Negot Militar

DeletedUser

Guest
propun ca unitatile de toate tipurile cu exceptia unitatilor mitice sa poata fi vandute si daruite
de ex: eu am 200 de nave usoare si vreau sa scap de ele un plaier care ere nevoie le poate primi gratis ca si cum trimetem sprijin doar ca ele raman definitiv acolo si nu mai avem treaba cu ele.
si sa le mai putem si negocia dau 200 nave pe 1000 arcasi....
sau ceva de genul


ce papere aveti?

a si mi e ceva
populatia cum facem sa fie mai mare ? astfel putem face mai multe unitati/???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9247

Guest
Incearca sa joci asa , iar dupa ce faci putina experienta citeste ce ai scris :))
 

DeletedUser

Guest
Ar debalansa jocul.
Imaginează-ți 30 de jucători care construiesc într-o zi (la începutul unei lumi) câte 10 nave ușoare. În momentul în care s-ar strânge(ar putea fi dăruite) am avea 300 de ușoare, care ar face ravagii pe o lume la început, deci contra.
Ar fi interesant să putem cumpăra unități la piață, dar trebuie gândită opțiunea foarte mult.
Populația maximă poate fi 4526- pe Omega și Achilles.( 3660 fermă nivel 45, 366 băi termale, 200 plug, 300 granițe extinse)
Pe restul lumilor, populația maximă este 3800.
 

nicol 10

Stie Tot
am vrut sa evidentiez faptul ca astfel de afaceri le face doar negutatorul, nu face nimeni daruri altui jucator, o fi vremea lui Mos Craciun dar nici chiar asa
 

DeletedUser3222

Guest
propun ca unitatile de toate tipurile cu exceptia unitatilor mitice sa poata fi vandute si daruite
de ex: eu am 200 de nave usoare si vreau sa scap de ele un plaier care ere nevoie le poate primi gratis ca si cum trimetem sprijin doar ca ele raman definitiv acolo si nu mai avem treaba cu ele.

Asta ar fi cea mai buna modalitate sa distrugi o lume dintr-un foc. Imagineaza-ti la un moment dat se strang 5-6 jucatori dintr-o alianta, baga niste gold, si incep sa faca usoare si terestru de atac, in 2 zile alimenteaza toata alianta, iti poti imagina ? Sa faci o actiune dupa alea 2 zile ... Distrugi probabil 30-40% din alianta vizata.
 

DeletedUser7210

Guest
Mai bine ati propune o lume speed 50 unde iti poti face singur un full in 5-10 min;)
 

DeletedUser

Guest
Evident, sunt contra.
Ideea nu e analizata. Asa cum este acum e cel mai bine :)
 

DeletedUser

Guest
aveti dreptate :D
dar nu vedeam ideea din punctul acesta de vedere
sorry
 
Sus