ON sau OFF

DeletedUser

Guest
Un lucru ma surprinde la jocul asta care are are o grafica frumoasa si e tare placut ochiului...ca nu exista posibilitatea ca in alte jocuri...nu ca as vrea sa il compar...dar mi se pare absolut normal ...sa poti sa iti vezi membrii aliantei daca sint on sau off...aici nu se vede nimik
Cu ce te ajuta sa vezi ca orasul creste in puncte ca sa stii daca e activ ...daca nu poti comunica la timp...pui o intrebare pe forum...sau in mesaj privat...si primesti raspunsul peste o zi...ca nu se stie daca e on ...
Chiar nu se poate face nimik in privinta asta?...doar nu e un joc vechi...unde nu se mai pot face imbunatatiri

Am scris inca o data acest lucru ...si am deschis un topic ...ptr ca asa am fost sfatuita...daca am gresit ...imi cer scuze
 

DeletedUser

Guest
nu mi se pare o idee prea buna.stiu la un joc asemanator ca aveai posibilitatea asta,sa vezi ce colegi sunt on/off.si chestia asta crea o mare problema,deoarece exista spioni in diferite aliante,care pot da aceasta informatie extrem de pretioasa. ceva ceva din ce ai zis nu e rau,ceva de genu cum e la triburile,cand iti adaugi la prieteni diferiti jucatori,si acolo vezi care e on/off...si asta doar cu oameni de incredere.
 

DeletedUser

Guest
In cadrul Aliantei ar fi bine ca cine este online sa fie vazut doar de conducere.
De asemenea adaugarea unui "prieten" astfel incat sa se poata vedea cand e online e o idee foarte buna.
 

DeletedUser

Guest
daaaaaaaaa ...ar fi si mai bine...daca ai putea sa adaugi la prieteni...chiar si persoane din alianta...in care ai deplina incredere...si pe aceea sa ii vezi on...sau alti amici care sint in joc...dar care din anumite motive nu sint in aceasi alianta cu tine...ar fi super daca aceasta ideea s-ar concretiza:)
Aveti si voi dreptate cu anumite persoane aciuate in alianta si sint spioni..si ca varianta cu lista de prieteni ar fi mai buna:*:*:*:*
 

DeletedUser

Guest
PRO cu ambele maini ridicate.....

eu unul sunt PRO. se poate implementa la drepturile aliatilor. asa cum ii poti acorda diverse drepturi in aliatza (sa trimita mesaj circular, sa editese forumul samd) se poate implementa si o rubrica in care sa ii poti acorda sau nu dreptul de a vedea sau nu, cine este sau nu on/off.
Daca nu ai incredere intr'o anumita persoana, nu'i acorzi acest drept. Se poate implementa destul de simplu.:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ce sa-i faci ..cu femeile astea...asa sintem noi mai pupacioase...si voua nici nu va place:));))
 

DeletedUser

Guest
Daca tu zici...eu te cred ungure...nu ca as fi naiva...:))))
 

DeletedUser

Guest
eu unul sunt PRO. se poate implementa la drepturile aliatilor. asa cum ii poti acorda diverse drepturi in aliatza (sa trimita mesaj circular, sa editese forumul samd) se poate implementa si o rubrica in care sa ii poti acorda sau nu dreptul de a vedea sau nu, cine este sau nu on/off.
Daca nu ai incredere intr'o anumita persoana, nu'i acorzi acest drept. Se poate implementa destul de simplu.:p

Doar membrii conducerii unei aliante sa poata vedea activitatea membrilor este OK si chiar benefic. O alianta ca sa poata functiona optim si sa ne faca placere sa participam la acest joc trebuie sa se bazeze pe activitatea membrilor sai. N-o sa stea nimeni sa tina evidenta punctelor pentru a-si da seama daca joaca sau a intrat doar din pura curiozitate. Sunt de acord astfel cu propunerea temei.
 

DeletedUser

Guest
Doar membrii conducerii unei aliante sa poata vedea activitatea membrilor este OK si chiar benefic. O alianta ca sa poata functiona optim si sa ne faca placere sa participam la acest joc trebuie sa se bazeze pe activitatea membrilor sai. N-o sa stea nimeni sa tina evidenta punctelor pentru a-si da seama daca joaca sau a intrat doar din pura curiozitate. Sunt de acord astfel cu propunerea temei.
-========================================================-


\pt asa sunt si eu de acord ...
 

DeletedUser304

Guest
Este o idee care poate fi implementata, dar cu conditia ca statusul online al membrilor unei aliante sa fie vazut doar de conducere sau membrii conducerii să poată să acorde acest drept.
 

DeletedUser

Guest
14_03_2010_08-59-23.png
 

DeletedUser

Guest
Votez PRO.

Doar membrii conducerii unei aliante sa poata vedea activitatea membrilor este OK si chiar benefic. O alianta ca sa poata functiona optim si sa ne faca placere sa participam la acest joc trebuie sa se bazeze pe activitatea membrilor sai. N-o sa stea nimeni sa tina evidenta punctelor pentru a-si da seama daca joaca sau a intrat doar din pura curiozitate. Sunt de acord astfel cu propunerea temei.

Sunt stapan, lider, conducator....nu mai conteaza, de aliantza.
Nu sunt de acord cu faptul ca doar cei din conducere sa vada daca esti sau nu on/off. acest drept il au toti aliatii (este DEMOCRATIE nu este COMUNISM).
Sa se poata acorda ca si celelalte drepturi. In cazul in care o persoana iti este suspecta, poti sa nu'i acorzi acest drept, pana nu vei considera ca este de incredere.

Cu stima si respect, ACELASI Nosfy.
 

DeletedUser

Guest
PRO pentru vederea statusului ON sau OFF al membrilor unei aliante, este mult mai usor sa ceri sfaturi si/sau ajutor. Nu este normal sa joci ca "orbul" :(
 
Sus