Nottingham FOREST

tages0rin

Membru activ
Nottingham FOREST back in bussines !!!
După o așteptare de 23 de ani inapoi unde ii este locul. Prima liga. In orașul Nottingham s a inventat fotbalul înainte de anul 1900. Asta ca sa știe și @TereX . De aia tb promovat peste tot evenimentul. Taci și citește. Sau da shut down!!

1653860297521.png
B33313C0-DA7C-4ADB-BD30-32219E441CC7.jpg
 
Ultima editare:

tages0rin

Membru activ
Pentru cei 10 suta din cunoscătorii de engleză de pe forum un mic filmuleț in engleză.

Pentru fanii ligii wc de la noi. Și ii spun cu durere in suflet așa. Candva, când poporul roman era mai civilizat, deci și suporterii mai Civilizați, era fotbal si pe la noi. Vedeți voi totul se rezuma la Civilizație, educație si progres social: Vedeți ca pe la minutul 2.30 zice și de ceva tactica și cum a gândit prima repriza când au și înscris și au avut posesie 65%. Poate realizați ce insemana sa fii profesionist si sa știi sa iei/dai un interviu.
 
Ultima editare:

Anubis.K

Stie Tot
smiley-emoticons-hust.gif
 

tages0rin

Membru activ
@tages0rin mai fa un topic pentru @TereX
pana dimineata trebuie sa umplem forumul
Salut. Nu ma mai cobor la mintea lui nush ce am avut m a iritat ca a înjurat clubul. Ce s a întâmplat azi e ceva ce nu mulți pricep. Toți sunt cunoscători de fotbal și politica in România și nu numai. Numai ca echipa asta întâmplator e din orașul care a inventat sportul la care se uita …. Câți? Câteva miliarde pe glob cred. Și totuși au suferit 23 ani in ligile inferioare cu mândria de a fii un club mare care a luat și doua Cupe ale campionilor. Suporterii le au stat alături mereu. In România câte mii de suporteri a avut rapid in ligile inferioare? Mult sub ce are acum in A probabil. Și ei oricum sunt un caz bun, Rapid ma refer, au câteva mii indiferent de rezultat, altele sunt și mai rău. Cultura si educația contează și asta încerc sa promovez prim postările despre FOREST. Nu încerc sa fac noi suporteri pt ei, Jesus, suntem in România. Nu s nebun. Dar s a întâmplat un lucru de bun simt, un lucru care era necesar pentru cultura fotbalistică din întreaga lume. Și dacă o sa citiți in media zilele viitoare despre asta o sa realizați ca așa e. Oamenii din întreaga lume a sportului și, probabil, nu numai, o sa comenteze pe treaba asta. Echipa aduna la fiecare meci aproape 30000 oameni și ei sunt 200000 de toți in oraș. Și in final nu se referă doar la fotbal treaba asta. Schimba un oraș, prin cultura lor legată de fotbal, in țara lor, cum e cultura la noi….. maneaua sau nush ca nu mi vine altceva in minte. Ca sa înțeleagă și alții de pe aici cam așa e. Ca și cum revine un mare manelist care a absentat ani la Rând. Plm nush nume. Cred ca David ma poate ajuta cu un exemplu am văzut ca e plin de cultura românească moderna in postările lui.
 
Ultima editare:

tages0rin

Membru activ
In a tie Forest felt they could have won, the hosts were edged 1-0 by the eventual cup winners. Klopp was left mesmerised by the atmosphere.

"Each challenge they won, the crowd celebrated like they scored a goal - which I love," the German said. "It's a massive atmosphere here and massive event. It felt like a European night."
 

CaponeM

Stie Tot
De performanta echipei Dinamo nu spune nimeni nimic ?!

Păi ce mai rămâne de spus? Niște măscărici și-au bătut joc de un brand imens, un brand de tradiție, cu multă istorie & fani în spate.

La fel cum s a întâmplat și cu alianța friends... românia men, românia... :)
 

saca 24

Stie Tot
Partea buna e ca cei de la Dinamo au meciuri dimineata la 11:00, si-apoi au toata ziua la dispozitie sa se relaxeze. :)))
In liga 1 erau programate meciurile la ore prea tarzii pentru ei.
 
Sus