Parere personala - Protest

  • Autor subiect DeletedUser16594
  • Data de început

DeletedUser16594

Guest
Buna ziua , ma numesc Iuli (am jucat in trecut cu conturile 7ball si 7bal).
Va rog inchideti usa , trageti perdelele , dati drumul la caine si ascultati mi ideea/propunerea si daca suntem pe aceasi unda ,haideti sa facem intocmai .Vreti schimbare ,haideti sa facem noi o schimbare si poate asa ,Stil va pleca urechea ,si la lucrurile ce ne doare pe noi.

Ideea mea suna asa BOICOTAREA LUMI CALYDON prin a nu intra pe lumea care urmeaza a se deschide pe 2 mai , sau daca intrati va rog nu bagati deloc gold.

Motive - va pot aduce 1000 de motive , sunt sigur ca si voi, la fel ca si mine nu va place ce se intampla pe sv romanesc si din zi in zi tot mai putini jucatori raman , multi dintre noi luand calea sv externe . Eu unul m-am saturat cum Stil administreaza grepolis.ro dupa bunul plac , m am saturat si sunt sigur ca si voi, ca din cauza celor ce administreaza sa vad :
- cum pe fiecare lume deschisa aceasi 1000 jucatori si la jumatatea sv 300 playeri cand acum 4-5 ani erau de ordinul miilor .
- Sa fac tichet si sa nu mi se raspunda, sa nu mi se faca dreptate, sau pur si simplu sa mi l inchida .
-M-am saturat sa vad pe lumi ca pe Naxos, Githium ,Zakros s.a , sa vad stergeri in masa din cauza adminilor.
- Sa vad cum jucatorilor , le au disparut iteme din inventar ,sau au folosit cardurile si le au disparut bani din cont si sa faca tichete si nimic .
-M -am saturat sa vad cand noi gresim ,suntem sanctionati dar, admini cand gresesc ascund regulamentul sub pres.
Si va pot aduce inca alte 1000 de motive prin care sa va arat coruptia si dezinteresul administratiei de pe .ro .

Trebuie sa intelegeti ca Grepolis.ro este sub forma de franciza , adica Stil a cumparat drepturile asupra jocului ,putand 'vinde ' jocul pe teritoriul Romaniei si el lunar cotizand o suma catre Inno, indiferent daca iese pe profit sau nu. Deci indiferent cate tichete v-om face catre Inno , totul e mai mult formal, pt ca toate tichetele ajung toate iar la Stil ,deci daca Vrem schimbare trebuie sa il ardem pe Stil la portofel si poate asa v om avea parte si de schimbari si poate multi se vor intoarce 'acasa' .

Deja am vb cu lideri aliantelor Demos Kratos si Wild Fangs si ambele imi sustin initiativa .
Stiu ca suntem romani si suntem invatati ca atunci cand unul o ia in dreapta celalalt sa o ia in stanga ,dar poate de aceasta data v eti lasa orgoliul ,comflictele personale s.a si v om fi pe aceasi lungime de unda , ca stiti si voi ,este nevoie de o schimbare .

De curand a fost /este Consiliul Jucatorilor Grepolis . Cred ca uni stiti , alti nu , sa va explic (pt mine unul a fost picatura ce a umplut paharul ), Ca si prima tura , inscrieri , propuneri , votari .. sau inscris cativa .
Desigur Stil a propus pe cine a vrut el - adica 2 playeri sub 18 ani - desi una din regulile puse de el era , varsta minima 18 ani , inca un coleg care si a anuntat candidatura la vrajeala si gina16. Restul care celor care si au prezentat candidatura find lasati pe afara , o sa pun mai jos printuri cu raspunsul lui Stil -raspuns de admin.
Ma gandesc in felul urmator, Stil in mandatul trecut a avut pe careva care a dat din casa si acum are nevoie de oameni ce ii poate manipula dupa bunul plac .
Desigur de cand am inceput cu Boicotarea lumi Calydon pe extern mi sau blocat 3 conturi pe 10 ani si mi sa spus ca data viitoare mi se va da permanent ( sigur peste 10 ani mai este grepolis.ro - bataie de joc )

Daca sunteti de acord si v ati saturat de bataia de joc ,de pe sv romanesc si imi sustineti propunerea si sunteti de acord cu Boicotarea lumi Calydon , va rog pur si simplu sa nu intrati , lumi vor mai fi pe viitor cu zecile asa vine si vara .

Puteti deasemeni sa lasati si comentari pe extern :
https://ro.forum.grepolis.com/index.php?threads/parerea-personala.12639/page-2#post-186323
Raspunsul lui Stil

QsooXz7.png

VFzqrfI.png

Va pupa Iuli .

Vocea Lumi :) o parte cand mai am timp mai pun:)

ZSH7DwL.png

wtY1rMi.png

R2tawqa.png

qDKDk7z.png

8NOWu54.png

I4yaezP.png

1gCIfXP.png

ywAs5a9.png

I9SFb91.png

grwD1sz.png

13E1h97.png

03xIXGm.png

giz6a0w.png

Ioy7MFl.png

siNh740.png

rW7RMjS.png

ix6q2VS.png
 
Sus