martisor directie gresita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
urez tuturor celor care joaca Grepolis un 1 martie cat mai fericit, spiritul martisorului si al primaveri sa va cuprinda pe toti.

vrau sa adaug cateva cuvinte legate de directia gresita in care a luato aceasta sarbatoare romaneasca:
-din cate stiu eu de martisor se sarbatoreste renasterea naturi, revenirea la viata a tot ceea ce este verde nu o sarbatoare a fetelor si femeilor.
-de 1 martie daca doriti intradevar sa srbatoriti si sa faceti un cadou cuiva, traditia este de a darui un martisor nu flori sau alte cadouri care nu au nici o legatura cu aceasta sarbatoare.
-martisorul este simbolul renasteri naturi si traditia spune ca trebuie purtat atat de barbati cat si de femei in egala masura.
-prin cele scrise mai sus doresc atrag de partea mea in respectarea traditiei noastre cat mai multi jucatori, am fost plecat si prin alte tari in unele mi-am petrecut o parte din viata si stiu ca straini fie ei tineri sau batrani isi respecta traditiile.
sarbatorile lor sunt respectate de toti chiar daca sunt frumoase sau urate, noi romani avem cateva sarbatori la care renuntam foarte usor sau le distrugem adevaratul spirit in care sau nascut aceste sarbatori cum se procedeaza mai nou si cu martisorul, sarbatoare in care ar trebui sa ne limitam la daruirea de martisoare celor apropiati nu tot felul de cadouri care ne indeparteaza total de aceasta sarbatoare si de spiritul ei.

cer scuze celor care gandesc altfel dar prin nerespectarea traditiei transformam sarbatoarea de martisor dintr-o sarbatoare de si cu suflet intr-una rece si pt multi dintre noi chiar fara importanta.


m-as bucura mult daca administratia ar da un asemenea mesaj tuturor jucatorilor de Grepolis pt a ajuta la pastrarea traditiei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus