Lumea PI?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2673

Guest
Am vorbit cu Stil in ziua cand s-a anuntat deschiderea si a spus ca lumea e la teste inca.
Vom fi informati cu cateva zile inaintea deschiderii ei.
 

DeletedUser4775

Guest
Nu au anuntat nici o deschidere..Au anuntat doar setarile lumi...

Succes tuturor!
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare,e prima oara cand prind o versiune de la inceput si nu stiu exact care e treaba,dar nu se anunta si ora exacta a lansarii?si nu se face o pre-inregistrare->ma gandesc ca ar fi mai usor sa se inregistreze 10.000 de oameni in cateva zile decat toti in cateva ore ceea ce ar "sugruma" serverul si chiar l-ar putea "darama" (nu stiu care e termenul,in engleza se numeste bottle-necking)
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare,e prima oara cand prind o versiune de la inceput si nu stiu exact care e treaba,dar nu se anunta si ora exacta a lansarii?si nu se face o pre-inregistrare->ma gandesc ca ar fi mai usor sa se inregistreze 10.000 de oameni in cateva zile decat toti in cateva ore ceea ce ar "sugruma" serverul si chiar l-ar putea "darama" (nu stiu care e termenul,in engleza se numeste bottle-necking)

Nu. Pe acest joc nu exista o optiune de preinregistrare, insa nu e anuntata ora exacta a deschiderii pentru a evita supra-incarcarea serverului de joc intr-un anumit moment.
Inca probleme in acest sens, insa pentru orice eventualitate exista si o limita superioara de inregistrari in caz de cauzeaza probleme (nu am auzit sa fi fost atinsa pana acum vreodata) si o limita superioara de jucatori per lume (aproximativ 20.000).

Distractie placuta!
 

DeletedUser4775

Guest
De ce nu merge sa postam pe forumul lumii Pi?

Uu Norbit..Ai cumparat bilete pentru vacanta
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus