Noi propuneri legate de mecanismul de joc

DeletedUser

Guest
Nu va suparati, dar am cateva sugestii: in primul rand ar trebui sa reduceti timpul de asteptare la constructii, la recrutari etc.

In al doilea rand ati putea sa faceti in asa fel incat atunci cand fac trecerea de la o lume la alta, de exemplu de la Tau la Sigma, sa fac trecerea cu toate detaliile de nivel, adica resurse, constructii, experienta, trupe? Ca sa nu fiu nevoit sa o iau de la zero in fiecare lume in care aleg sa particip... Mi se pare putin aiurea. In realitate, cand te muti dintr-un oras in altul, iti iei lucrurile dupa tine, nu incepi de la zero cu nimic in portofel.

O alta modificare ar fi la numarul de resurse alocate fiecarui nivel al fiecarei cladiri in parte. Mai multe resurse de la nivelul 10 al fiecarei cladiri.
Insa ma intereseaza foarte mult sa reduceti costul necesar constructiilor noi, descoperirii de tehnologii si a recrutarii/antrenarii soldatilor. E un pic irealist faptul ca trebuie sa astepti de fiecare data la orice. Faceti modificari acolo unde se poate, doar nu trebuie sa fim acum absurzi.

Va multumesc si scuzati deranjul !

*Editat de echipa de moderare

P.S: Inca ceva, misiunile speciale de pe insule ar trebui sa expire dupa ce sunt efectuate in intregime(rezolvate) de catre jucator si nu inainte, adica sa aiba un termen de valabilitate, ca la produsele din realitate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9358

Guest
am si eu o propunere : ....cred k ar fi mai bine ca pe bonus de noapte sa nu se poata baga nave :D .... ce ziceti?
 

DeletedUser9358

Guest
Tu ai jucat inainte de 2.32 sau de 2.0?

nu le stiu dupa versiune..am jucat pe beta vreo 2 luni ..apoi pe omicron si acum pe tau ..pe alte lumi n-am jucat..

- - - Actualizat - - -

Nu va suparati, dar am cateva sugestii: in primul rand ar trebui sa reduceti timpul de asteptare la constructii, la recrutari etc.

In al doilea rand ati putea sa faceti in asa fel incat atunci cand fac trecerea de la o lume la alta, de exemplu de la Tau la Sigma, sa fac trecerea cu toate detaliile de nivel, adica resurse, constructii, experienta, trupe? Ca sa nu fiu nevoit sa o iau de la zero in fiecare lume in care aleg sa particip... Mi se pare putin aiurea. In realitate, cand te muti dintr-un oras in altul, iti iei lucrurile dupa tine, nu incepi de la zero cu nimic in portofel.

O alta modificare ar fi la numarul de resurse alocate fiecarui nivel al fiecarei cladiri in parte. Mai multe resurse de la nivelul 10 al fiecarei cladiri.
Insa ma intereseaza foarte mult sa reduceti costul necesar constructiilor noi, descoperirii de tehnologii si a recrutarii/antrenarii soldatilor. E un pic irealist faptul ca trebuie sa astepti de fiecare data la orice. Faceti modificari acolo unde se poate, doar nu trebuie sa fim acum absurzi.

Va multumesc si scuzati deranjul !

*Editat de echipa de moderare

P.S: Inca ceva, misiunile speciale de pe insule ar trebui sa expire dupa ce sunt efectuate in intregime(rezolvate) de catre jucator si nu inainte, adica sa aiba un termen de valabilitate, ca la produsele din realitate.

scuza-ma, dar nu ai vrea sa cresti la 10.000 pct intr-o singura zi? .....iar in ceea ce priveste mutatul de pe o lume pe alta ...e normal sa incepi de la zero .....o noua lume, o noua viata ....nu poti sa compari cu mutatul dintr-un oras in altul :D
 

DeletedUser

Guest
am si eu o propunere : ....cred k ar fi mai bine ca pe bonus de noapte sa nu se poata baga nave :D .... ce ziceti?

Da, subscriu si eu, navele bagate ilegal :D pe bonus sa moara in porturi din oficiu :D pwhahahhahaaaaaaaa
 

DeletedUser

Guest
DAAA!!! Dormiti voi in pace si stergeti navele celor care joaca! Poate ca ar fi imoral si sa fiti atacati si daca nu intrati o saptamana!! Sunt total impotriva modului in care se dezvolta constructiile!!! Cu ce ma avntajaza pe mine faptul ca-mi petrec toata ziua stand on fata de cel care-si vede de treaba si intra cand are timp? Nu cred ca este corect ca viteza de constructie a cladirilor sa depinda doar de un anumit criteriu (senatul) Ce-i drept, de la un anumit nivel nu mai are nicio importanta, dar pana atunci??? sa stau on cateva zile si sa privesc la monitor fara sa pot interveni si sa privesc cum toata lumea creste la fel, mi se pare incorrect!!! De ce nu creati un joc in care doar sa construim cand avem timp, fara sa fim nevoiti sa mai intram zilnic...
Sau poate ca exista, ca-l cunosc si ca nu sunt de accord cu el! "Forge of Empires" L-am incercat! E raiul celor care dorm pe ei. Poti intra cand vrei, poti sa fii atacat de toata lumea, nu-ti pierzi trupele si nici orasul. Doar construiesti ca "MESTERUL MANOLE"...

- - - Actualizat - - -

EU PROPUN SA SE CREEZE O LUME DESTINATA CELOR CARE JOACA CU ADEVARAT, O LUME IN CARE VITEZA DE CONSTRUCTIE SA SA FIE MULT MAI MARE SI SA CREASCA IN EGALA MASURA CU TIMPUL EFECTIV DE JOC CAT SI CU GRADUL DE DEZVOLTARE A SENATULUI, SA CREASCA ODATA CU ACTIUNILE JUCATORILOR CAT SI CU FRCVENTA ACESTORA, IN CARE SA POTI INTRA DOAR DACA AI DEPASIT UN NUMAR CONSIDERABIL DE PUNCTE PE O ALTA LUME SAU DOAR DACA AI CUCERIT O ANUMITA MEDALIE ( DESI AICI CRED CA SUNT O GROAZA DE JUCATORI VALORORSI CARE N-AR INDEPLINI ACEST CRITERIU SI AR FI PACAT..) O LUME IN CARE DACA INTRII SA SIMTI CA JOCI, NU SA DORMI PE TASTATURA!
 
Ultima editare de un moderator:

saca 24

Stie Tot
Stiu postarea asta :))))
E ca si cum ai avea un meci de box,si te miri de ce adversarul iti da pumni :))))) Zici ca nu.i corect :)))
Asa si cu ce a scris baiatul ala despre grepolis.
Eu zic sa facem o hora a fratiei,sa ne luam de mana cu totii si sa dansam si un dans al bucuriei,fara sa ne mai atacam sau sa bagam nave intre noi :)))) Sa fie pace zic. :D
 

DeletedUser14175

Guest
Cum ar fi sa ne vedem la o petrecere, cam toti jucatorii activi :))) si dj sa fie Stil :)))
 
Sus