Negutator + Hera

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salut,

Ar trebui sa existe posibilitatea de a pune incidente si tichete pentru rezolvarea problemelor.

Problema mea este ca am Negutatorul activ si am aplicat fericire pe sat!
Totusi primesc mai putin decat ar trebui.
De ex. am fabrica de cherestea la nivel 16, iar cu negutator productia este 149.
Totusi cu Fericirea lui Hera productia actuala este de 206 in loc de 149+50%=223,5

Va rog sa o rezolvati cat mai curand si sa-mi dati materialele pierdute de cand am activat-o.

Va multumesc!
 

DeletedUser

Guest
facand un calcul matematic iti zic ca e bine.
este 50% in plus la fericire dar din productia normala

114/2 (fericire) + 149 (productia cu negutatoru)l = 206
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut, din ce punct de vedere faci acest comentariu ? Din punctul de vedere al celor care au facut jocul, sau doar un jucator ?

Insa ca sa te lamuresc. Depinde din ce punct de vedere vezi problema. La fericire NU spune ca se aplica numai la productia de BAZA. Ceea ce mi se pare CORECT (ca de acea am CUMPARAT negutator).

In concluzia calculul CORECT AR TREBUI SA FIE:
(Productie de Baza + 30%) + 50%, adica dintr-un calcul matematic SIMPLU, reiese:
114*1,3*1,5=222,3
(1,3 reprezinta bonusul de 30% data pe BANI, iar 1,5 reprezinta bonusul de 50% din regulile jocului).

Sper sa se uite totusi un reprezentant al firmei producatoare, mai ales ca se blocheaza si da erori de FOARTE MULTE ORI.
 

DeletedUser

Guest
Daca doresti sa vorbesti doar cu unul dintre admini poti folosi sistemul intern de suport (in joc: "Setari" > "Asistenta")

nimueh are dreptate (prin simplul fapt ca formula lui e corecta matematic).

Cat de corecta e formula din alt punct de vedere, e discutabil. Din punctul meu de vedere, toate bonusurile ar trebui sa se acorde productiei de baza (cum e acum). Bine-nteles ca parerile pot fi diferite de la om la om.
 

DeletedUser

Guest
si eu as vrea mocangeala, si paladin cu mai mult par si manusi roz, dar asta nu inseamna ca am sa si pup asa ceva in viitorul apropiat, indepartat.

jocul este facut pe acelasi principiu de baza ca si triburile, ca si west, etc: un joc gratuit.
Nimeni nu te-a obligat sa iei monezi de aur (premium). Ce e adevarat insa e ca ai anumite facilitati.
Dar cum de zei si vrajile si puterile lor dispun absolut toti jucatori nu ti se pare normal ca acest calcul sa fie facut pentru toti in acelasi mod?

Norbit sunt fata :D

daca ai erori faci un tiket la suport.

pe2: daca mi se face paladin roz retrag ce am zis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Salut,

Ar trebui sa existe posibilitatea de a pune incidente si tichete pentru rezolvarea problemelor.

Problema mea este ca am Negutatorul activ si am aplicat fericire pe sat!
Totusi primesc mai putin decat ar trebui.
De ex. am fabrica de cherestea la nivel 16, iar cu negutator productia este 149.
Totusi cu Fericirea lui Hera productia actuala este de 206 in loc de 149+50%=223,5

Va rog sa o rezolvati cat mai curand si sa-mi dati materialele pierdute de cand am activat-o.

Va multumesc!

Poţi să depui un tiket la suport. Te vor lămuri ei cu siguranţă
 

DeletedUser

Guest
facand un calcul matematic iti zic ca e bine.
este 50% in plus la fericire dar din productia normala

114/2 (fericire) + 149 (productia cu negutatoru)l = 206

Acest raspuns este perfect corect.
Nu este nici o eroare in acest caz.
Pentru orice neclaritati, nelamuriri in legatura cu jocul sistemul intern de suport va sta la dispozitie.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus