Lipsa de bun simt si profesionalism versiunea3.0

DeletedUser14175

Guest
Sau poate mai exista varianta sa intre cu 4-5 prietenei pe aceeasi insula. Aia sa ii doneze tot si dupa sa se faca fontomite :/
 

DeletedUser16649

Guest
Recent am fost întrebată un lucru care m-a lăsat ...mută :) referitor la investiția asta a jucătorilor în joc/construcții instant, etc. Ce câștigă cel care își baga banii în acest joc? Hai sa vedem dacă reușim sa dam măcar 5 răspunsuri, reale, mature, logice, etc
Parerea mea e ca mai mult pierde cel care baga bani in joc
Am vazut multi goldisti care bagaj gold cu nemiluita si peste o luna sau doua pierdeau toate orasele si o luau de la capat pe o lime noua si tot asa
 

DeletedUser14175

Guest
Parerea mea e ca mai mult pierde cel care baga bani in joc
Am vazut multi goldisti care bagaj gold cu nemiluita si peste o luna sau doua pierdeau toate orasele si o luau de la capat pe o lime noua si tot asa
Pai ... bagatul banilor cu nemiluita nu este egal cu faptul ca esti un jucator bun ... poate chiar asta vor sa compenseze ... faptul ca sunt prafi :/
 

DeletedUser16077

Guest
Parerea mea e ca mai mult pierde cel care baga bani in joc
Am vazut multi goldisti care bagaj gold cu nemiluita si peste o luna sau doua pierdeau toate orasele si o luau de la capat pe o lime noua si tot asa
Parerea mea e ca nu este necesar sa bagi bani in jocuri. Cum nu joc la pacanele, nici in grepo nu bag bani. Oricum respect pe oamenii pe care "ii enerveaza banii" si baga bani in joc. Motivele lor sunt irelevante. Grepo nu se va schimba, coruptia nu se va schimba si nici goldistii nu vor disparea.

Grepolis asa cum il stiu jucatorii vechi a murit acum multi ani. Liderii s-au adaptat, iar cei care nu au facut asta gasesc motive. Goldul ajuta, e un mijloc de a castiga un razboi, dar chiar si asa nu te transforma in jucatorul perfect. Iar o alianta cu jucatori experimentati e mai buna decat una de golderi care nu au un plan solid. Prefer jucatorii care urmeaza planuri si jucatorii care au vointa sa joace pana la final.

O sa mai incerc pe viitoarea lumea de ro sa creez o alianta, dar grepo cum il stiu eu a murit de mult. RIP grepo.
 

DeletedUser16649

Guest
Noob
Poti incerca pe Delos
Nu a inceput de mult si la cum te stiu ai recupera rapid mai ales ca sunt multe dormeze
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
Parerea mea e ca mai mult pierde cel care baga bani in joc
Am vazut multi goldisti care bagaj gold cu nemiluita si peste o luna sau doua pierdeau toate orasele si o luau de la capat pe o lime noua si tot asa
Ok :) cu ajutorul colegului Ion, a fost bifat un punct: satisfacție, mai găsim?
 

saca 24

Stie Tot
Recent am fost întrebată un lucru care m-a lăsat ...mută :) referitor la investiția asta a jucătorilor în joc/construcții instant, etc. Ce câștigă cel care își baga banii în acest joc? Hai sa vedem dacă reușim sa dam măcar 5 răspunsuri, reale, mature, logice, etc
Eu ma numar printe putinii jucatori care nu joaca cu gold,care nu baga bani deloc in grepolis.N.am nimic cu jucatorii care baga bani,dar din punctul meu de vedere,nu au nimic de castigat.
Am fost in situatia in care am ,,bubuit" jucatori cu coronite,jucatori care baga bani la greu.
Bagi bani,ridici orase mai repede cu ajutorul goldului,faci trupe la fel de repede,si vine un jucator care joaca simplu,te bubuie,pierzi cateva orase cand nu esti pe faza,si aia e.Bani aruncati in vant :)))))
In concluzie,nicol,nu putem gasi 5 raspunsuri pe care ti le doresti :) Nu e rentabil sa bagi bani:)))

Ps: dar stiu jucatori care contribuie la bunastarea unor admini si ajuta cu niste banuti acolo :))))))
Ps2:Nu stergeti subiectul asta,ca o sa fac versiunea 4.0 :)))) :D
 

nicol 10

Stie Tot
Nu te contrazic :) și chiar speram sa găsim 5 răspunsuri :) țin sa-ti spun ca sunt destui jucători care nu baga gold în joc, colegii mei de exemplu inclusiv eu :) puținul și singurul gold pe care îl băgăm este cel obținut din prostituția cu resurse :)) sau ...cum spunea un jucator ceva mai sus :) Oricum, ne consideram cei mai câștigați/bogați, suntem o echipa legata, o familie, vom rezista în timp indiferent de câte orase sau lumi de joc vom pierde :)
 

saca 24

Stie Tot
Pai asta conteaza in jocul asta.Alianta,colegii sau cum ai zis tu,o familie.Jucam de placere,ne cunoastem colegii,ne ajutam,lasam la o parte frustrarile,jucam cat de bine putem,in limita timpului permis, si ne distram.

Asa..ca tot suntem la topicul cu intrebari,am eu una:
-cine.i admin mic acolo si.a luat bani de la jucatori?cine,cine?:)))
daca dau 200 de euro si eu,pot sa joc cu 20 de conturi?:))) :D

Ps: rectific.nu vreau sa joc cu 20 de conturi fara sa.mi iai bann,ci cu 24,sa se traga de la numele meu de pe grepo.
 

saca 24

Stie Tot
Eehh..crede si nu cerceta ;) :))))
Sunt multe magarii facute pe grepo(din pacate).Unii le stiu,altii nu le stiu,iar altii se fac ca nu le stiu ;)
 

DeletedUser16647

Guest
Pai asta conteaza in jocul asta.Alianta,colegii sau cum ai zis tu,o familie.Jucam de placere,ne cunoastem colegii,ne ajutam,lasam la o parte frustrarile,jucam cat de bine putem,in limita timpului permis, si ne distram.

Asa..ca tot suntem la topicul cu intrebari,am eu una:
-cine.i admin mic acolo si.a luat bani de la jucatori?cine,cine?:)))
daca dau 200 de euro si eu,pot sa joc cu 20 de conturi?:))) :D

Ps: rectific.nu vreau sa joc cu 20 de conturi fara sa.mi iai bann,ci cu 24,sa se traga de la numele meu de pe grepo.

Nu exista asa ceva,cei care au zis ca au platit nu stiu ce sume pentru a avea acces la multicont te-au mintit.
Sau poate este o simpla banuiala de-a ta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16649

Guest
Nu exista asa ceva,cei care au zis ca au platit nu stiu ce sume pentru a avea acces la multicont te-au mintit.
Sau poate este o simpla banuiala de-a ta.
Invatati sa nu mai ascultatibce zice gura lu' tot prostu
Mai intai intereseaza-te si apoi trage concluzii
 

DeletedUser16647

Guest
Nu aveti dovada nu este adevarat,si nu doar vorbe ca si eu pot sa zic multe.
Tu acum daca ai 200 de euro ce alegi din cele 2 variante?Sa mituiesti adminii sau sa iti ei gold?:p
De ce sa stai sa te chinui pe N conturi cand poti sa joci lejer de pe unul.
Daca chiar a avut multicont a fost cu alt ip..atata timp cat nu este acelasi ip adminii nu prea au ce sa faca si de acolo au iesit aceste discutii inutile.
Voi mergeti pe varianta voastra si eu pe a mea pentru ca cunosc mai multe.
Bafta !
 

DeletedUser16647

Guest
Activitate redusa este pe toate servarele ro din jocurile innogames (Tribal Wars 1/Tribal Wars 2)
Pe cele lalte 2 jocuri mentionate de mine nu sa intamplat niciodata nimic de genul ..dar nu stiu de ce multi prefera sa joace pe alte servare straine si nu aici.
Problema nu este doar aici,daca nu ma crezi fati conturi si pe cele lalte si ai sa vezi ca asa este.
Jucatorii se lasa dar nu stiu de ce.
 

saca 24

Stie Tot
Nu aveti dovada nu este adevarat,si nu doar vorbe ca si eu pot sa zic multe.
Tu acum daca ai 200 de euro ce alegi din cele 2 variante?Sa mituiesti adminii sau sa iti ei gold?:p
De ce sa stai sa te chinui pe N conturi cand poti sa joci lejer de pe unul.
Daca chiar a avut multicont a fost cu alt ip..atata timp cat nu este acelasi ip adminii nu prea au ce sa faca si de acolo au iesit aceste discutii inutile.
Voi mergeti pe varianta voastra si eu pe a mea pentru ca cunosc mai multe.
Bafta !
Acuma,fiecare crede ce vrea.Cum am zis si mai sus,unii stiu,altii nu stiu,iar altii se fac ca nu stiu.
Stii cum se intampla pe la sate,la tara de exemplu?Faci ceva azi,iar in cateva ore afla cam tot satul.Asa si aici :)))) (Ma refer la ce am scris despre admini)
Dar nah,fiecare cu parerea lui.De asta e forum,sa ne exprimam parerile fiecare.

Ma mananca degetele sa scriu aici niste nume..
Dar las asa..la parerea fiecaruia dintre voi :)
 
Ultima editare:

saca 24

Stie Tot
Dar gata cu subiectul deschis de mine,e neinteresant:))))Nu are treaba cu grepolisul.
Haideti sa discutam subiecte mai importante.Ce aveti de gand sa mancati bun astazi la cina?Acasa sau in oras? :)
 
Sus