Peștișorul de aur

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
01(11).jpg




Sunt sigură că de nenumărate ori în viață, ne-am gândit cum ar fi dacă am avea ocazia de a prinde "peștișorul de aur".
Și mai ales, care ar fi acele 3 dorințe pe care le vrem îndeplinite?

Această este și tematica concursului nostru: Peștișorul de aur și cele 3 dorințe!

Ce ai de făcut?
Simplu: Fă un exercițiu de imaginație, în care tocmai ai prins un peștișor de aur. Gândește-te care ar fi cele 3 dorințe ale tale..și pe care peștișorul ți le-ar îndeplini în schimbul eliberării lui.

Concursul se va desfășura în perioada: 25-28 Mai 2017.

Premii oferite:
Locul I - 500 Monede de aur
Locul II - 300 Monede de aur
Locul III - 200 Monede de aur

Condiții de participare

Postarea trebuie să fie originală și să respecte tema dată, excepție fac proverbele și citatele
Pentru a putea fi luată în considerare, postarea nu trebuie editată.
Un jucător poate participa doar cu o singură postare.
Castigatorii vor fi alesi de echipa.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi anuntată odată cu castigătorii concursului, pe 30 Mai 2017.
 

DeletedUser3352

Guest
1 sa castig 500 monede de aur
2 sa nu mai existe atata "ura" intre jucatori si toti jucatorii sa nu uite ca este un simplu joc
3 sa fie pace in lume
 

DeletedUser16034

Guest
1 sa am o viata lunga, sanatoasa si frumoasa
2 jocul acesta sa tina cat mai mult timp si sa aiba cat mai multi fani ( eu sunt fan si mi se pare ca jocul e foarte tare)
3 sa mai imi dea pestisorul inca un milion de dorinte :D
 

DeletedUser16129

Guest
Pentru a elibera acest trup aurit si plin de virtute am si eu trei mici dorinte:
1.Sa am parte de sanatate atat eu,cat si restul familiei mele.Sanatatea este cea mai importanta in viata unui om.Parintilor mei,oameni adevarati si credinciosi le doresc multa sanatate si fericire pentru a combate orice problema!
2.As dori sa scap de cele doua probleme trupesti pe care le am!
3.In ultimul rand vreau ceva foarte valoros:Vreau ca in Romania sa existe o schimbare in ceea ce inseamna societate,politica si economie!Tara mea nu o voi lasa niciodata la greu si ca sa stiti si voi,voi lupta cu dusmanii pana la ultima picatura de sange.
In Romania multe lucruri au inceput sa fie diferite si exista la acest moment multe probleme interne. Draga pestisor auriu,imi doresc sa se ridice Tara asta a Noastra cum a fost odata.Daca stramosii nostri au luptat pentru ea,atunci si noi va trebui sa luptam in continuare pentru nepoti!!
Desi mie imi place mult fotbalul,visez mereu la o echipa Nationala de vis si la 1-2 echipe de club care s-ar bate la marile trofee ale Lumii!!

Astea sunt dorintele mele,draga pestisor!
 

DeletedUser16115

Guest
1.Sa dispara rautatea oamenilor
2.Sa am o viata linistita alaturi de familia mea
3.O cariera buna in viitor
 

DeletedUser9563

Guest
1,2 si 3 sa redevina jocul asta ce a fost odata si sa revina jocul de placere (cum a fost odata) fara accelerari cu gold si alte chestii.
 

DeletedUser6927

Guest
1.Sa fim toti sanatosi, deoarece sanatatea este si va fii mereu pe prim plan datorita faptului ca fara sanatate esti incapabil sa duci o viata normala/decenta si nu poti realiza ceea ce ti-ai propus.
2.Sa fie dragoste in lume, datorita faptului ca din prea multa ura, ne distrugem in interior si distrugem si planeta, dar daca toti am intelege acest concept si ce se poate face cu el, am duce o viata lipsita de griji si am fii mult mai fericiti.
3.Banii nu ii voi pune, deoarece poti fii cel mai fericit om si fara bani si dupa ce mori oricum nu te ajuta cu absolut nimic.In schimb cea de-a 3-a dorinta va fii aceea de a coloniza noi planete pentru a ne extinde civilizatia si a ne asigura existenta pe plan indelungat deoarece planeta nu o sa reziste la infint("are un termen de valabilitate") si trebuie sa ne transferam pe alte planete intre timp.
 

Gymus

Membru activ
1 . Sanatate ca-i mai buna decat toate si o data cu ea pot veni si alte lucruri .
2 . Schimbarea mentalitati de roman. Suntem foarte usor de manipulat.
3 . Respecatarea drepturilor fundamentale ale omului indiferent de etnie sau clasa sociala.
 

DeletedUser10418

Guest
Daca prind pestisorul de aur as vrea sa.l pastrez ca atunci cand voi avea necazuri sa ma pot folosi de cele 3 dorinte...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus