facut de niste programatori si au o gramada de angajati + admini , servere si multe alte lucruri care costa de la zeci de mii la sute de mii de euro ca un mucea ca tine sa se joace gratis ca doar na.. cum sa isi scoata si ei investitia si profitul ca tu mucea sa fii fericit. Si admini stau toata ziua gratis sa va suporte voua toate kkt-urile si nedreptatile ca voi sa ii injurati si sa dati cu ei de pamant. Doar asta e romania
colegu' in sensul resurselor ai dreptate.eu vb de eventuri.de unde draq ai ma 40 de matii?si 100 de usoare?ca doar nu din resurse.tot ai dat la roata cu ochii cat cepele si cu balele la gura sa iti umpli orasul de mantii.desigur,vina nu e a ta.ci a celor ce permit asemenea exagerari.era un timp cand credeam ca esti bun daca iesi de sub protectie cu 30 de bireme.acu nici 100 nu sunt mai nimic.

- - - Actualizat - - -

si,apropos,romania noastra e de toata jena.trebuie schimbata.cand va aud ca "aste e romania" v-as pune unde l-am pus noi demult pe ceausescu...e ca si cum ai zice:"munca e grea,nu mai mananc"....seful este intotdeauna consumatorul.iar eu,ca si toti ceilalti jucatori sunt consumatoriasa ca daca se tin cont si de parerile noastre poate ca se va schimba in bine acest joc.
(ai grait ca un copil)
 

DeletedUser15283

Guest
100 de usoare le pot face tot cu resurse si mantiile sunt de la event cate 2 pe ora . Dar ca sa stiti si voi eventul este lafel in ori ce tara iti recomand sa joci pe serverul american sa vezi cum cum 200 de jucatori au bani si sunt in 4 aliante diferite si au 7000 de puncte in prima zi. Ar trebui sa faca si ei revolutie . Si nu uitati voi jucati gratis jocul asta pntru ca fraieri cu bani va ofera acest lucru daca 1 luna nu baga nimeni bani nici voi nu aveti ce juca si nu cladirile instant sunt problema sau roata .. problema este ca la piata se ofera resurse pe monezi si jucatori care iti ofera si 10k pentru 100 monezi . daca nu ai resurse trebuie sa jefuesti la 5 min si ca sa ai full mantii si usoare in oras iti trebuie bai + ferma 45 care costa o tona de resurse si daca nu le poti lua de la piata nu ai cum sa faci asa ceva. nu mai jigniti ca niste tigani ca nu cunoasteti oameni si nici sitemul de joc e la alegerea ta daca vrei sa il mai joci sau nu. Dar daca minte nu e asta e.

Repet acest joc a fost facut de niste programatori care au investit o gramada de bani si munca ca voi sa va jucati gratis .. echipamentele , administrarea si personalul costa de la zeci la sute de mii de euro . Si tu vrei sa se scoata ori ce metoda de investitie a banilor ca tu bine mersi sa te joci gratis asai? ca lumea cheltuie zeci de mii de euro ca tu sa te joci gratis .. ca doar na..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bai frate vorbesti de jocul asta de parca ar fi neverwinter online.de ce crezi ca numai tu poti baga bani in joc?problema este ca definitia unui joc impune o relativa egalitate intre jucatori.dar cum noi nu ne nastem egali,raman doar regulile jocului care ne forteaza la egalitate.daca insa aceste reguli nu exista sau sunt deformate in diverse scopuri(gen bani) atunci grepolis nu mai poate fi numit joc,ci este pur si simplu o sursa de venit.deoarece si banii sunt importanti,dar si jucatorii,atunci trebuie sa se gaseasca o cale de mijloc(ce in prezent nu exista)tu nu te mai cracana atata aparand jocul asta.este nedrept.tu ai niste bani nemunciti pe care ii investesti pt a cauta un fel de glorie virtuala pe care nu o ai in viata reala(stiu asta pt ca in alt caz nu ai fi cautat-o cu atata disperare)

apropos,tu stii engleza?ia sa vedem ce inseamna "free online mmorts game"...
 

DeletedUser15210

Guest
1. Deja faci acuzatii calomnioase, cand ne faci săraci pe, fii atent, CEI CARE ALEG SA NU BAGE BANI CA DISPERATII IN JOC !
2. Una e sa bagi bani, dar limitat, alta e sa bagi 5000 de euro intr-o luna si sa distrugi ECHILIBRUL unei lumi. Mucea esti tu ca nu constientizezi cel mai important lucru, playerii prefera cat de cat, egalitate, sa ai maxim 3k din prima zi, nu 7k cum zici tu. Ce sansa le dai celorlalti? Crezi ca jocul se rezuma doar la tine? Am mai propus odata, faceti draqu, adminilor, lume VIP, iar taxa de inscriere sa fie 10k gold si sa va tocati acolo banii, ai auzit amaratule? Sa te joci cu aia de rangul tau, sa va regasiti acolo, voi, astia disepratii ! Tu crezi ca mai e cineva in top 10 de pe orice alta lume de pe serverul ro, care sa bage asa de multi bani ca tine? Si mai presus de asta, sa se si laude ! Haha ... aveam 38k monede atunci ... Bai mucea, cu banii bagati pt acele monede, hraneai o familie de amarati 3 luni, pe putin ! Dar tu bagi ca noob-ul bani !
3. Ai castigat lumi? Bravo. Te felicit ! Dar esti un nimic in ochii multora, pentru banii tocati in acest joc. Tu nu mai joci din placere, tu joci din DEPENDENTA. LA TINE GREPOLIS E UN VICIU !
 

DeletedUser

Guest
1. Deja faci acuzatii calomnioase, cand ne faci săraci pe, fii atent, CEI CARE ALEG SA NU BAGE BANI CA DISPERATII IN JOC !
2. Una e sa bagi bani, dar limitat, alta e sa bagi 5000 de euro intr-o luna si sa distrugi ECHILIBRUL unei lumi. Mucea esti tu ca nu constientizezi cel mai important lucru, playerii prefera cat de cat, egalitate, sa ai maxim 3k din prima zi, nu 7k cum zici tu. Ce sansa le dai celorlalti? Crezi ca jocul se rezuma doar la tine? Am mai propus odata, faceti draqu, adminilor, lume VIP, iar taxa de inscriere sa fie 10k gold si sa va tocati acolo banii, ai auzit amaratule? Sa te joci cu aia de rangul tau, sa va regasiti acolo, voi, astia disepratii ! Tu crezi ca mai e cineva in top 10 de pe orice alta lume de pe serverul ro, care sa bage asa de multi bani ca tine? Si mai presus de asta, sa se si laude ! Haha ... aveam 38k monede atunci ... Bai mucea, cu banii bagati pt acele monede, hraneai o familie de amarati 3 luni, pe putin ! Dar tu bagi ca noob-ul bani !
3. Ai castigat lumi? Bravo. Te felicit ! Dar esti un nimic in ochii multora, pentru banii tocati in acest joc. Tu nu mai joci din placere, tu joci din DEPENDENTA. LA TINE GREPOLIS E UN VICIU !
eu cred ca trebuie sa cunoasca caldura unei femei:)
 

DeletedUser15210

Guest
Si hai sa iti mai zic una. Ca una cu una fac doua. Declar pe proprie raspundere, aici, pe forumul extern al acestui server de GREPOLIS, ca Stil, Community Managerul acestui server, nu te-ar bana permanent, EVER ! DE CE? PENTRU CA ESTI UN SAC CU BANI PENTRU EL. CAND NU O SA MAI BAGI BANI, TE-AR BANA CA PE TOTI CEILALTI ! PANA LA URMA SACUL ARE UN FUND ...
NOI DACA AM AVEA MULTI CONT, PRESUPUNEM, SAU SI MAI BINE, SCRIPT, BAN SCRIE PE CURUL NOSTRU SI NU SE RIDICA CU UNA CU DOUA. DE CE? NOI NU BAGAM BANI CA TINE, MUCEA. EU NU AM BAGAT UN ȘFANȚ IN JOC, DAR JOC DIN PLACERE. MA DOARE IN DOS DE TOPURI SI DE BÂRFE, PENTRU CA NU MA AFECTEAZA CU NIMIC, PE CAND TU, MUCEA, ESTI AFECTAT, ITI PATEAZA CINEVA MANDRIA DE "DISPERATUL ANULUI".
 

DeletedUser15283

Guest
Daca ai sti tu copile cati ban am dat la saraci si alimente de sarbatori + haine si cata lume am ajutat desi familia mea a fost una banala care lucra din greu sa aibe ce pune pe masa si lucrez de la 13 ani in domeniu IT ca in prezent sa am bani si casa facuti cu mainile mele si castig pe luna zeci de mii de euro ca sa fac ce vreau cu ei ca sunt facuti de mine . Tu nu o sa ai niciodata ce am eu pentru ca atunci cand vedeam pe unu cu bani ziceam bravo lui poate o sa am si eu odata.. vedeam copii de bani gata cu masini de zeci de mii de euro care nu faceau nimic doar spargeau ca aveau de unde.... bravo lor eu aveam adidasi rupti si eram bucuros ca au parinti cu bani sa le permita tot ce vor. Invidia asta va roade pe toti si ati vrea sa va cada bani din cer ... aveti invidie asa mare ca nu putetit dormi noaptea de grija mea si a altora.

Daca eu imi permit masina la 80 de mii de euro si casa la 200 de mii de euro ar trebui sa nu am ca restu 10 mii de oameni nu au. Sau sa donez toti bani la saraci ca sunt eu bunu samaritean ? Of.. ce minte blonava aveti uni.. pacat ca am postat aici sperand sa va deschid oci la prostia oarba pe care o aveti in fata.

Am 29 de ani sunt casatorit (nu duc lipsa unei femei cum o faceti voi ) si am muncti toata viata ca sa fac ce vreau cu bani mei ca eu i-am muncti . Ati baga si voi mii de euro daca ati avea dar nu voi sunteti mucea cum ma faceti pe mine amarati si ati vrea bani din cer .

Invidie . dar curios ca de cioara de aristotel si de bdf si tiberiu din clan sau sfat frumos sau fantotzy nu se ia nimeni ca sunt jucatori de top si au sute de zburatoare zilnic , mii pe saptmana :)) doar eu sunt VIP si sa nu mai zic multi alti jucatori care baga 2 mil in joc si sunt lafel de buni ca mine.

STIL o sa ma baneze doar daca incalc regulile jocului nu ca asa vrea el sau ca asa vreti voi.

- - - Actualizat - - -

Si gata nu mai postez aici nimic nu are rost la cat sunteti uni de idioti . Poate un admin se uita si va sanctioneaza chiar si pe mine daca am incalcat vreo regula a bunului simt din cauza unor idioti.

Sarbatori fericite (al vostru mucea :) )
 

DeletedUser15210

Guest
Again, acuzatii calomnioase. Am mai spus-o si o mai spun. Nu sunt invidios, nu am de ce ... Mentalitatea mea de om prost cum imi spuneti unii ca sunt, nu vrea sa bage bani in joc. Credeti ca as vrea sa toc ici bani pentru satisfactii de scurta durata? Din cate ati vazut, particip la concursuri. Stii care e destinatia monedelor castigate? La alti playeri, stii de ce? Pentru ca mie nu-mi trebuie ... Din 2700 de monede castigate din 3 concursuri, doar 500 le-am pastrat pentru mine sa am de Administrator. In rest, celelalte au fost transferate la alti jucatori : gobebe, King Mathias, GLONTt, arisan ... Ma repet, joc DOAR DIN PLACERE. NU SUNT DISEPRAT CA VOI, IT'S CLEAR BOY?
Esti tu sigur ca te-ar bana Stil? Ai curajul sa crezi asta. Felicitari ! Te asigur eu ! Nu o sa fi banat ! Exemple avem pe Chi ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
incredibilbai ragnarar tu mai visezi mult sau ce?tu esti unul care cauta cu disperare putina satisfactie in viata cu un laptop in stanga si cu soricelul in dreapta ascuns in baie sa nu il vada familia....cand joci grepolis la nivelul la care tu il joci(nu joci doar pe o lume si esti in top 5 peste tot cu foarte multi bani cheltuiti) nu ai timp de o familie.nici de o afacere IT.fratioare,minciunile astea du-le la gradinita.ca si eu am fost un dependent de grepolis pe timpuri.
vad ca nici nu intelegi mare scofala din tot ceea ce spun....
baga cati bani iti da tie taticu'fa si imprumut in banca,eu ma bucur...sincer,jocul trebuie sustinut.cineva trebuie s-o faca si pe asta.problema mea este:
"dragi admini,gata cu pomenele astea de pe grepolis prin eventuri"puneti o limita undeva.nu se cade sa permiteti nedreptati de genul asta intr-o activitate care inca vrea sa se cheme joc.coborati recompensele de la eventuri si limitati cumva (la 5 sa zicem) de cate ori poti trage de roata aia blestemata.daca vrea 40 de monticore sa cheltuiasca mai mult."
multumesc pentru ca nu va doare nicaieri."
 

DeletedUser15256

Guest
Sunt de acordat...oricum nu se va intampla asa ceva.....
Dar macar sa se faca o lume fara "cumparaturi instante"
 

DeletedUser

Guest
O sa-mi dau si eu cu parerea...rar fac acest lucru si de obicei o fac doar cand ceea ce vad postat pe forum sau ceea ce se intampla pe joc mi se pare strigator la cer...

Nu fac parte din categoria "vedetelor" acestui joc, niciuna din categorii (aici ma refer atat la "vedetele" adevarate, cei care joaca de ani de zile, pe care ii stie toata lumea de la inceputurile acestui joc si care au castigat respectul comunitatii, cat si la "vedetele" bogate din ziua de azi, dintre care unii sunt doar atat de vedete cat le permite buzunarul). M-am apucat tarziu de Grepo, dar am apucat totusi sa joc pe ceea ce cred ca a fost ultima lume pe care jocul inca mai era vag joc si nu doar bataie de joc...

Bineinteles ca ma revolta discrepanta fabuloasa care s-a creat intre cei care nu baga bani (eventual baga cativa euro pe luna pentru functiile premium si cam atat) si oameni care baga sute, mii de euro, lunar, unii chiar saptamanal...dar dincolo de asta, de departe cea mai uluitoare si revoltatoare chestie (pentru mine cel putin) este atitudinea celor din urma...adica ok, bagi bani in joc. Multi bani. Tu stii de ce faci asta, pe mine nu ma intereseaza si nu e treaba mea. Dar vad oameni din astia care se cred niste culti si niste eruditi, clasa sociala inalta, spuma societatii - ca doar de, ei au atat de multi bani incat isi permit sa bage mii de euro in Grepo - care nu sunt in stare sa formuleze o propozitie, UNA INTREAGA, corect gramatical...cand ii auzi cum ei au fost la scoala si au invatat pe rupte ca sa ajunga unde au ajuns...mai, eu nu stiu la ce scoli ati fost voi, dar la aia la care am fost eu m-au invatat sa vorbesc romana
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif


Apoi, oamenii astia care sparg mii de euro pe joc ca n-au ce face cu banii, mai si rad de tine ca ce prost esti tu ca nu faci la fel...mai oameni buni, ce este in neinregula cu voi?!? Adica ok, banii tai sunt banii tai...fa-ti sul de hartie igienica din ei daca poftesti si foloseste-i ca substitut...dar nu pretinde ca ce faci tu e normal si ok si prost e ala care nu se sterge cu euroii la cur...serios?!

Deci eu am patit, fara sa ma laud si fara sa sufar de mine aiurea (ca eu spre deosebire de altii imi stiu locul foarte bine) sa mi se zica cum ce fraier sunt eu, ca nu-s nici macar in top 50...si cand zic "pai, eu n-am bani sa fiu in top 50" mi se raspunde cu "ahahaha pai lasa-te de Grepo ma saracule"...
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
e de ras, chiar zau ca este...adica, in momentul in care te ineci in penibil si nici nu realizezi lucrul asta, e atat de trist ca nu pot face altceva decat sa rad, ca sa nu plang
smiley_emoticons_lol.gif
Totul pe sistemul "la ce-mi trebuie diploma de bac daca am bamveu", cam asa
smiley_emoticons_lol.gif


Nu este deloc normal ce se intampla, e deprimant ce a ajuns jocul asta...imi amintesc o vreme cand aveam adversari pe care ii respectam si ii admiram, si cand pierdeam ma consolam cu ideea ca macar am invatat ceva de la adversarul care e mai bun ca mine...ingeniozitatea, creativitatea si bineinteles si implicarea - asta dadea roade atunci pe Grepo si cu asta castigai...acum castigi doar cu euroii (probabil la unii ai parintilor care le-ar rupe capul daca ar sti pe ce le cheltuie copiii salariile)...

Ca idee, am bagat recent pt prima data ceva mai multi bani in joc (nu va ganditi la miliarde, doar 2k gold am cumparat
smiley_emoticons_lol.gif
), am obtinut recompensa pt care i-am bagat, dar sincer acum imi pare rau ca am facut-o...nu, nu pt ca-s eu vreun sarac, ci pentru ca mi-am dat seama ce stupid a fost din partea mea sa incerc macar sa concurez cu "vedetele" de care spuneam, si sa ma "ridic" la nivelul lor...Grepolisul a ajuns o uriasa bataie de joc, si imi pare sincer rau de cei care joaca de ani de zile si urmaresc probabil cu mare parere de rau cum ceva ce odata le facea placere a ajuns...ceea ce a ajuns.

Clar este ultima lume pe care voi juca vreodata, probabil nici nu ma voi obosi s-o termin. Si vor fi multi, foarte multi altii ca mine, daca nu se schimba ceva radical la sistemul care s-a creat.
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
incredibilbai ragnarar tu mai visezi mult sau ce?tu esti unul care cauta cu disperare putina satisfactie in viata cu un laptop in stanga si cu soricelul in dreapta ascuns in baie sa nu il vada familia....cand joci grepolis la nivelul la care tu il joci(nu joci doar pe o lume si esti in top 5 peste tot cu foarte multi bani cheltuiti) nu ai timp de o familie.nici de o afacere IT.fratioare,minciunile astea du-le la gradinita.ca si eu am fost un dependent de grepolis pe timpuri.
vad ca nici nu intelegi mare scofala din tot ceea ce spun....
baga cati bani iti da tie taticu'fa si imprumut in banca,eu ma bucur...sincer,jocul trebuie sustinut.cineva trebuie s-o faca si pe asta.problema mea este:
"dragi admini,gata cu pomenele astea de pe grepolis prin eventuri"puneti o limita undeva.nu se cade sa permiteti nedreptati de genul asta intr-o activitate care inca vrea sa se cheme joc.coborati recompensele de la eventuri si limitati cumva (la 5 sa zicem) de cate ori poti trage de roata aia blestemata.daca vrea 40 de monticore sa cheltuiasca mai mult."
multumesc pentru ca nu va doare nicaieri."
nu sunt de acord aia e o roata daca eu vreau sa dau de 5 ori la ea dau de 5 ori...nu ca vrei tu sa nu mai dau sa nu iau toate bonusurile si eu am luat toate manticorele de la roata...doar cu 1800 gold....asa ca nu o mai lalaiti cu bagatul de bani in joc daca vrei sa bagi bani in joc bagi !
 

DeletedUser7909

Guest
nu sunt de acord aia e o roata daca eu vreau sa dau de 5 ori la ea dau de 5 ori...nu ca vrei tu sa nu mai dau sa nu iau toate bonusurile si eu am luat toate manticorele de la roata...doar cu 1800 gold....asa ca nu o mai lalaiti cu bagatul de bani in joc daca vrei sa bagi bani in joc bagi !

Boss (caci stiu ca asa iti place sa te alinti in oglinda), ia mai trage tu la roata aia pana iti pica "Lectii particulare de limba romana". Cum o fi sa vii cu anumite glande foarte umflate, fiind foarte dornic in a oferi o lectie de stil despre cum se invarte roata, iar in urma cuvantarii tale ceilalti sa ramana cu o puternica impresie ca tocmai au vazut ceva foarte sparkly in poteca.
 

DeletedUser13911

Guest
Nu pot sa dau cand iau nu dau sa iau dar dau sau...nu iau dar dau..hahahah.Sarna' la literati;)Se stie pentru grammar nazi.

PS;Doamna moderator, daca nu deranjez si nu sunt prea indiscret,as putea afla de ce mi sa editat(adica sters) postarea din acest tread?Am omorat-o pe mama si am dat detalii ce imi puteau pune in pericol integritatea?Pfiui drace,am rostit ANAF...?Astept cu nerabdare raspunsul ,plauzibil daca se poate...Va multumesc si scuze de deranj.

postarea era off topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
CJBalck,intru totul deacord cu tine.
Pt.ce mai stau,eu cel putin,pe joc ?Pt.prieteni.Vorbim,radem,glumim,cam atat.Poti intra intr-o alianta strong(cladita f.serios cu caramizi de gold),sa fii acolo servant.Poti,cu bunavointa,sa ai sansa sa primesti si...coronita.Din pacate,in general,nu mai este acel spirit de echipa de la inceputuri,determinare,placere,exista fratia glodului,pe langa stiinta-sa nu ignoram,sunt multi jucatori buni,f.buni care se folosesc la max.de ce ofera goldul,este optiunea lor si posibilitatea oferita de joc.
In fond,fiecare alege,majoritatea aleg calea usoara,calea...goldului.Nu le inteleg sadisfactia vizavi de joc,nu pot.
Oare cum gandesc ?Wow,sunt cel mai bun,am bagat mai mult,l-am terminat !Sau : frate,de ce nu am fost atent,am bani,am bagat,dar am pierdut startul !,la naiba cu cine mi-a distras atentia !
Performanta pe joc,realisti fiind,fara gold(acum)nu se poate face.
Ramane ca noi,jucatorii normali-anormali pt.unii,sarantocii grepolis-ului,sa ne gandim ce vrem de la joc.
Eu,vreau sa ma bucur langa prieteni,atat, si... daca pot sa mai bag cateva bete in roatele unora(nu sunt chiar asa de altruista :) ).

Si sunt vise sa renunte la gold Ino.Dar nici ei nu realizeaza ca de fapt pierd.Gandesc pe termen scurt acum si gandesc prost.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Da,e adevarat,e vis a renunta la gold,dar..hahah,acum ceva zile vorbeam pe beta cu No 1 la pbt,un polonez,tare de tot.Radea tot ce prindea si juca solo pe servere...hahah.Stii ce zicea omu..ca la ei a distrus sistemul premium...daca se mai incaseaza 15-20 de eur / jucator /luna..stia omu ceva,si de bagat la el ..cu sutele de euroi.Acum cum spunea si ne'a Ion...medaliile au si revers...hahaha

.Nu's daca la Hamburg se stie proverbul"daca nu te multumesti si cu putin iti ia Dumnezeu totul"..cred ca stiu doar cugetarea"In viata daca nu te multumesti cu putin,de regula primesti mai mult"..insa spune "de regula" si nu "e regula":D

- - - Actualizat - - -

Nu pot sa dau cand iau nu dau sa iau dar dau sau...nu iau dar dau..hahahah.Sarna' la literati;)Se stie pentru grammar nazi.

PS;Doamna moderator, daca nu deranjez si nu sunt prea indiscret,as putea afla de ce mi sa editat(adica sters) postarea din acest tread?Am omorat-o pe mama si am dat detalii ce imi puteau pune in pericol integritatea?Pfiui drace,am rostit ANAF...?Astept cu nerabdare raspunsul ,plauzibil daca se poate...Va multumesc si scuze de deranj.

postarea era off topic

Nici nu doresc sa te contrazic,dar intr-o discutie legata de bani,modul in care au fost facuti si utilizarea lor,cam ce ar fi trebuit sa intreb..cat e kilu' de cartofi?Intr-un fel sau altul ne-a facut mucea pe toti,e drept,e posibil...dar pe mucii mei sunt Mucea;)
PS: Ceea ce am scris atunci ,acolo,in acel context al discutiei, sustin in continuare...parol.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ok, am inteles ca nu o sa se renunte la gold...nici nu-mi inchipuiam asa ceva si nici n-am sugerat. Logic ca o companie care ofera un serviciu trebuie sa faca si un profit. Dar exista propuneri decente zic eu (prin decente inteleg "care sa nu reduca semnificativ profiturile la Inno"). De exemplu, in loc de un sistem Pay to Win, ati putea face un sistem Pay to Play...adica, sa se deschida o lume cu o taxa de inscriere - decenta, pe care sa si-o poata permite toata lumea. Si pe aceasta lume sa nu se poata folosi gold deloc...decat eventual pentru premium, sau mariti taxa de inscriere si dati premium tuturor pe perioada nelimitata. Ar fi destul de profitabil cred eu, daca mii de jucatori ar baga sa zicem 10 euro, in loc sa bage 10 jucatori mii de euro. Inmultirea e comutativa, 10*1000 este egal cu 1000*10. Sunt atatea jocuri care folosesc sistemul asta, atatea companii de top (ex: Blizzard, EA, Ubisoft, etc) care folosesc acest sistem...nu cred ca il mai foloseau daca nu era profitabil.

Altfel, jocul asta se va duce de rapa, parerea mea...multi oameni de pe serverul unde joc acum sunt nemultumiti, unii au renuntat deja la joc si nu intentioneaza sa se mai apropie vreodata de el, altii sunt pe cale sa renunte...incet incet vor disparea din ce in ce mai multi. Nu sunt asa multi oameni dispusi sa pompeze sume uriase in joc, si daca nu le oferiti o sansa sa castige fara a face lucrul asta, sau fara un dezavantaj enorm, nu vad de ce ar mai vrea sa continue o activitate care, la fel ca pentru mine, si pentru ei s-a transformat din distractie si placere in frustrari, oboseala si nervi. Romanii nu-s asa masochisti
smiley_emoticons_lol.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15283

Guest
Cum e pana la urma? ai dat jos guvernu? :)))))))) eu sunt noul guvern haha . unlimited gold va astept pe ori ce lume noua sa va fac viata un iad :))
 
Sus