Mesaje - Blocarea jucatorilor

DeletedUser

Guest
Buna.

Fiind un jucator de triburile e acolo o obtiune foarte utila.
La mesaje ai posibilitatea de a bloca unii jucatori pentru a nu iti mai trimite mesaje. Se poate incorpora aceasta obtiune si in grepolis?

Acum fiind la inceput nu prea ai pe cine sa blochezi dar cand incep atacurile... o sa fie necesar sa ii blochezi pe unii jucatori.

Intrebarea e daca se poate ingloba intr-un viitor update a jocului si aceasta obtiune.

Pentru mine a fost util pe triburile sa nu mai primesc mesaje de la dusmani!
 

DeletedUser

Guest
Salut

Din punct de vedere tehnic se poate implementa usor aceasta optiune.Trebuie sa deschizi un topic la sectiunea Propuneri si sa propui dorinta ta conform urmatorului algoritm: Nume:
Descriere:
Avantaje/Dezavantaje:
Daca majoritatea voturilor vor fi PRO, atunci propunearea ta posibil va fi trimisa de catre admini la InnoGames.
 

DeletedUser

Guest
Pai...

avantajul e ca nu mai primesti mesaje de la cei pe care ii ataci, persoane nedorite sau care te jicnesc.

Daca unu pune titlul mesajului (E doar cu scop de exemplu sper sa nu fiu banat) "te bag... " parca nu iti convine. Asa il blochezi si termini problema...

Nu stiu cati din voi ati primit injuraturi ca ati luat sate dar eu am primit destule :)

Dezavantaje nu sunt. Pur si simplu iti exerciti dreptul de a asculta/vedea sau nu prostiile altora.

Personal nu sunt de acord sa vad titluri de mesaj de genul "bai m... da cui crezi ca iei satul?" (sau poate gresesc)

Cum pot face un sondaj la topic? ca nu stiu? :(
 

DeletedUser

Guest
intr-adevar...idee buna.pe triburile este chiar utila aceasta optiune.

si asta e o metoda buna de a impiedica dusmanii sa vada cand esti on.
 

DeletedUser

Guest
da

Buna.

Fiind un jucator de triburile e acolo o obtiune foarte utila.
La mesaje ai posibilitatea de a bloca unii jucatori pentru a nu iti mai trimite mesaje. Se poate incorpora aceasta obtiune si in grepolis?

Acum fiind la inceput nu prea ai pe cine sa blochezi dar cand incep atacurile... o sa fie necesar sa ii blochezi pe unii jucatori.

Intrebarea e daca se poate ingloba intr-un viitor update a jocului si aceasta obtiune.

Pentru mine a fost util pe triburile sa nu mai primesc mesaje de la dusmani!


este foarte buna ideea.
si nu cred ca are strict legatura cu triburile.
este normal sa primesc mesaje doar de la cine vreau eu.

sunt pro.
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord , dar nu pot sa zic ca nu sunt dezavantaje. Daca cineva blocheaza un membru din alianta lui , si membrul acela trebuie sa dea o circulara nu va putea trimite din cauza unui singur jucator ... totusi sunt PRO. ;)
 
Sus