Negutatorul si ce ne-aduce el....

nicol 10

Stie Tot
Buna, stim cu totii ce spune dragul nostru negutator Velerios:
==Salutări, Costica,
mă numesc Velerios. Vă aduc războinici de seamă de pe tărâmuri îndepărtate şi vă ofer mărfuri la preţuri foarte bune. Poftiţi de vă uitaţi!==

Pe langa unitatile terestre nu ar putea aduce si unitati navale? la suprapret desigur, cum se obisnuieste X( , va multumesc pentru atentie!
 

DeletedUser

Guest
Singura unitate navala pe care o aduce Velerios e hidra, la un pret exorbitant, 18750 argint, conditionata de venerarea lui Poseidon in orasul in care vine Velerios.
Cel mai avantajos ar fi daca ar aduce bireme. Biremele nu necesita argint mult, iar la 3000-3500 argint/birema ar fi ok. Plus ca ar fi o alta metoda de a obtine bireme cu exceptia tutorialului.
 

DeletedUser

Guest
Este o idee buna! Imi place..:D
Ca tot vine cu corabia lui de marfuri pe mare, de ce n-ar aduce si ceva nave cu el? /:)
 

nicol 10

Stie Tot
Complicat și total aiurea :) de ce orase ridicate la maxim?? Oricum, da-mi voie sa iti returnez aprecierea negativaX(
 
Ultima editare:

DeletedUser13911

Guest
o fi scump,insa, e deajuns sa ridici doar depozitul la 30 pentru a avea resurse stocate suficient de multe pentru a "shopingari":)
 

DeletedUser14317

Guest
Apropo de negustor- ce ați zice dacă negustorul ar oprii în unele din porturile noastre ptr a cere ajutor în construcția propriei nave afectate de unele accidente pe mare . Ia-ti da materialele necesare ptr reparațiile propriei nave?
 

DeletedUser13911

Guest
Eu i-as oferi numai piatra pentru reconstructia navei sale avariata!Crezi ca s-ar baga la vre-un schimb cu mine?
 

nicol 10

Stie Tot
O chestie testată de mai multe ori: cum văd barca negutatorului în port golesc unul dintre depozite, sa zicem ....lemn și taman lemn va cere șarlatanul
 

DeletedUser13911

Guest
logic...grecul e bandit(pardon,neamtul),nu pupi ce-ti doresti decat daca te frigi un pic.Una peste alta te inteapa constant!
 

DeletedUser14317

Guest
O chestie testată de mai multe ori: cum văd barca negutatorului în port golesc unul dintre depozite, sa zicem ....lemn și taman lemn va cere șarlatanul

Daca ai mai multe orașe poți jongla cu lemnul. De exemplu aduce lemn,iar depozitul e plin de lemn. Transfera lemnul pe un oras ce tocmai are nevoie de lemn și cumpăra lemnul de la Șarlatan pe orasul în care este sosită navă lui. Simplu!
 

DeletedUser14317

Guest
Exact. Dar poate lipsește pe alt oraș,va trebuii să faci loc pt a înmagazina noul transport. Despre asta era vorba.
 

DeletedUser13911

Guest
Arcasule,unde ai vazut tu negustor cinstit?Daca faci troc cu el tre sa pierzi,nu e logic.?Nu mai spera ca iti va aduce nave de colonizare pe 2 biscuiti,nu ai sa pupi decat crema din interior;)
 

DeletedUser14317

Guest
Arcasule,unde ai vazut tu negustor cinstit?Daca faci troc cu el tre sa pierzi,nu e logic.?Nu mai spera ca iti va aduce nave de colonizare pe 2 biscuiti,nu ai sa pupi decat crema din interior;)

Doar poate dacă fac cei din Innos--Grepolis 2
 
Sus