Merge Infect (Lambda)

DeletedUser

Guest
De o saptamana lumea Lambda merge foarte greu,nu doar la mine si la toata lumea,deja 2 prieteni s-au lasat de joc din cauza asta...se poate sa stim si noi mai multe?ce se intampla?unii au lvl 41 la mine si 32 la templu,este lag foarte mare.Am internet foarte bun,numai tin nimic deschis pe langa si am un calc foarte bun.Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Pagini Forum

Pe langa problemele enuntate de batosai (pe care nu le-am intalnit inca) acum cu ultima versiune de 2.0, cand intru pe forumul aliantei si intru pe un subiect care are mai mult de 20 de pagini nu imi mai apar paginile (1,2,3,4 cate or fi) pentru a putea trece la urmatoarea.

Este o problema generala sau este cumva vreo optiune de a schimba paginile diferita fata de versiunea anterioara (pe care evident nu am observat-o daca exista)?
 

DeletedUser

Guest
eroare

Am patit acelasi lucru ca si Senectut.De problemele raportate de BATOSAI- nu stiu nimic,chiar daca am cladiri extinse la maximim.
 

DeletedUser

Guest
Da, aceeasi problema o avem toti la forumuri. Daca forumul aliantei, are un topic, si in topic sunt de ex: 300postari , alea 300postari, se impart pe 30pagini... si noi nu putem vedea decat prima pagina, sau daca folosim sageata din dreptul topicului in care apare ULTIMA POSTARE.
+ ca merge cam greu aceasta lume... de ex: ZETA merge de 3ori mai bine ca Lambda.
 

DeletedUser

Guest
eu joc pe lumea lambda si nu stiu cum sa recrutez creaturi mitologice,la cazarma nu sunt:(
 

DeletedUser6612

Guest
mesaj global

sincer e prima data cand scriu pe forum si imi cer scuze daca incurc pe cineva.
nu mai pot trimite mesaje globale. am acest drept si am mai trimis, dar de cateva zile incerc sa trimit unul si nu reusesc. nu imi apare casuta cu codul respectiv. ma poate ajuta cineva?
 

DeletedUser

Guest
adevarat ca e cel mai prost server

De cand a inceput lambda eu nu am reusit sa trimit decat un global si sunt intemeietor, nici macar eu nu am reusit sa dau
Plus ca dispar trupe trimise sprijin daca vrei sa retragi nu ai ce, selectezi trupe sa le retragi si nu te lasa decat dupa ceva timp si uneori de asta depinde cucerirea orasului tau
Decalajele de timpi cand inainte cand inapoi sunt inadmisbile, intelgem decalaje sunt si pe alte servere dar aici e pur si simplu bataie de joc
Nu mai spun problemele cu forumul ce haos au creat acum pe unele forumuri multi trebuie sa refaca forumul
E consum nervos inutil la unii chiar si consum de bani
Gasesc asta lipsa de respect fata de jucatori
Inchiderea serverului o perioada de timp si remedierea problemelor ar fi mai normala
 

DeletedUser

Guest
@vlad96: ca sa recrutezi creaturi mitologice, trebuie sa venerezi un anumit zeu, si doar de la zeul respectiv poti sa ai creaturile specifice, iar templul si cazarma, trebuie sa fie la un anumit nivel.
@degetzel: cand observi ca nu poti trimite global, da un refresh la pagina, si apoi merge.
@baietelul cel uratel: dai refresh la pagina, si merge globalul... , iar cu trupele si eu am patit-o, dar le-am cautat vreo 10minute pe orase, si le-am gasit pana la urma. Se pare ca merge greu serverul, iar atunci cand schimbi, sa intri la alt oras, se actualizeza greu trupele plecate din oras (pe orasul respectiv).
 

DeletedUser

Guest
Ma indoiesc ca te mai incalzeste cu ceva sa faci refresh la pagina cand trebuie sa aperi orasul si trebuie sa te incadrezi in secunda dintre ultimul atac si nava.
 

DeletedUser

Guest
????+

Am si eu o nedumerire, cand majoritatea jucatorilor de pe server se plang de decalaje si erori cum e posibil ca jucatorii dintr-o singura alianta sa poata da mai multi atacuri pe acelasi oras sau chiar pe mai multe in interval de maxim 2 secunde asta fara nici o verificare prealabila, sa aibe 393 usoare pe un oras, sa poata reface trupele distruse intr-un ritm extrem de rapid ( un full de atac de pe un oras refacut si in 24 h).
Nu acuz pe nimeni vreau doar sa stiu cum e posibil si daca e posibil sa invatam si noi astia muritorii de rand nestiutori in ale grepolis.

Nu vreau sa se inteleaga ca asa sunt toti in acea alianta sunt si jucatori buni si care joaca corect si cer scuze acestora de pe acum, postarea nu este pentru ei.
 

DeletedUser

Guest
http://imageshack.us/photo/my-images/683/atacurilex.jpg/

poate cineva sa explice asemenea precizie ca la ultimele 2 atacuri?
si nu e prima data cand se intalneste asta pe lambda la unii jucatori
asemenea performata poti sa o nimeresti dar nu ai cum sa faci un obicei din asta si sa fie prezenta asemenea perfectiune la cam toate atacurile date
 

DeletedUser

Guest
aici depinde de noroc...cu cat te decaleaza srv-ul ;) nu e nicio neregula
 

DeletedUser

Guest
Noroc in fiecare zi? Cam greu nu crezi?
Se intampla odata sau de 2 ori dar mereu?
O sa pun pozele din seara asta si de la mine si de la colegul ca sa judecati si voi
asta dupa ce terminam cu atacurile.
Ele sunt zilnice stilul asta de atacuri la zecime de secunda si in ultimul timp chiar in aceeasi zecime de secunda
Toti care au vechime pe joc au trecut pe mai multe servere si stiu si de decalaje si sa dea atacuri la secunda dar aici pe lambda unde sunt decalaje si de 10-20 secunde si dupa cum am aflat de la cei care supravegheaza jocul ca se poate ajunge si pana la 30 e imposibila atata precizie .
Si nu e doar parearea mea ci a multor jucatori de pe lambda care stiu sigur ca au si vechime si experienta in joc.
 

DeletedUser

Guest
La mine nu merge spionajul pe lambada, si la altii

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:
 

DeletedUser5815

Guest
Ele sunt zilnice stilul asta de atacuri la zecime de secunda si in ultimul timp chiar in aceeasi zecime de secunda
.
da, e cel putin curios cum de s-a nimerit in ultimele zile atata precizie... am fost in situatia de a contracara cateva incercari de cucerire si toata lista de miscari de trupe arata de parca fusesera trimise de o masinarie automata, fix din secunda in secunda, sau chiar mai putin, atat atacurile cat si sprijinul... si vorbesc de 20-30 de pozitii in centralizator si inca de la jucatori diferiti
cu toata mama premiumului si a planificatorului de atacuri, asa ceva, practic, e imposibil ... aseara nu-mi venea sa cred, ma uitam ca vitelul la poarta noua la miscarile de trupe si nu gaseam nici o explicatie logica...

sa inteleg ca exista vreo modalitate de a pacali delay-ul serverului?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6401

Guest
Ce chestie ciudata...si eu care ma chinui sa dau atacuri macar la 5 secunde si tot nu imi iese, desi durata dintre nu ar trebui sa fie asa de mare.
:angry::angry:

Nu inteleg cum a putut acel jucator sa dea 2 atacuri in aceiasi secunda. Am mai auzit de noroc cu carul, dar nici chiar asa!!
 

DeletedUser

Guest
Ce chestie ciudata...si eu care ma chinui sa dau atacuri macar la 5 secunde si tot nu imi iese, desi durata dintre nu ar trebui sa fie asa de mare.

lasa ca am patit eu una si mai tare: am bagat nava intr-un oras, planificatorul de atacuri mi-a dat mura-n gura cand tre sa bag sprijin de bireme (am calculat sa intre sprijinul de bireme la 2 secunde dupa ce intra nava, curatasem orasul in prealabil) si am injurat 2 ore cand am vazut ca, desi facusem totul ca la carte, mi-a intrat prima oara SPRIJINUL de bireme care, desigur, mi-a distrus nava de colonizare..
si am inteles ca s-a mai intamplat si la altii....

de asta ce mai zici?
 
Sus