Nus sigur

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Adminii sau moderatorii de forum au voie sa joace pe grepolis???adik no sunt admini pot sa dispuna de anumite privilegii....am vazut pe Beta ca, Kinderul este in alianta Argonautii de pe primul loc el avand deja sate si numa 25000 pct chiar mai putine....mie unul nu mi se pare corect ca adminii sa joace deoarece cum am mai spus "Ei pot dispune de anumite privilegii"......asta este intrebarea mea...
 

DeletedUser

Guest
Adminii nu au voie si nu pot juca pe lumile pe care sunt admini.Daca eu as fi admin pe alfa,as putea juca pe beta,gamma si delta.Moderatorii din cate stiu au voie sa joace oriunde.
 

DeletedUser

Guest
principalul ca ei sa nu atace jucatorii mai mici,dar asa..daca au ocazia..de ce nu..
 

DeletedUser

Guest
Eu am jucat cu stil pe lumea 19 sau 20 nu mai stiu sigur pe triburile.El nu era admin acolo deci putea face orice lucru il faceam si eu si alte cateva mii de jucatori de pe acea lume.Si pot linistiti sa atace jucatorii cu mai putine puncte.
 

DeletedUser

Guest
Kinderul de care ziceam mi-a dat fulger pe satul mare(cu toate cladirile la maxim) a inceput sa ma atace si nush dc?....doar nu am amenintat/imputat lui ceva....va rog sa se faca ceva ca nu este normal asa ceva
 

DeletedUser

Guest
Kinderul de care ziceam mi-a dat fulger pe satul mare(cu toate cladirile la maxim) a inceput sa ma atace si nush dc?....doar nu am amenintat/imputat lui ceva....va rog sa se faca ceva ca nu este normal asa ceva

Poate sa te atace cat si cum vrea.Daca nu ma insel Kinderul nici nu are treaba cu functia de admin,am dreptate?
 

DeletedUser

Guest
ce este cu gestul acela?daca esti la Suport Wiki sau ceva de genu nu suporti o critica sau un semn de intrebare??? pe triburile a fost,este si va fi prapad mare pt. ca toti adminii,moderatori etc. sunt in Alianta dp locu 1 si sunt in top 50 pe putin....si au dat 200-300 jucatori stergere cont pe lumea 2 si 3 unde am jucat eu....pe mine adminul mi-a inchis contul de 1.5 milioane pct dupa ca am bagat in el cam 10-15 euro si mi-a spus asa "NU ESTE CONTUL TAU, L-AI FURAT"...mi-a cerut adresa de email/mess(am numa 2) i le-am spus pe ambele ca nu stiam sigur ce id am pe acel cont iar el mi-a spus tot acel lucru si ca nus bune adresele si ca am intrat la interval de 2 zile din JAPONIA SI U.S.A. eu ce sa mai zic?am ramas stupefiat si mai incolo aflu ca mi-a facut satele de barbarii admniul..deci eu deja ce asteptari pot sa am de la admini/si cei de la Suport ....
 

DeletedUser

Guest
bine mah asta era problema?daca poate sau nu poate sa ma atace?a vazut topicul si akm se razbuna pt. ca nu suporta o intrebare?chiar era o INTREBARE akm se pare ca e el nu suporta acea intrebare
 

DeletedUser47

Guest
SirKris ori ce reclamaţii şi nemulţumiri pe care le ai le poţi face prin intermediul sistemului intern de suport.

Ca răspuns pentru întrebarea ta:

Ori ce admin are voie să joace pe lumea pe care nu o adminează.
Ori ce moderator are voie să joace pe lumea pe care nu o moderează.

În concluzie eu nu adminez pe lumea Beta deci pot să te atac şi să îţi iau toate oraşele.

Iar chestile cu adminii de pe triburile şi ce ai păţit tu nu prea ne interesează. Aici eşti pe Grepolis nu pe Triburile. Dacă ai plângeri împotriva unui admin poţi trimite un mail la stil@ro.grepolis.com sau xblaandy@ro.grepolis.com .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Adminii sau moderatorii de forum au voie sa joace pe grepolis???adik no sunt admini pot sa dispuna de anumite privilegii....am vazut pe Beta ca, Kinderul este in alianta Argonautii de pe primul loc el avand deja sate si numa 25000 pct chiar mai putine....mie unul nu mi se pare corect ca adminii sa joace deoarece cum am mai spus "Ei pot dispune de anumite privilegii"......asta este intrebarea mea...

daca intrebarea era daca adminii sau moderatorii au voie sa joace raspunsul l-ai vazut cu ochii tai pe harta:"da, au voie atata timp cat nu joaca pe lumile unde au drepturi"
in ce priveste a doua parte a postarii tale as avea mai multe lamuriri:
1. kinderul nu este administrator pe nici o lume
2.fulgerul tine de templu si nu de conditia de a fi sau nu administrator al unei lumi
3. nu trebuie sa fie neeaparat provocat sa-l poata folosi.

mai mult decat atat: pe lumea beta ma vei gasi si pe mine in aceeasi alianta am fost in top si la agresori si la aparatori si la puncte mult mai bine plasata cand nu eram moderator de forum decat in ultimele 2 saptamani de cand sunt... .
inainte de a face acuzatii intai incearca sa le sustii. si-apoi le trimiti prin sistemul de suport, pentru ca a le pune pe forum contravine regulamentului in vigoare.
nu sunt moderator la aceasta sectiunea insa daca ma intrebai pe mine cam astea sunt articolele pe care le-ai incalcat:

asta pentru ca ai provocat echipa grepolis:
1.5. Membrilor forumului le este interzis să provoace moderatorii sau adminii în mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte între jucători şi moderatori vor fi şterse, iar autorii vor fi pedepsiţi aspru.
..................
6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe aceasta temă, pe forum, va fi considerată infracţiune şi pedepsită cu un avertisment, iar tema va fi închisă/ştearsă. Excepţie de la regulă face o discuţie la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiunea primită. Aluziile de orice fel sunt deasemenea interzise.

asta pentru ca ai facut o plangere impotriva kinderului:

1.8. Pentru a depune o plângere împotriva unui alt jucător vă rugăm să folosiţi sistemul intern de suport. Este interzis să faceţi acest lucru pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. nu tine de mine , ci de moderatorul sectiunii
2. cred ca scrie peste tot
Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori îşi rezervă dreptul de a face ceea ce consideră ei mai bine pentru buna funcţionare a acestui forum.

Considerăm că la înscrierea pe forum v-aţi informat cu privire la regulile acestuia. Încălcarea regulamentului nu poate fi justificată prin necunoaşterea lui.
 

DeletedUser

Guest
Adminii sau moderatorii de forum au voie sa joace pe grepolis???adik no sunt admini pot sa dispuna de anumite privilegii....am vazut pe Beta ca, Kinderul este in alianta Argonautii de pe primul loc el avand deja sate si numa 25000 pct chiar mai putine....mie unul nu mi se pare corect ca adminii sa joace deoarece cum am mai spus "Ei pot dispune de anumite privilegii"......asta este intrebarea mea...

Adminii sau moderatorii au voie sa joace Grepolis acolo unde nu au acces la "privilegii" adica pe lumile unde nu au drepturi de adminat sau pe lumile de joc unde nu sunt moderatori pe forum, tocmai pentru a se evita orice suspiciuni ca ar juca incorect si pentru a se evita tentatiile.
Kinderul se ocupa cu actualizarea sectiunii WIKI si poate raspunde la intrebari generale legate de joc deci nu are acces la nici un "privilegiu".
Daca aveti suspiciuni legate de corectitudinea moderatorilor sau adminilor acestui joc puteti deschide un tichet in care sa precizati motivele si eventualele dovezi.
Cum toate aspectele, suspiciunile, intrebarile ce tin de Echipa Grepolis Romania care se ocupa cu gestionarea in bune conditii a jocului se rezolva doar prin Sistemul Intern de Suport voi inchide aceasta tema.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus