Mesaj global sau diplomatie ce inseamna?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
-Mesaj global ce inseamna?
-Diplomatie ce inseamna?
-acces la forumurile interne ce inseamna?
 

DeletedUser

Guest
Mesaj golbal-poti trimite mesaj la toti membri din alianta
Diploamtie-Poti incheia pacturi cu aliante
Forum-Acces la forumurile ascnunse
 

DeletedUser

Guest
Mesaj global = echivalentul Circularei de pe triburile; este un mesaj trimis mai multor jucatori, in acelasi timp.

Diplomatie: pactele incheiate cu celelalte aliante (PNA=pact de neagresiune; alianta)

Acces la forumurile interne: in afara de forumurile normale din joc (pe care le pot vedea toti jucatorii unei aliante), se pot crea forumuri ascunse, la care vor avea acces numai acei jucatori care primesc drepturi de vizualizare de la conducatorii sau intemeietorii aliantei.
 

DeletedUser

Guest
Du-te la mesaje-mesaj nou-destinatar-la destinatar o sa iti apara asta
layer_top.png
(daca in alianta ai primit dreptul de a trimite un mesaj global).Scrii subiectul si mai departe te descurci tu.
 

DeletedUser3179

Guest
raport

Buna ziua,dupa ce am atacat un sat cum procedez ca sa public raportul atat in sectiunea PUBLICAT cat si pe forumul aliantei.Va multumesc pentru timpul acordat
 

DeletedUser

Guest
Te duci la rapoarte-selectezi raportul dorit-selectezi jos publicare ,selectezi optiunile dorite de tine si dai publicare .Te duci pe forum si dai pe a 13-a functie la mesaje si scrii acolo numele raportului.

Exemplu:
Sparta(nume jucator)ataca Olymp (nume jucator) si apesi Enter.
Sper ca te-am ajutat!Succes!
 

DeletedUser3179

Guest
raport atac

in momentul cand sunt atacata, primesc raport cu numele atacatorului si timpul in care ajunge?
 

DeletedUser

Guest
Nu,iti va arata deasupra orasului,in stanga o imagine cu o sageata.
 

DeletedUser3179

Guest
forum

Am incheiat un pact ca alianta (------)si acuma la sectiunea forumul aliantei imi apara rubrica FORUM COMUN in care apare posatarile aliantei cu care am incheiat pactul,dar nu le pot citi.Pentru ce si cum se foloseste acest forum comun?
Si a doua intrebare -pentru ce este mai indicat sa folosesc rubrica CHESTIONAR NOU?
 

DeletedUser

Guest
Tanti, ia-o mai uşurel. Îi omori pe nenii ăştia p-aici cu atâtea întrebări.

Chestionarele se folosesc pentru a pune întrebări. Întrebările se pun pentru a afla răspunsuri. La câte întrebări pui tu, cred că ştii cel mai bine ce-i aia chestionar. :)
 

DeletedUser3179

Guest
scuze de deranj

mi-ai raspuns la a doua intrebare,dar inca mai astept raspunsul la prima intrebare.
Am consultat si tutorialul pentru incepatori si rubrica de ajutor,dar nu am gasit raspunsul exact,de aceea va deranjez cu intrebarile mele de incepatoare.Va multumesc pentru ajutor:)
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu definitia forumului comun,dar am sa iti spun ce este.

Alianta mea si cu a ta avem un forum comun.Eu sau tu deschidem un subiect.Si membrii aliantei tale,si membrii mei pot citi ce scriem noi acolo,si pot scrie si ei.

Daca nu ai inteles,spune-mi si iti scriu o definitie:)
 

DeletedUser3179

Guest
am inteles cum functioneaza,chiar am creat o rubrica care sa apara pe forumul comun si am bifat ca sa-l poata accesa alianta cu care am facut pactul.
Problema mea este ca nu pot accesa ce posteza ei pe forumul lor comun:confused:.Si de aceea m-am gandit ca gresesc undeva si de aceea am apelat la sfatul vostru.
 

DeletedUser

Guest
am inteles cum functioneaza,chiar am creat o rubrica care sa apara pe forumul comun si am bifat ca sa-l poata accesa alianta cu care am facut pactul.
Problema mea este ca nu pot accesa ce posteza ei pe forumul lor comun:confused:.Si de aceea m-am gandit ca gresesc undeva si de aceea am apelat la sfatul vostru.

Nu inteleg.Deci ai facut tu un forum comun cu ei si ei au altul pe care tu nu il vezi sau cum?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus