nave scose

  • Autor subiect DeletedUser11080
  • Data de început

DeletedUser11080

Guest
Buna Ziua,as dorii si eu sa aflu dc ni s-au scos navele bagate ieri dupa ora 18 de catre minunatii nostrii admini.Placa cu dupa ora 18 e pace e fumata,deoarece daca era asa ,atacurile cu nava intrau in vizita sau nu te lasa sa trimiti nava.Astept raspuns de la minunatii nostrii admini facuti gramada care e motivul pt care au facut asta.A-ti avut bug?Pai daca a-ti avut ce vina avem noi ?trebuiau lasate navele care erau si dupa remediere sa n se mai trimita.Practic a-ti dat orasele inapoi ,noua ni se dau trupele pierdute si goldu folosit pt instante?Deja jocu asta devine din ce in ce mai jalnic,cu niste admini vai steaua lor si cu buguri cum nici la inceput nu erau plus cu o modificare inutule la alarma aplicatiei.RIP GREPOLIS.Rog tot jucatorii sa protesteze impotriva incompetentei adminilor si a staffului pt ca suntem luati de prosti pe fatza
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
De ce sa se lase navele? ca asa vrei tu?
Pentru ce sa protestam? pentru prostia voastra?
Ati vrut sa profitati de "un bug"? este impotriva regulamentului
Eu protestez impotriva unor jucatori jalnici ca si scorp1r3:cool:
 

DeletedUser11080

Guest
nu am vrut sa profitam de niciun bug..nu e vina noastra ca a fost bug,si daca mergea sistemu de la inceput era foarte bn ,bun am inteles,,a fost eroare,dar trupele le primim inapoi,goldu?ca si noi am fost pagubiti de acest bug
 

DeletedUser13231

Guest
daca nu exista anuntul cu perioada de pace cred ca aveati dreptul la "despagubiri", atat timp cat a fost facut acel anunt inseamna ca a fost strict decizia voastra de a risca asa ca "ciu-ciu" despagubiri.

ati riscat si ati pierdut - asta e

ura si la gara!
 

DeletedUser13231

Guest
Nu are importanta cand a intat nava

Important este cand au fost lansate navele

ai postat 2 rapoarte - explica te rog cand au fost lansate acele nave?

Gogule - studiaza mai atent problema
 

Gymus

Membru activ
Deci... am vazut nava bagata la 3 dimineata si cucerire inchieiata la ora 9 dimineata .. totul a descurs normal . La viteza 4 crezi ca a fost trimisa de la 7 h ?:))
 

DeletedUser13231

Guest
de ce nu?

am vazut anuntul, am vazut ca a fost reclamat un bug, am vazut ca au existat nave intrate care au ramas si nave care au intrat si au fost scoase

in aceste conditii singura explicatie este ca s-a tinut cont de ora de lansare cand a fost corectat acel bug

toata lumea se vaita de ce s-a intamplat DAR nimeni nu are "curajul" sa posteze informatii privind ora de lansare a navelor (oare de ce?)
 

Gymus

Membru activ
eu iti zic sigur ca de care stiu eu au fost trimise dupa ora 18... vb doar pe Zakros , la alte lumii nu ma bag in necunostinta de cauza. De ce as ascude orele de lansare ?
 

DeletedUser13231

Guest
posibil sa fi existat si anumite erori, posibil ca nava sa fi ramas deoarece cucerirea s-a incheiat inainte de corectarea "bug-lui"

in situatia prezenta nimeni nu a tinu cont ca este vorba de ora de lansare, pacea a inceput pe 24.12 ora 18, dar navele nu se puteau trimite incepand cu 23.12 ora 18.

in momentul in care s-a constatat ca exista aceasta eroare in joc s-a procedat la corectarea situatiei si atunci avem mai multe situatii, cuceriri care s-a incheiat inainte de corectie (nu au avut ce sa corecteze), cuceriri in curs cu nave care s-au lansat dupa ora 18 si care au fost "corectate" si navele trimise acasa si cuceriri in curs cu nave trimise inainte de ora 18 si care au mers mai departe.

pana acum am vazut doar jucatori revoltati, nu am vazut nici o situatie in care sa se explice in mod corect tot programul navei

multi jucatori uita insa aspectul din regulament care interzice jucatorilor sa profite de astfel de erori iar in cazul in care constata astfel de erori sa le comunice, toti insa au incercat sa profite de fapt de aceasta eroare, la unii a mers (au fost mai norocosi) la altii insa nu a mers, despre asta e vorba aici

sincer, din punctul meu de vedere cei care au profitat sunt tot un fel de trisori asa ca sa incepi acuma sa te plangi de gold si trupe e jalnic, e ca in zicala aia veche "hotul striga hotii"
 

Gymus

Membru activ
Deci jucatori is de vina ?
Dar nu crezi ca si ei ar trebui sa primeasca un raspuns oficial pt cele intamplate?
 

DeletedUser13231

Guest
1. din punctul meu de vedere cei care au gresit sunt jucatorii, de ce:
- deoarece interdictia de lansare a navelor a fost anuntata din timp
- exista regulamentul care interzice jucatorilor sa profite de astfel de erori

2. da, au dreptul la un raspuns oficial, dar de cate ori ai vazut tu raspunsuri oficiale pe forum?
raspunsurile oficiale se primesc la tiketele deschise catre echipa de suport
sunt curios cate tikete au fost deschise pentru a semnala aceasta eroare? cred ca nu exista asa ceva, toti s-au bucurat ca pot lansa nave si au dat navala (de aceea am si afirmat ca sunt trisori)
 

DeletedUser13231

Guest
A 2a nava a fost trimisa dupa ora 18.. si nu este singurul exemplu.

se pare ca se intelege mai greu

NU are importanta cand au intrat navele, navele puteau sa intre si dupa ora 18, nu a zis nimeni ca este interzis.
Singura interdictie se refera la Lansarea navelor dupa ora 18.

posibil sa fi existat si anumite erori, posibil ca nava sa fi ramas deoarece cucerirea s-a incheiat inainte de corectarea "bug-lui"

in situatia prezenta nimeni nu a tinut cont ca este vorba despre ora de lansare, pacea a inceput pe 24.12 ora 18, dar navele nu se puteau trimite incepand cu 23.12 ora 18.

in momentul in care s-a constatat ca exista aceasta eroare in joc s-a procedat la corectarea situatiei si atunci avem mai multe situatii: cuceriri care s-au incheiat inainte de corectie (nu au avut ce sa corecteze), cuceriri in curs cu nave care s-au lansat dupa ora 18 si care au fost "corectate" si navele trimise acasa si cuceriri in curs cu nave trimise inainte de ora 18 si care au mers mai departe.

 
Ultima editare de un moderator:
Sus