Lag mare

  • Autor subiect DeletedUser205
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser205

Guest
Este normal ca server-ul sa aiba un lag imens si sa nu imi incarce paginile decat dupa 2-3 refresh-uri? Imi tot da erori cu "there was no server to..." ... Mi se pare foarte dubios.
 

DeletedUser

Guest
asta nu este ceva normal!!!
incearca sa iti schimbi browser-ul poate va merge!!!
 

DeletedUser

Guest
Asa mi s-a intamplat si mie....nu cred ca e de la browser
 

DeletedUser205

Guest
Nu are legatura cu browser-ul. Orice alt site imi incarca intr-o secunda. Doar Grepolis are problema asta. Erori la incarcat si timpi foarte mari.
 

Nihilius

Membru activ
Jocul are niste probleme de functionare, incercam remedierea lor. Ne cerem scuze pentru problemele intampinate.
 
Ultima editare:

DeletedUser205

Guest
Multumesc pentru raspuns :)

Edit: am observat ca jocul intra pe .com ... n-ar fi mai usor pe .ro ? ar mai taia din delay-uri cred.
 

DeletedUser

Guest
Este normal ca server-ul sa aiba un lag imens si sa nu imi incarce paginile decat dupa 2-3 refresh-uri? Imi tot da erori cu "there was no server to..." ... Mi se pare foarte dubios.

The7SensE - lag inseamna timpul de raspuns al serverului/lor html/sql (si este influentat de distanta client server: romania-germania)

Eroarea 503 poate sa apara din mai multe cauze(unul este supraincarcarea serverului)
Sunt sigur ca cineva se ocupa de aceste probleme
 

DeletedUser

Guest
The7SensE - lag inseamna timpul de raspuns al serverului/lor html/sql (si este influentat de distanta client server: romania-germania)

Eroarea 503 poate sa apara din mai multe cauze(unul este supraincarcarea serverului)
Sunt sigur ca cineva se ocupa de aceste probleme

Eroare 503 poate aparea doar daca serverul ia prea mult sa raspunda si timpul de conexiune a expirat. Ca motive :
- server-ul nu este valabil
- supraincarcarea serverului
- introducerea gresita a unei adrese
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus