Nu se poate juca asa

  • Autor subiect DeletedUser9674
  • Data de început

DeletedUser9674

Guest
Salut dragii mei
Eu sunt pe punctul de a pierde un oras, si am pierdut cucerirea unuia, pe lumea Omega, din cauza ca sunt decalat ba inainte, ba inapoi, ba nu stiu cum. Asa nu se poate juca si eu m-am saturat pana in gat sa nu dorm noptile sa imi calculez la secunda si serverul sa imi decaleze atacul. Asta e absolut bataie de joc!
 

ciclin

Stie Tot
Se numeste delay ....si toata lumea pierde sau castiga datorita lui..


Se pare ca tu pierzi.......asta e :)))))))))
 

DeletedUser13231

Guest
Salut dragii mei
Eu sunt pe punctul de a pierde un oras, si am pierdut cucerirea unuia, pe lumea Omega, din cauza ca sunt decalat ba inainte, ba inapoi, ba nu stiu cum. Asa nu se poate juca si eu m-am saturat pana in gat sa nu dorm noptile sa imi calculez la secunda si serverul sa imi decaleze atacul. Asta e absolut bataie de joc!

se numeste "regula anti-calendar" si este specifica acestui joc - scopul este tocmai acesta, sa impiedice (sa ingreuneze) organizarea atacurilor la secunda

delay-ul serverului este de +/- 10 secunde si este aleatoriu

daca ai fi lecturat putin pagina de wiki ai fi inteles
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
atunci cum este posibil ca doi jucatori de pe Hyperborea sa dea atacuri la secunda toata noaptea? si cand spun la secunda apoi asa este, sincronizati perfect amandoi iar trupele lor....nu stiu, hocus-pocus este minciuna
 

DeletedUser13231

Guest
atunci cum este posibil ca doi jucatori de pe Hyperborea sa dea atacuri la secunda toata noaptea? si cand spun la secunda apoi asa este, sincronizati perfect amandoi iar trupele lor....nu stiu, hocus-pocus este minciuna

cum? - program de automatizare sau script sau boot - spunei cum vrei ;)
 

DeletedUser7295

Guest
pentru ca sa nu ti se mai intample asta trebuie sa ai netul si pc foarte bun , dar ca sa eviti asemenea probleme cu secunda da inainte pe un oras de-al tau niste atacuri de test sa vezi cu cate secunde te fenteaza si dupa sa calculezi si cu secundele alea in + sau - depinde de caz
 
Sus