Lumea Oropos

*cosminiq98

Membru activ
Dezamăgitor!
Sunt mulți jucători care preferă sistemul clasic, cu cucerire, care pe timp de vară au luat o pauză de la joc (au rămăs pe joc doar două alianțe și ,,baieții veseli” care toată vara au umplut forumul cu rahaturi) și în schimb ce, mulți de pe revoltă au jucat și pe timp de vară, datorită faptului că nu ești obligat să fii 24/24 pe joc, așa cum ești pe sistemul clasic (P.S. vor fi unii care nu sunt de acord cu acest lucru, dar eu zic că marea majoritate îmi va da dreptate). Eu, pe lângă mulți alții, așteptam să revenim pe joc din toamnă și eram siguri ca următoarea lume care se va deschide va fi cu sistem clasic, chiar dacă precedenta deschisă a fost tot o lume clasică. Grepolis România, în ultimii ani, a avut cazuri în care să deschidă două lumi consecutive fie cu revoltă, fie cu sistem clasic, deci, n-ar fi fost nici o premieră, nu ar fi fost nimic ieșit din comun.
Știu că nu se va schimba nimic, însă, sper ca cel târziu până la jumătatea lui septembrie să deschideți o lume nouă, cu sistem clasic și cu niște setări de bun simț.
Mult succes celor care vor juca pe această lume!
Edit!
Am văzut acum și pe serverele externe ultimele lumi deschise și spre surpinderea mea, și pe noua lume din Franța și Anglia, viteza este mică, doar în Germania s-a deschis o lume cu viteza 3. Se pare că este o tendință pentru lumi lente, lucru pe care nu-l înțeleg.
 
Sus