La o cafea...

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
de vorba cu.....MOLNAR!

Alexandra: Ai putea sa ne spui cate ceva despre tine, persoana din spatele nickname-ului?
Molnar: Am 17 ani,ma numesc Molnar Roland,sunt maghiar,locuiesc in brasov...
Alexandra: Hmm..banuiesc ca esti inca elev..
Alexandra: La ce liceu?

Molnar: Da,la Aprily Lajos...
Alexandra: Clasa..a XI-a?
Molnar: acuma incep XI-a...
Molnar: da...
Alexandra: Ce viata..frumoasa...
Alexandra: Ahh..

Alexandra: De-as mai avea eu anii tai!
Alexandra: Cum ai ajuns sa joci Grepolis?

Molnar: hmm
Molnar: am inceput acum in jur de 2 ani,cand erau doar lumile beta si alpha,m-a atras fiindca imi plac jocurile strategice...si am continuat...
Alexandra: Pai..bun..
Alexandra: Dar cum ai descoperit Grepolis-ul?

Molnar: a fost de mult dar cred ca prin reclame daca imi aduc bine minte
Alexandra: Poti sa amintesti...cateva nume din joc care au fost langa tine si te-au ajutat?
Molnar: Sunt multi jucatori cu care m-am imprietenit pe joc
Alexandra: Numeste cativa..
Molnar: Dar cei care m-au ajutat foarte mult (in cadrul aliantei de pe iota voi zice fiindca acolo am multi prieteni)juvete33,cristal,ovidiucb,mutzzy reloaded,ana0204
Alexandra: Esti un veteran al Grepolisului, ce parere ai despre joc?..Care sunt punctele lui tari si slabe?
Molnar: hmmm,buna intrebare
Molnar: imi place mai totul,grafica,am jucat si alte jocuri de strategie,dar imi place ca e usor,oricine poate invata sa joace daca are putin timp si il intereseaza..grafica...ceea ce iarasi la alte jocuri nu este,populatia sa fie exacta.
Pe alte jocuri faci trupe pana te plictisesti...cuceririle,si mai ales jocul in echipa...
Alexandra: si..puncte slabe?
Molnar: stai un pic sa ma gandesc...lucrul ce ma deranjeaza sa zicem in aceste jocuri esta ca daca vrei sa ajungi foarte sus,e foarte greu sa o faci fara bani,sau ai noroc ca esti intro zona de conflict si esti activ,ajungi sus,dar nu te poti pastra sus fara bani..Iar eu nu joc cu bani... eu nu am investit in joc ca sa cresc...(ce e interesant ca altii au bagat bani si pe contul meu prin mesaje ca sa fiu mai puternic,intram pe premium,eu scriam numarul,el dadea sms...si am reusit...
Alexandra: Care sunt lumile pe care activezi acum?..si pe care ai mai jucat?
Molnar: Momentan joc doar pe 2 lumi,achiles si iota. Insa am jucat pe:alpha,beta,gamma,delta,kappa,lambda,epsilon,eta,zeta si theta
Alexandra: Ai putea sa faci o comparatie intre aceste lumi?
Molnar: alpha,o lume foarte inceata,si mi-a placut fiindca acolo am inceput sa inteleg jocul,dar altfel e mult sub alte lumi parerea mea,chiar daca ajung sus cu punctele jucatorii cred eu ca alte lumi au fost mult mai puternice
eta->a fost prima lume inde am jucat cu adevarat intens,sa ma trezesc noaptea sa trimit atacuri de cucerire si sprijin la secunda...etc...o lume frumoasa,dar pe atunci nu stiam ca nu e voie sa intrii de pe aceeasi calculator 2 conturi,si asa am renuntat pe contul meu si l-am lasat sa joace colegul meu de clasa,dar mi-a placut pana mau banat
beta->viteza buna,jucatori foarte buni,cu cucerire normala,acolo am invatat mai exact jocul grepolis,(apararea in acest joc..)dar o lume frumoasa si cred eu ca una puternica
iota->lumea pe care am petrecut nopti intregi pe joc si am invatat mai exact cum trebuie sa fie o alianta,cu atata mai mult cat am intemeiato m-am simtit foarte bine stiind unde am ajuns...si prin ce am trecut...+ ca era lumea unde am invatat sa joc si cu revolta,ca pe eta nam avut destul timp sa inteleg cum merge exact cu revolta...si pe iota am cele mai mari realizari ca jucator si ca alianta...
achilles,lume frumoasa,lume noua unde actiunea acuma e pe prim plan,insa foarte mutla diplpmatie si incercari de a ajunge sus fara lupta,ceea ce nu ne reprezinta pe noi care am venit de pe iota...
Alexandra: Care sunt 5 din cei mai buni jucatori pe care i-ai cunoscut pe lumea Iota?
Molnar: ashanu,levix,ovidiucb,alexovi.whelshma
Alexandra: Dezamagiri ai avut?
Molnar: da,cand s-au lasat colegii de alianta,cu care m-am inteles foarte bine
Alexandra: Pe cine il consideri cel mai redutabil inamic?
Molnar: ashanu si mutzzy,amandoi,dar parca ashanu e putin peste...
Alexandra: ashanu..ti-este coleg, aliat..sau adversar?
Molnar: aliat
Alexandra: Descrie-mi in cateva cuvinte..alianta din care faci parte.. Big Family
Molnar: Alianta construita pe respect.O alianta care a inceput de jos si a trecut prin multe,insa din prima zii cand s-a deschis lumea a ramas pe piciare pana acuma,prin grupul lui de jucatori uniti,saritori,si multi jcuatori activi si jocul in echipa e pe prim plan...Mai ales ca jucatorii joaca pentru ca le place jocul in echipa,nu ca in alte alianta unde multi jucatori buni joaca pe cont propriu,sau alianta este formata din 5-6 jcuatori buni restul sunt umpluturi...as putea vorbii mult despre big...dar cred ca sunt si alte intrebari
Alexandra: Hihihi!
Alexandra: Care-i scopul vostru, aici, pe lumea Iota..ca si grup de prieteni, jucatori?
Molnar: stiu ce e scopul meu...ca de la o vreme nu prea m-am mai implicat pe iota,am lasat alianta pe mainile lui juvete,acuma am inceput pe achhiles si vreau sa realizez ce am realizat si pe iota...insa eu zic sa ne facem si mai multi prieteni si ca fiecarei aliante,sa castigam lumea prin lupta...
Alexandra: Exista vreo decizie luata pe lumea Iota, pe care s-o regreti in mod deosebit?
Molnar: Nu...Pana acuma totul a mers foarte bine acolo,si nu prea regret deciziile luate...
Alexandra: In final,un mesaj pentru cei care joaca pe lumea Iota...daca ai sa transmiti.. te rog s-o faci..
Molnar: Ca Grepolisul e doar un joc si trebuie tratat caatare,insa cei care o joaca sa nu uite ca este un joc in echipa...si in orice caz sa nu uite ca in spatele monitorului sunt tot oameni pentru care sa existe respect
Alexandra: Si..pentru echipa Grepolis?
Molnar: Sa fie ingaduitori cu cei care joaca pe aceeasi calculator fiindca sunt frati,e foarte greu sa nu faci vreo greseala daca serverul te arunca aproape pe harta.. Si ca ii felicit pentru munca lor...
Alexandra: Mercic...mult..
Molnar: Multumesc si eu
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus