Lambda - Probleme

DeletedUser

Guest
Buna seara.

Voi ce aveti de gand sa faceti de gand cu serverul Lambda? Si intreb foarte serios pentru ca observ din ce in ce mai multe probleme, dar rezolvari la ele deloc.

Spre exemplu in urma cu 15 minute am stat 10 minute ca sa-mi deschida forumul aliantei (cronometrat).

Un alt exemplu de problema majora si delicata (ca sa zic asa) la atacuri exista intarzieri foarte mari, cuceriri esuate din cauza faptului ca serveru ne adauga secundele de delay, lag, intarzieri etc. (sau cum mama lor mai vreti sa le numiti) cu valori foarte mari: am patit sa lansez un atac si sa ajunga si cu 12 secunde mai tarziu decat ora la care l-am lansat eu.

Lista mai poate continua.

Inteleg din postarile voastre (celor care se ocupa de administrarea serverului/serverelor) ca nu sunteti adeptii devizei de "munca romaneasca", dar pana acum nu ati dovedit lucru asta, ci chiar contrariu.

Astept macar un raspuns de bun simt din partea celor avizati(nu aia care va considerati voi "avizati") daca se vor rezolva candva problemele.

Multumesc.

L.E. : Tocmai ce-am vorbit cu un coleg din alianta si mi-a spus ca lui incepand de azi cu ora 18:00 nu ii mai apare data (ziua,luna) raportului, indiferent ca e un raport de ieri sau acum 2 saptamani. Si ca sa evit o posibila intrebare (chiar daca-i evident din ce-am scris putin mai sus), nu, nu a verificat rapoarte primite de azi, ci si rapoarte de acu o saptamana sau 3 zile in urma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3972

Guest
delay-ul este ceva normal.atat la atac,cat si la sprijin.poate fi si mai mare de 12 secunde.
 

DeletedUser

Guest
bn delay-ul dar faza cu data la rapoarte??dc nu mai apare??...
 

DeletedUser

Guest
delay-ul este ceva normal.atat la atac,cat si la sprijin.poate fi si mai mare de 12 secunde.

Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca delay-ul este/poate fi mai mare de atat. Tot ce vreau este sa se remedieze toate aceste probleme, cu atat mai mult cu cat administratorii stiu acest lucru dar nu iau nici o masura.
 

DeletedUser

Guest
Si pe My am observat ca nu mai arata data in special la mesaje. Pe lambda am aceeasi problema. Sunt prea multe scripturi si supraincarca serverele.
 

DeletedUser5815

Guest
da, confirm lipsa datei exacte din rapoarte... acum am luat si eu la verificat din zile diferite si nu mai exista datare, decat o ora aproximativa

cat despre delay, senectut, asa e conceput jocul, nu e vina adminilor... la noroc cum te incadrezi intre +/- 30 de sec ... aici n-avem ce face decat sa mizam pe zaruri castigatoare
 

Nihilius

Membru activ
Sa o luam pe rand.

Nu ne ocupa noi cu intretinerea serverelor, nu sunt la noi. Cand sesizam o problema o anuntam mai departe echipei de tehnicieni germani si asteptam ca aceasta sa fie rezolvata.

Azi au fost anumite probleme cu serverele, din nou. Atat grepolis cat si alte jocuri inno games Romania au intampinat aceasta problema.

Pentru data care nu mai apare, va rog sa faceti ticket si sa sesizati problema. Sistemul de suport exista si pentru asta, pentru a anunta diverse probleme.

Delay-ul la atacuri este setat de server.
 

DeletedUser5815

Guest
lipsa datarii e si pe kappa... acum am observat... deci e problema generala pe serverele 2.0, sa inteleg ... ca dincolo vad ca e totul ok
 

DeletedUser5815

Guest
a, si tocmai ma confrunt cu alta minune:
e sau nu e bonus?! .... ca tocmai voiam sa trimit nava

bonus-1.png
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Tania, te rog sa faci un ticket cu aceasta problema, cu bonusul de noapte si sa dai dai upload la poza pusa aici.
 

DeletedUser5815

Guest
am trimis si ticket si am asteptat sa-mi arate si ora 9... nu s-a schimbat nimic

bonus2.png
 

DeletedUser

Guest
Sa o luam pe rand.

Nu ne ocupa noi cu intretinerea serverelor, nu sunt la noi. Cand sesizam o problema o anuntam mai departe echipei de tehnicieni germani si asteptam ca aceasta sa fie rezolvata.

Ok, inteleg asta, dar vreau sa-mi spui daca doresti un lucru. Voi dupa ce anuntati echipa de tehnicieni nemti aia fac ceva de obicei sau doar deschid mesajul vostru si acolo ramane? Va comunica ceva in legatura cu problema? Va dau un termen limita in care promit ca vor repara? Pentru ca totusi si voi puteti face ceva presiuni asupra lor ca sa miste mai repede treburile.
 

DeletedUser5815

Guest
deci, nu e doar eroare de afisaj, e intr-adevar bonus la ora 9:04 AM

bonus-3.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Ok, inteleg asta, dar vreau sa-mi spui daca doresti un lucru. Voi dupa ce anuntati echipa de tehnicieni nemti aia fac ceva de obicei sau doar deschid mesajul vostru si acolo ramane? Va comunica ceva in legatura cu problema? Va dau un termen limita in care promit ca vor repara? Pentru ca totusi si voi puteti face ceva presiuni asupra lor ca sa miste mai repede treburile.

Ei spun ca vor rezolva in cel mai scurt timp posibil, normal ca facem "presiuni". Exista o comunicare intre noi si tehnicieni, doar ca unele probleme dureaza mai mult pana sunt rezolvate. Se rezolva acelea, apar altele si asa mai departe.


Tania, din cate am inteles si alte comunitati au aceasta problema, cu bonusul de noapte.
 

Stil

Community Manager
Cum am zis si in sectiunea de eori, este vorba despre un bug. Asteptam sa se rezolve de catre tehnic acest bug. Pana in acest moment nu avem un timp estimativ al rezolvarii.
 
Sus