LUME

  • Autor subiect DeletedUser16328
  • Data de început

DeletedUser16328

Guest
Sunt novice ,in ce lume imi recomandati sa joc?
 

DeletedUser14872

Guest
Sunt novice ,in ce lume imi recomandati sa joc?
daca chiar este adevarat ce spui iti recomand personal hiperboreea alaturi de legendele ramase inca acolo ...dupa ce inveti care armata e de aparare care de atac moralul si rolul sau ,modul de cucerire al unui oras macar 3 luni sa stai pe acolo si pe urma te poti baga pe oricare lume cu cucerirea pe asediu ,dupa ce inveti macar 8 luni cucerirea pe asediu la final te poti baga si pe lumea cu cucerire prin revolta ..

nota ..cucerirea prin revolta este mult mai stufoasa si mult mai greu de inteles pentru cei incepatori ...inca sunt multi jucatori cu ani de zile de joc in spate care inca nu stiu sa joace pe lume cu cucerirea prin revolta ...sau ia legatura cu nicol 10 si roag-o sa-ti dea langa ea invitatie ca sunteti fete va veti intelege mai usor pe joc ..succes
 

DeletedUser16074

Guest
Părerea mea este că trebuie să le încerci pe toate si asediul si revolta fiecare are farmecul ei.. eu unul din cele două am ales să joc pe lumile cu asediu, acum rămâne la propria ta alegere .Bafta!
 

nicol 10

Stie Tot
Te ajut eu Cătă sa te hotărăști :) cum stai cu timpul? Dispui de un program lejer? Dacă nu ai nimic împotriva sa te trezești în miez de noapte sa eviți navele de colonizare mergi pe asediu, de vrei un program normal și un joc cât mai relaxant și plăcut, mergi pe Revolta. Sa nu mai vorbim ca abia înveți și ar trebui sa descoperi întâi latura plăcută a jocului.
Vrei complet fără bătăi de cap, ne putem găsi pe Hyperborea.
 

Gymus

Membru activ
Pentru inceput Hyperborea... poate ai noroc sa dai acolo de un jucator cu experienta care te v-a indruma in viitor . Apoi , dupa parerea mea , ar trebui sa incerci o lume cu viteza 1-2 daca o sa mai apara pt a te obisnui cu atacuri , asedii, cuceriri , etc. Daca sari direct la viteza 3 nu prea iti vad un viitor stralucitor .
 

nicol 10

Stie Tot
Poate juca oriunde dorește, dacă are o alianta Bună care sa o susțină este ok. Prin alianta bună fac referire la un colectiv unit și protector cu cei mici.
 

DeletedUser15825

Guest
eu recommand o lume cu revolta
hyperborea este prea lenta...iar asediu este pentru jucatorii mai experimentati
 

DeletedUser16332

Guest
Jocul se invata foarte usor, Cucerire, Revolta, toate sunt la fel de usor sau de greu de invatat, iti recomand sa astepti urmatoarea lume si sa incepi acolo, te alaturi unei aliante care controleaza o maree in majoritatea ei, unde sa te poti dezvolta, asa am facut eu cand am inceput sa joc, pe o lume engleza
 
Sus