Negotul cu favoruri

  • Autor subiect DeletedUser14250
  • Data de început

DeletedUser14250

Guest
Nu stiu daca a mai fost propus asa ceva , as vrea sa aud mai multe pareri despre asta

Cum ar fi daca am putea pune la piata negoturi cu favoruri de la zei.

Chiar posibilitatea de a se trimite exact cum se trimit resursele.

Daca tot vreti sa faceti negot gold-resurse , ar fi bun si asta
 

DeletedUser

Guest
Ideea e buna, insa nu prea stiu cum ar putea fi pusa in practica... adica nu se poate negocia cu 2 orase diferite de la acelasi player ( ma refer ca tu o ai pe Hera pe 01 si pe Zeus pe 02, nu se poate sa dai la piata Favoruri de pe 01 pentru jucatorul x,iar jucatorul x sa iti trimita favoruri pe 02) Deci daca ar exista ar fi degeaba pentru ca este necesar ca de pe orasul pe care dai sa si primesti... Practic dai favoruri de la Hera pe alte favoruri de la Hera... caci nu se poate sa primesti favoruri de la un zeu diferit fata de cel venerat.

Asta e ce m-am gandit asa repejor, e doar o parere.
 

DeletedUser14250

Guest
Nop , eu zic ceva de genu , dau 50 de favoruri Hera pe 50 favoruri Zeus , nu conteaza orasul


Cativa se vor gasi sa spuna ca grepolis-ul se va transforma intr-o piata :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pe beta se comerciază aurul.... în curând va apărea și această caracteristică și aici.... ar trebui postată pe devblog, dar nu cred că va fi acceptată prea curând....
 

DeletedUser

Guest
Pe beta se comerciază aurul.... în curând va apărea și această caracteristică și aici.... ar trebui postată pe devblog, dar nu cred că va fi acceptată prea curând....

Eu nu joc pe beta... insa sunt interesat.Se negociaza aurul adica monedele de aur ?Si ce anume se ofera pe acest aur.
 

DeletedUser13960

Guest
E buna ideea,dar eu zic ca e bine cum e acum,totusi ar fii bine sa scoata eroii pe viitoarele lumi,ma incomodeaza si nu cred ca sunt singurul care prefera lumile care nu au eroi..dar nu cred ca se va schimba pentru ca asa am auzit sa ramana..speram insa la minuni insa..cine stie..
 

DeletedUser

Guest
Cum ar fi daca am putea pune la piata negoturi cu favoruri de la zei.

Bah voi reinventati istoria, pe bune!!! Zeii va fac favoruri si voi va bateti joc de bunatatea divina?! O sa va pedepseasca zeii: De acum incolo o sa le faceti voi lor favoruri. ....hahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14452

Guest
O idee ar fi implementarea "obtineri" de favoruri in cadrul templului (nu al pietei)... contra 10.000 argint, de exemplu, sa obtii 100 de favoruri de la zeul orasului respectiv... sau o alta idee ar fi sa le obtii de la satele de tarani (cand soliciti resursele... sa fie un maxim 500 favoruri pe sat la nivel maxim)
 

DeletedUser14447

Guest
Curand vom face negot cu orase si de ce nu cu jucatori ? .. ar fi o porcarie si negotul asta cu favoruri .. oricum deja se va face porcaria aia cu goldul care e destul de ... nu mai lipseste si asta .. cel mai bine era sa poti face negot cu resurse si atat , cum era la inceputuri era cel mai bine .
 
Sus