O noua lume

  • Autor subiect DeletedUser8252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8252

Guest
Vreau sa votati cati mai multi.

Vreau sa dau idee de o noua lume si cred ca o sa fie greu de facut:

In primul rand sa fie setarile ca pe gamma dar asat nu prea conteza.

Vrea sa faca admini urmatoarele chesti daca se poate bine inteles:

-Sa existe la senat pe langa "constructi" si "demolare" sa mai existe si optiunea de a transfera cladiri de pe un oras pe altul.

De exemplu:
-Ai 10 orase la 13716 puncte care face la zeu 10 favoruri pe ora,resursele sa fie 549 pe minus,699 unde nu e nimic in minus nici plus si pe plus sa faca 842 pe ora.Sa zicem ca poti transfera constructiile,va arat un exemplu care cum sa zic mai bn ar fi ceva extraordinar daca sar intampla.


EXEMPLU:
-Senatul=25
-Resursele=40
-Ferma=40
-Depozitul=30
-Cazarma=30
-Zidul=25
-Pestera=10
-Port=30
-Academie=30
-Templu=25
-Piata=30
-Si constructiile speciale 2 decat

Doar cand e orasul max adica la 13716 sa mearga sa transferi.

-Senatul=25x10=250 nivelul senatului
-Resursele=40x10=400 nivelul resurselor dar bine inteles ca se face -lemn 549x10=5490;piatra 699x10=6990;-argint 842x10=8420 ca sa nu fie mai mult sa facem discriminari sa fie cum sunt dar de 10 ori mai mari.
-Ferma=40x10=400 nivelul ferma si avem 35.000 de oameni adica 30.000 fara plug si bai termale si la garda in loc de 300 la max sa iti dea 3000 de gardieni
-Depozit=30x10=300 si vom avea capacitatea de 255.000 de resurse din fiecare
-Cazarma=30x10=300 nu va avea loc schimbari aceiasi viteza de constructi si aceleasi costuri la unitati
-Zidul=25x10=250 si apara de 10 ori mai bn
-Pestera=10x10=100 si tot la fel infinit de la 10
-Port=30x10=300 la fel costruile de unitati
-Academia=30x10=300 o sa scriu mai jos despre ea despre fiecare cercetare in parte.
-Templul=25x10=250 sa ai vfoie sa faci toti cei 5 zei pe el can este nivelul 250 si sa faca favoruri de exemplu ai 5 zei de 2 ori 10+10=20 pe ora la fiecare
-Piata=30x10=300 sa mearga sa schimbi resurse 150.000 la nivelul 300

-Teatru=1x10=10 sa dai acelasi cost de piesa de teatru si sa faci sa faci 10 puncte de cultura odata dar sa te coste
100.000 de lemn;120.000 de piatra;100.000 argint

-Bai termale=1x10=10 sa fie tot la fel dar sa iti dea 3000 de oameni cum ar veni 10 bai termale la max adica 10%x10

-Biblioteca=1x10=10 sa mearga 120 de puncte de cultura in loc de 12 cum este adica 12x10=120

-Farul=1x10=10 sa fie tot la fel 15% deorece tot aceleasi calitati are 15% din 100%

-Turn=1x10=10 sa fie tot la fel ca daca ridicam puterea nu mai iti trebuie nici unitati sa te aperi ca vor cadea singure din cauza la turn

-Statuia divina=1x10=10 sa sporeasca de exemplu 5%x10=50% productia de favoruri

-Oracolul=1x10=10 sa nu fie nimic schimbat la el

-Magazinul=1x10=10 sa dea inca 7500 de resurse de negot

Din aceste 8 construci sa mearga decat 2 cum este normal

Constructiile sa nu se modifice adica sa arate altfel sa arate tot la fel cum este la 13716

Un asemenea oras o sa aibai 10 orase si la cultura vor aparea 10/10 orase chiar daca tu ai unu adica pe asta mare care o sa fie de 13716x10=137.160 de puncte

Mai devreme spuneam ca o sa scriu mai jos de academie,va fi cu aceleasi cercetari dar va fi la 10 niveluri fiecare cercetare:
-Prastiasi va fi cercetat de 10 ori prima oara iti vada voie sa il construiesti si dupa celelalte 9 cercetari iti va da de fiecare data 5% putere de atac si de aparare deci 9x5=45% putere

-Arcasi la fel ca si prastiasi aceleasi calitati de a fi cercetat de 10 ori si la fel cu puterea

-Hopliti la fel de 10 ori cercetat 5x9=45% putere

-Straja orasului la 10 cercetari sa iti dea 50 de gardieni

-Prada de razboi la fel 8 nu patru mai jos o sa scriu si despre sate

-Ceramica 2500x10=25.000 de resurse in plus la 10 cercetari

-Calareti de 10 ori cercetat si al fel puterea 5%x9=45% putere

-Arhitectura va ramane 10% chiar dac il va cerceta de 10 ori

-Instructor la fel 10% pentru ca si unitatile vor ramane la fel

-Bireme la fel de 10 ori cercetata si puterea 5%x9=45% atac si aparare

-Macara la fel 10% deoarece vor fi la fel

-Meteorologie la fel 10% deplasare ca daca am face-o cu cate 10% pentru fiecare cercetare ar fi prea mult

-Care de lupta la fel 10 ori cercetata 5%x9=45%

-Usoare la fel 10 ori cercetata si la fel 5%x9=45%

-Serviciu militar obligatoriu la fel ca daca am face 100% din 10% nu mai ne trebuiesc resurse

-Constructor de nave la fel ca daca il facem de 10 ori le face intr-o secunda si se face prea repede

-Nava incendiatoare va fi de 10 ori cercetata si va distruge decat una 10 corabi doar dac este cercetata de 10 ori dac ese de 3 ori cercetata 3 nave distruge la fiecare cercetare disruge una in plus

-Catapulte la fel de 10 ori cercetata si 5%x9=45% putere de atac si de aparare

-Criptografie la fel o lasa asa ca daca o facem de 10 ori facem peste deci nu mai ar intra nici un spion

-Democratia la fel ca daca ar avea 100% nu ar mai cuceri nimeni nici un oras

-Nava de colonizare vom face altfel la aceasta prin faptul ca daca o cercetam de 10 ori va avea 45% viteza mai mare nu atacul si apararea viteza deci ajunge mai repede

-Corabi rapide de transport vor cara la 10 cercetari inca 10 unitati in plus de cele 10 care le are

-Plug in loc de 200 de oameni la 10 cercetari va da 2000 de oameni la 2 cercetari va da 400 de oameni

-Cusete vor transporta in loc de 6-12 unitati

-Trirema va fi la fel de 10 ori cercetata si va avea puterea de atac si de aparare de 5%x9=45%

-Falanga va avea si la 10 cercetari tot 10% pentru ca daca ar avea 100% va distruge tot

-Custele vor fi singurele care nu se cerceteaza de 10 ori si va fi la fel tot ce este acum

-Matematica va fi la fel 10% ca daca ar fi 100% nu am mai avea nevoei de resurse pentru nave

-Berbec la fel de 10 ori cercetata dar tot 10% ramane

-Cartografie de 10 ori cercetata si va ramane 10% ca daca va fi 100% va ajunge intro secunda si nu mai avem atata distractie

-Cuceritrea va fi cercetata tot de 10 ori doar ca av avea 50% la a zecea cercetare de a cuceri orasu lmai repede

Satele:
-vor avea 4 sau 8 jefuiri dar va avea de exemplu 1000 de resurse ori 10 si va putea sa ia 10.000 de resurse din fiecare

-la unitati vor fi 12x10=120 de unitati
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cam atat am avut de spus daca vreti sa imi aproabti aceasta idee eu zic ca va fi bine.
Dar ca sa ajunga in aceasta lume jucatori vor trebui sa faca o distinctie cum ar fi:
-Trei orase cucerite
-Trei orase colonizate
-50.000 de puncte
-50.000 de puncte de batalie

Eu vam dat o idee chiar daca cred ca este imposibil.
 

DeletedUser8252

Guest
nu vreau nimic in schimb si pot sa astept si 100 de ani pana se face
si am uitat de alianta sa o fac cu cati membri trebuie cam 100 max
 

DeletedUser8252

Guest
chiar daca ai 20 de orase poti face 2 10 orase max adica 1 care il faci cu toate astea si 9 care le bagi in el
eu spun ca este destul de detaliat si stiu ca va ocup din timp dar macar raspundetimi ca daca am facut cat de cat calumea
si lumea sa se numeasca "SPECIAL WORLD"
 

DeletedUser5208

Guest
superba idee...sunt total de acord!!!!!!!!!!!! :eek: cum de nu m-am gandit la asa ceva pana acum ...te propun ca moderator!





Really now....


Biine biine..am sa-ti dau un raspus detaliat :) ...

Lumile asa cum sunt..au farmecul lor....ceea ce prezinti tu e o versiune schingiuita .. :) gandeste-te ca noi abia ne chinuim pentru cateva lumi mai bune .


Setarile lumilor cum le vezi tu , nu sunt chiar atat de simplu de organizat si de facut ...trebuie sa treaca pe la inno mai intai .

Stil & Co. pot sa-si doreasca tot binele pentru comunitatea si echipa lor ..dar apar baietii de la INNO care zic "nu avem sa va dam server pentru o lume cu viteze 3. Faceti o lume cu viteza 1.5" .

Crede-ma astfel de lucruri vin de la inno , nu poti merge sa le propui sa chinuie si sa modifice in totalitate structura pe care au dezvoltat-o pana acum pe sate . E ca si cum ar pune viteza 400 . Vrei asa ceva..mergi nene pe servere private..ca'i plin internetu' de ele .


Nu va trece, e de apreciat efortul tau ...dar e irealizabila , cand propui o idee , propune realist!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8252

Guest
eu nu am zis ca neaparat viteza 400
cum este viteza de la gamma are 2 mi se pare joc de un an si jumatate
 

DeletedUser5208

Guest
Nu..n-ai inteles ce vroiam sa zic..setarile lumii alese de tine sunt la fel de nerealiste si departe de originea jocului asa cum ar fi o lume cu viteza 400.
 

DeletedUser8252

Guest
am cam inteles eu ceva dar poate sa mai scada eu zic de constructi nu neaparat de cercetarile de la academie
si am mai uitat ceva pe drum cum este si la prima cercetarre de exemplu 4 puncte de cultura asa va fi pana la 10 si vor creste resursele cu cae 10.000 din fiecare la fiecare nivel
 

DeletedUser8252

Guest
si am o intrebare modartor ce ar cointine asta
adica ce trebuie sa fac ca daca e fac pe fiecare zi
 

DeletedUser8252

Guest
daca n umerge asa pot propune de 3 orase in unu singur
merge
 

DeletedUser5208

Guest
Care ar fi ideea de a pune 3 orase intr'unul singur ? Care este scopul de fapt al acestui lucru? Ce ar realiza jucatorii de Grepolis daca ar face asta?
 

DeletedUser8252

Guest
Sa iti spun pe scurt
3 orase pe trei mari diferite cum ar fi marea 74,marea 54 si marea 34 sunt intradevar departe unu de altul
prin combinarea a trei orase creste puterea orasului
bine inteles ca celelalte 2 orase vor fi steaguri pe urma ca nu poti avea 2 constructi pe alea
oameni mai multi mai multe avantaje si de exemplu trebuie sa faca cineva 3 orase ca sa il ia pe ala si este mai greu
si rasp si mie la chestia cu moderator
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Pai si daca eu cuceresc cele 2 orase pe care tu le-ai lasat ca ai facut doar unu' ...ce mama ma-sii seintampla , tot eu ma dezvolt mai bine ....

Asa ceva nu va fi implementata niciodata.

Cat despre ce tre sa faci ca moderator..sa stai online mai mult ca mine ar fi singurul criteriu dupa care baietii cu nume mov sau rosu se uita .

Facand asta sunt sigur ca te-ar accepta.


Eu stau undeva la 20 de ore pe zi...exceptie facand weekend-urile in care muncesc. Bubulica mi-a zis ca un cyborg modern sau un urmas d'al lui Einstein..de fapt sunt un urmas d'al lui Einstein care s-a transformat singur in Cyborg.



Ti-am trimis mesajul la ora 17:00:00.


+rep daca apreciezi coordonarea de care dau dovada!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
as spera ca populatia sa creasca pe ora ca nu se poate sa se nasca la cmanda (exista hacuri de crestere peste nive al cladirilor adica senat 26,27,28....100)
 

DeletedUser7478

Guest
as spera ca populatia sa creasca pe ora ca nu se poate sa se nasca la cmanda (exista hacuri de crestere peste nive al cladirilor adica senat 26,27,28....100)

Si asta sti de la un prieten,care si el stie de la un amic,amic care la randul lui a aflat de la un alt jucator si acesta a aflat de la un alt.....ai vazut si tu in ceva intr-o discutie despre hack-uri sau de pe marele YouTube,acele hack-uri nu sunt altceva decat programe de script(script editor)prin care ti se afla(fura) parola.

Deci toti cei care striga hotul,si sustin ca cineva a aflat parola lor sau sustin ca a fost "aflata de dusmani",ar trebui blocati automat findca au folosit programe de hack pt a obtine aur sau resurse.
 

DeletedUser

Guest
bn chestia cu hacuri stiu ca este ilegala dar acea cu oameni nu stiu cine o mai are mie de pe imperia mi-a venit ideea cu populatia (am o propunere pe version 3 deste asata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Stiti chestia aia de la Mask ? cu "Somebody stooop meee!" Asa i-ar trebui' micului imperiu grec!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus