Ora bilantului

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
5e621b4aaa484d898d0bb390dd8fa6d9.jpg


Gloria sportiva

Olimpiada se apropie de sfarsit, dar sigur v-ati facut o parere.
Sunteti dispusi sa o impartasiti?
Daca da, zeii ar dori sa stie ce v-a placut si ce nu.
Fara prea multe elogii, doar pareri sincere: ce a fost bine si ce a lipsit.
Pentru ca apreciaza parerile voastre, zeii s-au gandit si la premii.

Primele 3 clasate vor primi premii in monede.
Poate aceasta este sansa voastra de a castiga si un altfel de premiu la GREPOLIMPYA.



Perioada de desfasurare: 6-12 noiembrie 2016
Anuntarea castigatorilor: 14 noiembrie 2016



Premii


Locul 1 500 monede de aur + un efect la alegere

Locul 2 400 monede de aur + un efect la alegere

Locul 3 300 monede de aur + un efect la alegere




Condiţii de participare:
Să deţineţi un cont activ pe joc (conturile create după data anunţării concursului nu vor participa);
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare;
Dacă deţineţi unul sau mai multe conturi puteţi participa doar cu unul, altfel riscaţi să fiţi descalificaţi;
Postarea trebuie să îndeplinească cerinţele, în caz contrar, va fi descalificată;
Postările trebuie să respecte celelalte reguli ale forumului şi ale jocului
Castigatorii vor fi anuntati la sectiunea Concursuri - Castigatori Concursuri Grepolis
 

DeletedUser15894

Guest
O zi buna dragi zei. Sa particip la Grepolimpiada a fost o placere pentru mine. Chiar daca nu am reusit pe cont propriu sa ma clasez cat mai sus macar am putut sa imi ajut alianta sa ajunga in top. Minusuri nu sunt pre multe adica ati fii putut adauga si o vraja pentru prastiasi dar in rest ati facut o traba foarte buna. Va multumesc pentru ca m-ati ascultat.
 

DeletedUser9563

Guest
Nu a fost bine ca trupele folosite la antrenament se pierdeau (mai ales miticile).Recompense putine care puteau fi cumparate cu punctele acumulate.Avantaj bineinteles au avut ca de obicei cei cu gold.Altfel cred ca m-am descurcat bine.Si cred ca e o greseala la perioada concursului.Sintem in noiembrie nu in octombrie.
 
Mie unu mi-a placut acest event deoarece orice event e event si are bonusurile sale, de asemenea a fost frumos gandit. Minusurile erau ca iti luau trupele folosite si nu aveau destule recompense la magazin :)
 

DeletedUser12104

Guest
pro:
-foarte buna ideea cu clasamentul si bonusul pe aliante.
-durata rezonabila. E mai interesant un event ce tine cateva zile decat unul ce tine 2 saptamani.
-aurul ajuta,dar poti tine pasul cu restul si fara. Nu face o diferenta la fel de mare ca la eventul anterior si asta e un lucru bun.

contra:
-recompensele ce pot fi cumparate cu lauri sunt destul de putine si nu foarte consistente. La Eventul anterior se primeau mult mai multe mitice/nave/trupe. Atunci prea mult,acum prea putin.
-la 2 din cele 4 probe trebuiau sacrificati hopliti(cursa hoplitilor si aruncarea sulitei). Cred ca in locul uneia din cele 2 trebuia o proba axata pe calareti sau prastiasi.
 

DeletedUser11080

Guest
Per total a fost o prostie de event.Faptul ca pierdeai trupele pe care le foloseai pt antrenament,recompensele prea putine si unele prea scumpe pt a fi cumparate de cei ce nu baga gold.Singurul plus il reprezinta acele bonusuri oferite in intrecerea pe aliante.
ps:Nu inteleg dc nu bagati si grifonii la recompense ...Sper ca la urmatorul event lista de recompense sa fie mai variata si sa se mai echil situatia dintre goldisti si juc care nu baga gold
 

DeletedUser15895

Guest
Sunt de parere ca eventul a ajutat dar, desigur au fost si avantaje si dezavantaje.
Avantajele eventulul din punctul meu de vedere au fost mai mult pentru obtinerea trupelor de atac/aparare si chiar mitice, iar dezavantajere sunt folosirea trupelor din cazarma la antrenament pentru a strange cat mai multe puncte folosite la antrenarea patrticipantului ca sa strangi cati mai multi lauri. Desigur cei care au folosit gold au fost mai avantajati deoarece puteai participa odata la 12 ore.
Ce se putea adauga la recompense? Pai la recompense de mai putea adauga prastiasii, constructii accelerate, favoruri, etc.
In mare parte eventul a fost de ajutor mai ales la inceput de lume.
Suntem in NOIEMBRIE nu in OCTOMBRIE!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15897

Guest
Interesanta aceasta olimpiada, personal mi-a placut felul in care a fost organizata dar parca puteau fii si preturile mai mici la efectele ce le poti cumpara cu lauri.
 

DeletedUser15898

Guest
Cu toate ca nu am pulsat prea mult la acest event (si aici ma refer la partea cu gold) mi-a facut placere sa particip.
Asa cum spuneau si unii antevorbitori de aici recompensele obtinute cu laurii castigati cam micute in comparatie cu celelalte eventuri la care am participat.....si corect ar fi ca infuzia de gold sa nu fie incurajata la eventuri astfel ca fiecare jucator sa aiba sanse egale.
Foarte bine gandita partea cu recompensa obtinuta de alianta .....in felul asta se incurajeaza jocul in echipa si nu individual,pana la urma e un joc de echipa deci apreciez foarte mult acest lucru.
Astept cu nerabdare urmatorul event .
 

DeletedUser15884

Guest
In primul rand felicitari pentru munca depusa. Acest EVENT/EVENIMENT a avut mult mai putine erori decat celelalte si se vede efortul vostru depus pentru asta. As avea unele lucruri de mentionat despre Grepolympia, unele pozitive, altele din pacate, nu.

Sunt mai multe de spus/scris. Sa le luam punctual:

- acest event se vrea (dupa nume si data) incununarea lumii Grepolis si nu este din motivele aratate mai sus de ceilalti playeri.
- data este gresit aleasa. probabil vara (paralela cu Jocurile Olimpice) ar mult mai rezonabil. de ce vara? pentru ca atunci majoritatea au concediu/vacanta si pot fi mai receptivi si mai activi.
- da, trupele mitice de la Artemis nu au putut fi folosite si asta a afectat pe multi. este, intradevar, un zeu recent si nu exista pe toate lumile dar chiar si asa tot nu explica lipsa.
- contrar celorlalte pareri exprimate, sunt de acord cu disparitia trupelor folosite la antrenarea atletilor. daca vrei sa castigi trebuie sa sacrifici.
- in continuarea ultimului punct, trupele sacrificate in event nu echivaleaza bonusurile oferite.
- bonusurile au fost mult mai putin ofertante fata de cele din alte eventuri. ultimul event , de exemplu, a avut mult mai multe de oferit. chiar prea multe!
- un plus este faptul ca acest event a nivelat diferentele dintre playerii cu bani si cei cu experienta. ar trebui gandit acest aspect si pentru eventurile viitoare.
- un minus este faptul ca cei ce (datorita circumstantelor vietii reale) nu au putut fi la fel de mult timp prezenti in joc au pierdut pasul cu ceilalti. sigur ca trebuie sa fie o diferenta, insa este prea mare.
- un plus este faptul ca bonusurile speciale (ex: expansiunea teritoriala) au fost mult mai dificil de obtinut comparativ cu alte eventuri si asta este ceva pozitiv. daca vrei ceva special trebuie sa il meriti. insa aceste bonusuri speciale au fost prea putine, nu ca valoare ci ca efect.
- Discobolul este emblema Jocurilor Olimpice si ar trebui sa existe si aici. pentru viitor incercati sa introduceti aceasta intrecere (aruncarea discului) cu un bonus de antrenament la prastiasi.
- ar fi benefic ca fiecare tip de intrecere sa dea un efect pozitiv unicat. un efect care poate fi obtinut doar daca participi la acea intrecere. un bonus individual cu valoare care sa reflecte activitatea din acele intreceri la care jucarorul a participat.
- ultimul punct se refera la bonusurile oferite aliantelor. este bine ca au fost atribuite gradual in functie de rezultatele obtinute, insa au fost prea multe aliante recompensate, iar diferenta intre locurile 4 - 10 nu a existat.

Per total, a fost un EVENIMENT frumos si bine organizat. Cele cateva minusuri nu afecteaza totalul pozitiv si ar trebui sa va motiveze si mai mult pentru viitor. Inca odata Felicitari pentru efortul depus si aprecierea mea personala pentru rezultat.

Sa ne citim la fel de multumiti si, de ce nu, mai buni la urmatorul Eveniment Grepolis !
 

Missis Bella

Membru activ
Ca de obicei avantaje si dezavantaje dar parca tot mai mult sunt avantajati jucatorii premium. In primul rand de ce sa se acorde bonusuri aliantelor ? Ca de obicei, aliantele mari unde trag si jucatorii premium au fost recompensate, aliantele care au intrat si format mai tarziu, nu au primit nimic, deci in dezavantaj, plus ca recompensele au fost foarte mici, 3 bireme /3 usoare/h x 5 /4h , idem armata terestra 12 soldati /ora . Pentru cei care au inceput jocul mai tarziu , trebuia sa antrenezi soldati si adio cu ei. In consecinta tot ala mai mic, dezavantajat. nici recompensele nu au fost foarte variate. Pentru o miscare de trupe imbunatita -100 de lauri sau o expansiune teritoriala/simturi -500 lauri, scump.
De ce sa nu fi fost un eveniment gen Artemisia, in care chiar au fost implicati toti membrii aliantei , o adevarata intrecere intre jucatori, care nu a solicitat premium si a acordat bonusuri destul de frumoase aliantelor meritoase.
Din alt punct de vedere, a fost bine pentru cine joaca de placere si nu pune asa pret pe clasament, orase, chiar daca nu a antrenat soldati, a dat un clik pe participare si a primit 40 de lauri , o mica armata mocca . Daca participarea la eveniment ar fi fost mai scumpa incat sa regreti sa arunci banii pe joc sau daca nu ar fi fost deloc varianta participarii cu gold, ar fi fost un eveniment destul de reusit .
 
Ultima editare:

DeletedUser15884

Guest
Ca de obicei avantaje si dezavantaje dar parca tot mai mult sunt avantajati jucatorii premium. In primul rand de ce sa se acorde bonusuri aliantelor ? Ca de obicei, aliantele mari unde trag si jucatorii premium au fost recompensate, aliantele care au intrat si format mai tarziu, nu au primit nimic, deci in dezavantaj, plus ca recompensele au fost foarte mici, 3 bireme /3 usoare/h x 5 /4h , idem armata terestra 12 soldati /ora . Pentru cei care au inceput jocul mai tarziu , trebuia sa antrenezi soldati sa-i antrenezi si adio cu ei. In consecinta tot ala mai mic, dezavantajat. nici recompensele nu au fost foarte variate. Pentru o miscare de trupe imbunatita -100 de lauri sau o expansiune teritoriala/simturi -500 lauri, scump.
De ce sa nu fi fost un eveniment gen Artemisia, in care chiar au fost implicati toti membrii aliantei , o adevarata intrecere intre jucatori, care nu a solicitat premium si a acordat bonusuri destul de frumoase aliantelor meritoase.
Din alt punct de vedere, a fost bine pentru cine joaca de placere si nu pune asa pret pe clasament, orase, chiar daca nu a antrenat soldati, a dat un clik pe participare si a primit un 40 de lauri , o mica armata mocca . Daca participarea la eveniment ar fo fost mai scumpa incat sa regreti sa arunci banii pe joc sau daca nu ar fi fost deloc varianta participarii cu gold, ar fi fost un eveniment destul de reusit .

uiti ceva : jocul e free insa oamenii care l`au creeat si care lucreaza la dezvoltarea si intretinerea lui din asta traiesc. trebuie sa traiasca si ei sa mai avem ce juca si noi astia fara bani multi. ;)
 

DeletedUser15277

Guest
Dragi zei,vreau sa stiti ca va respect si ca a fost o onoare sa particip la GREPOLIMPYA,am reusit sa castig foarte multe cadouri ce m-au ajutat sa ma dezvolt foarte repede. N-as fi reusit fara ajutorul vostru si din acest motiv vreau sa va multumesc. :)))
 

DeletedUser14908

Guest
olimpiada a fost organizata binisor
minusuri au fost raportul trupe consumate putini lauricistigati
 

DeletedUser14520

Guest
Eu personal cred ca a fost cel mai prost event pe care l-am prins de cand joc grepolis.
Recompensele foarte mici in raport cu trupele pierdute, defapt fara gold bagat a fost ca si inexistent.
Singurul lucru notabil si pe care sincer l-am apreciat la acest event a fost incurajarea lucrului in echipa pe aliante, dar pe departe slab fata de cucerirea Artemisiei, care intradevar a fost un event memorabil.
 

DeletedUser5209

Guest
Cred ca aceasta Grepolimpiada a fost un event destul de bine conturat ,avand in vedere totusi perioada destul de scurta al acestuia, ca oricare putem avea opinii pro si contra o multime ,insa sa revin la subiect ....ne-am umplut de medalii :)
La orice miscare" pac" o medalie ... in rest ,s-a simtit mult lipsa trupelor de atac asta e adevarat ,iar cele defensive au fost prea multe .
Din pacate eventul trebuia sa fie mai in vara sau macar spre sfarsitul acesteia ...pacat ca aceste eventuri nu sunt disponibile si in varianta mobila ,as fi reusit mult mai multe in acest caz ,dar asta e ne multumim si cu varianta in browser.
Unitatile mitice au fost de asemenea disproportionate (adica doar atac si defensiva nimic), si au fost putine recompensele... si mi s-au parut foarte scumpe .
Cam asta a fost opinia mea personala , asteptam sa vina eventul de Craciun ....sau poate mai aveti ceva prin manecute si noi nu stim ?

smiley_emoticons_grepo_pacman.gif

Sa auzim numai de bine :)
 

DeletedUser10418

Guest
La GREPOLIMPYA au fost foarte putine premii de ales...ma asteptam la mai multe...iar la ceea ce a oferit daca nu bagai unitati mitice la antrenament nu cresteai foarte mult...cred ca mai mult am pierdut trupe decat sa castig pentru un bonus care tine doar 2 saptamani...sper ca urmatorul event sa fie mai popular...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus