News-urile Lumii Hyperborea

  • Autor subiect Porcusorul Mizerabil
  • Data de început

nicol 10

Stie Tot
De 2 ori zici A?!!! Mah, daca dumnezeu nu i-a dat din prima, a 2a oara de ce dreacu s-a mai dus la estetician? Sa-i indrepte cocoasele din fata ?! Eu zic, sa incerce si-a 3 a oara .Poate o premiaza pentru perseverenta .....hahahahahahahaha

- - - Actualizat - - -



Domne?Gospodinele cand merg la piata de ce nu cumpara cei mai urati ardei, cele mai naspa rosii si cele mai desfrunzite verze? :D

- - - Actualizat - - -


Da-mi exemple de femei din categoria : ALTFEL.....LOL

- - - Actualizat - - -



Letale este sinonim cu sinucigase?!!! :D

cam nemultumit de toate cele dragul meu, este o vorba...incep cu sfarsitul: cu sufletul in rai si cu.......nu se poate
 

DeletedUser

Guest
Mai masculule, si noi astea mai urate asa ca mine suntem femei !
...stai ca te aranjez eu cu mortalele ... stai asa sa caut acel video...

- - - Actualizat - - -

Ia sa te saturi !
[video=youtube;ZC8BmXsMAM8]https://www.youtube.com/watch?v=ZC8BmXsMAM8[/video]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Sa dea dreacu,asta'i tare...dupa aspect e spartana,daca lupta cu Ahile daramau repede portile Troiei..hahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Gata Thea.M-ai nenorocit cu idioata aia :D
Apropo,asa ca si chestie doar : Mizeriile d-alea cant eu.Nu chiar toate mizeriile dar luate la gramada cum spui tu ,mizerii . Azi am luat o cantare pe 16 mai , dupa 1 noaptea ,pentru 3 ore de "mizerii" pe 500 de euro in 2 insi,eu cu clapa si solistul vocal.Eu din mizeriile astea fac bani.Are dj dar printre invitati sunt si de-astia care se distreaza pe mizeriile astea .Cu mizeriile astea ,prin 2005-2007 eu am facut bani frumosi. Acum stau si ma intreb : Pentru 3 ore ,de la 1 si pana la 4 dimineata ,eu castig 250 de euro plus ce mai iese din dedicatii .Si mai iese ceva, cu siguranta.Unul care lucreaza o luna intreaga si are un serviciu de rahat castiga tot atatia bani .Chiar, nu stiu cat castiga un maturator stradal dar fac pariu ca el chiar lucreaza cu mizerii :D Pe cand meseria asta a mea mizerabila este o arta . Muzica este o arta . Dar in special muzica populara si maneaua este o arta peste arte .Cunosc baieti doxa de studii ,care iti interpreteaza impecabil muzica clasica .De-astia de la liceele de muzica dar nu poate sa cante cum canta un lautar o hora, o sarba sau o manea. Si culmea, ca ar vrea .
 

Rareshhh

Membru activ
Nu poti sa consideri ca maneaua e o arta, arata-mi o manea cu mesaj, arata-mi o manea cu mai mult de 10 cuvinte, poate exagerez dar consider ca manelele nu au mesaj si nici versuri prea multe, unele nici macar nu au propriul negativ/instumental/beat, majoritatea sunt plagiate, te apreciez pentru un singru lucu, pentru ca profiti de prostimea oamenilor de rand care arunca cu bani pe manele
 

DeletedUser

Guest
Mai sunt si cazuri de artisti care castiga intr-o noapte de cantat cat altii in ceva ani. Evident, nu sunt manelisti.
Maneaua NU se afla in aceeasi categorie cu muzica populara sau cu muzica tziganeasca. Acestea din urma au traditie.
Daca vrei, facem o discutie despre ce este si ce nu este arta. Ar fi chiar interesant.
Poate nu ma crezi dar intre a matura strada si a canta manele cred ca prefer maturatul. Adica manele chiar nu mi-ar iesi din mine asa ceva. De ascultat, nici gand.
Banuiesc insa ca le-am dibuit provenienta.
Te rog sa nu imi iei in nume de rau ce iti zic. Cred ca simti ca nu zic cu rautate.
Am insa o intrebare pt tine: ITI PLACE SA CANTI MANELE ?
 

DeletedUser

Guest
Nu poti sa consideri ca maneaua e o arta, arata-mi o manea cu mesaj, arata-mi o manea cu mai mult de 10 cuvinte, poate exagerez dar consider ca manelele nu au mesaj si nici versuri prea multe, unele nici macar nu au propriul negativ/instumental/beat, majoritatea sunt plagiate, te apreciez pentru un singru lucu, pentru ca profiti de prostimea oamenilor de rand care arunca cu bani pe manele

Uite tati. Exista si altfel de manele .Cand cantam eu piesele lui Nicu Paleru ,altii nici nu stiau cine este Paleru :D
[video=youtube;3uotj7QfPvk]https://www.youtube.com/watch?v=3uotj7QfPvk[/video]

- - - Actualizat - - -

Mai sunt si cazuri de artisti care castiga intr-o noapte de cantat cat altii in ceva ani. Evident, nu sunt manelisti.
Maneaua NU se afla in aceeasi categorie cu muzica populara sau cu muzica tziganeasca. Acestea din urma au traditie.
Daca vrei, facem o discutie despre ce este si ce nu este arta. Ar fi chiar interesant.
Poate nu ma crezi dar intre a matura strada si a canta manele cred ca prefer maturatul. Adica manele chiar nu mi-ar iesi din mine asa ceva. De ascultat, nici gand.
Banuiesc insa ca le-am dibuit provenienta.
Te rog sa nu imi iei in nume de rau ce iti zic. Cred ca simti ca nu zic cu rautate.
Am insa o intrebare pt tine: ITI PLACE SA CANTI MANELE ?
Da caprioaro: Imi place. Nu chiar toate manelele dar de la Paleru nu am iertat nimic pana acum :D Eu cant la clapa dar am compus si cateva piese.Una chiar am cantat-o eu cu vocea. Nu am voce stralucita dar era piesa mea compusa de mine si orchestrata. Imi place sa cant doar ceea ce cant .Am un serviciu , asta o fac chiar din placere .Castigul este pe deasupra :D
 

Rareshhh

Membru activ
Sincer iti zic ca n-am putut asculta piesa, de fapt nici nu am incercat, nu stiu, nu-mi plac, nici macar muzica populara nu-mi place, poate eu sunt de vina, in schimb am cautat versurile.
Am vazut ceva interesant in manele, in aproape toate manelele sunt cateva teme despre care se canta si anume "bani, putere, femei, dusmani". In piesa asta sunt ceva mai multe versuri spre deosebire de altele insa sunt foarte simple, fara o metafora acolo, fara ceva ce sa-ti dea de gandit...
 

DeletedUser

Guest
Pai si zici tu versuri din alea...valeleu, valeu si vai ? Nu mi te pot imagina. Si te vaiti, te tangui ? Cred ca faci misto de mine, e ca si cum s-ar vaita Ahile ca ii intra soaele-n ochi.
 

DeletedUser

Guest
Sincer iti zic ca n-am putut asculta piesa, de fapt nici nu am incercat, nu stiu, nu-mi plac, nici macar muzica populara nu-mi place, poate eu sunt de vina, in schimb am cautat versurile.
Am vazut ceva interesant in manele, in aproape toate manelele sunt cateva teme despre care se canta si anume "bani, putere, femei, dusmani". In piesa asta sunt ceva mai multe versuri spre deosebire de altele insa sunt foarte simple, fara o metafora acolo, fara ceva ce sa-ti dea de gandit...
Plm ,ai si pretentii. Acum te intreb eu: La nunta iti canta placa de la pick-up sau Cargo ori Parazitii?!! Bah frate, nunta fara lautari este ca inmormantarea fara preot .Sau cum spunea un tovaras de-al meu, ca sa-l citez : Nunta fara lautari e ca cacarea fara basini......hahahaha
Nu asculti, nu asculti, eu nu te oblig, dar asa ca chestie, exista si altceva intre temele alea dar in viata sunt 4 motive pentru care un barbat trebuie sa existe : Alea emise de tine .....hahaha

https://www.youtube.com/watch?v=i_lTF9wT1-g
https://www.youtube.com/watch?v=7t0mzD2987M

- - - Actualizat - - -

Pai si zici tu versuri din alea...valeleu, valeu si vai ? Nu mi te pot imagina. Si te vaiti, te tangui ? Cred ca faci misto de mine, e ca si cum s-ar vaita Ahile ca ii intra soaele-n ochi.

Intro zi o sa asculti creatiile mele. Si vorbim dup-aia despre tanguieli si vaiete :D
 

Rareshhh

Membru activ
Asa sunt eu, mai pretentios :">
O sa ma casatoresc in Suedia spre exemplu, ce zici de asta? Acolo nu exista manele si tot se fac nunti :D
Faza cu "fara manele nu te poti distra" nu se aplica in alte tari.
Acum nu-s ipocrit sa spun ca nu ma distrez si eu pe manele, nu din pura placere cat din obligatie, la toate majoratele, chefurile la care am fost predominau manelele, m-am distrat si eu cum am putut, dupa cateva pahare bune merg si manelele :))
 

DeletedUser

Guest
Asa sunt eu, mai pretentios :">
O sa ma casatoresc in Suedia spre exemplu, ce zici de asta? Acolo nu exista manele si tot se fac nunti :D
Faza cu "fara manele nu te poti distra" nu se aplica in alte tari.
Acum nu-s ipocrit sa spun ca nu ma distrez si eu pe manele, nu din pura placere cat din obligatie, la toate majoratele, chefurile la care am fost predominau manelele, m-am distrat si eu cum am putut, dupa cateva pahare bune merg si manelele :))
Vrei sa-ti spun ceva bossule? Nici eu nu am vazut nunta fara manele .Pana si aia care faceau mofturi ca ei sunt contra manelelor ,dupa cateva pahare erau in stare sa-si dea si ceasurile de la mana .Tu stii cum le vine pofta? Mi-am gasit si o solista vocala .Are o voce deosebita .
https://soundcloud.com/albundy-4/sound-clip-125
https://soundcloud.com/albundy-4/sound-clip-126
 
Ultima editare de un moderator:

Rareshhh

Membru activ
Vara trecuta stateam la o teresa cu niste prieteni si vizavi, la alta teresa, era un majorat sau ceva, majoratul unui rocker, la inceput era doar rock dar nu se distra nimeni, au inceput invitatii sa-i sara in cap sarbatoritului ca ei vor manele :)) Deci da, degeaba eu sunt impotriva manelelor daca toti din jurul meu asculta.. dar asta se intampla doar aici in Romania. Cum am zis, in alte tari nu sunt manele si tot se distreaza oamenii :D
 

DeletedUser

Guest
Vara trecuta stateam la o teresa cu niste prieteni si vizavi, la alta teresa, era un majorat sau ceva, majoratul unui rocker, la inceput era doar rock dar nu se distra nimeni, au inceput invitatii sa-i sara in cap sarbatoritului ca ei vor manele :)) Deci da, degeaba eu sunt impotriva manelelor daca toti din jurul meu asculta.. dar asta se intampla doar aici in Romania. Cum am zis, in alte tari nu sunt manele si tot se distreaza oamenii :D

Dupa miezul noptii . Atunci incepe nebunia.Tu de ce crezi ca am luat eu 3 ore de program ,de la 1 la 4 dimineata doar cu manele.Pana atunci au dj ca sa-si faca de cap cu ce vor .Dupa 1 noaptea isi fac de cap cu ce vreau eu . Trebuie sa vorbesc cu dj-ul ca sa ne lase sa cantam pe sonorizarea lui si impartim dedicatiile in 3 .Daca e fraier si nu vrea, ne aducem noi sonorizarea noastra si il facem sa-si bage unghia in gat de ciuda .Dar am zis sa nu ne mai caram cu sonorizare, sa venim cu taxiul si sa plecam linistiti dimineata, fara sa stam sa strangem scule, cabluri si boxe. Asa eu imi iau orga si plec acasa linistit . Oricum ,pana acum nu am vazut dj care sa faca figuri . Se imparte frateste chiar daca habar nu am cine este dj-ul ala si e prima oara cand il vad.Asa este regula . :D
Eh, nu sunt manele pe dreacu !!! In toata europa, nuntile de romani se fac si cu manele . Dupa miezul noptii spre dimineata se dezlantuie care un petrecaret si da tonul la nebunie :D
Sau n-am mai fost eu la nunti la care se impunea cat mai putine manele si am cantat cel mai mult.Si mirii uitasera ce pretentii au avut cand ne-am tocmit .Sa vezi mireasa pe masa ce se rupea in turcisme :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
NU POT SA CRED !!!!!!! NU POT SA CRED !

Mai! La mine vara'mea a venit si doar ce a schitzat sa puna manea. Am intzelet dupa cum se hlizea ce vrea sa faca si i-am zis ca ori termina cu prostiile, ori iese din casa. Nici macar rahaturile gen Despina Vandi nu ascult.
Imi place insa Liviu Vasilica foarte mult. Sau Maria Tanase, domnul acela care canta la bucium si multi alti cantareti populari doar ca nu toti, doar unii. Imi place si Faramita Lambru de asemenea. Dar acestia nu au de-a face cu manelele. Cat de nunta cu manele .... mi se pare incredibil... a nu poti sa pui piciorul in prag. Cui nu-i place, sa plece. As cauta DJ ul la intrare ca nu cumva ...
In alta ordine de idei, raman la parerea mea, Masculul face misto ! Este o incompatibilitate cerebrala ...nu i se potrivesc tanguielile si gata.
PS: iti ascult eu compozitiile, fa un upload si da link.
 

DeletedUser

Guest
:D Cum ai dansat Nikol ,linistit? Ori ai facut playback, ori doar ai mimat :D
Caprioaro?!!! Esti rea. Auzi si tu, sa nu lase lumea sa se distreze cum vrea?!! Bre, tu esti penticostala cumva? Ca doar la aia se practica obiciul ca la nunti toata lumea sa stea si sa asculte prohoade, psalmi si alte balarii ......hahahahahahahaha
 

DeletedUser

Guest
Bref. Uite asta e muzica. Romaneascotziganeasca, lautareasca. La asta jos palaria. Artisti acesti lautari.
[video=youtube;IAWrRMa-jbc]https://www.youtube.com/watch?v=IAWrRMa-jbc[/video]
 

DeletedUser2039

Guest
Eu pe Rareshhh il vad pe la 3 dimineata dansand clasicul dans al pinguinului, sa traiesti muzica dansand, asta e arta la superlativ...
 
Sus