INVENTAR. Extinderea capacitatii .[implementat]

  • Autor subiect DeletedUser7478
  • Data de început

DeletedUser7478

Guest
Capacitatea Inventarului este absurd de mica acele 5 locuri e ridicol,eu am activat si restul de 5 contra unor monezi de aur dar tot e insuficient.Daca detii orase pe mai multe insule si faci misiunile cu regularitate esti pus in situati de a folosi vraji de care nu ai nevoie si chiar mai rau sunt acele vraji de care o sa ai nevoie in viitor in anumite situatii de urgenta.Situatia e si mai aiurea atunci cand au loc evenimente speciale gen Hallowen,oktoberfest etc cand fluxul de recompense se dubleaza.Cand a avut loc Cucerirea tracica am fost nevoit sa las jumate din toate recompensele in joc fiindca nu mai aveam loc.Un exemplu, nu puteam sa folosesc 4 de apararea orasului chiar daca nu ma ataca nimeni sau deplasarii mai rapide de trupe daca nu atacam pe cineva cu nava de colonizare.

In alte jocuri in care activez exista Inventar,Depozit sau Armory Expander dar e mult mai mare are 10-20 de locuri si se intinde pe 3-12 pagini.Si chiar exista si optiunea de a extinde acest inventar daca cumperi un expander care iti dubleaza cate locuri ai la acel moment ,contra cost bineinteles.
 

ciclin

Stie Tot
O idee cred eu mai buna ar fi deblocarea celor 5 , sa ramana 10 deblocate si alte 10 cu optiune de deblocare prin utilizare de gold

si cum sa spun...cand ai mai multe de un fel sa se suprapuna (ex 7x atac imbunatatit , 5x aparare imbunatatita)

:(
 

DeletedUser13911

Guest
:D,atat timp cat nu poti stoca mai multe recompense ,e ok pentru dezvoltatori...
cand vei avea nevoie de una anume va trebui sa bagi gold pentru a o gasi pe insule....
cred ca ati inteles...ideea,ca sa ii spun asa.:)
 

DeletedUser7478

Guest
Nu conteaza cum si cu cate,ca din 10 sau 20 de sloturi care vor fii gratuite si vor mai adauga inca 20 contra gold ,5 locuri de inventar sa coste 50 de gold(nu 1 slot 50 gold cum este acum sau cat e) ideea e ca trebuie marit!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
De ce sa mareasca numarul de sloturi? Nu ar fi mai bine ca aceasi recompensa sa ocupe doar un slot si sa fie multipla?
Daca am 3 recompense recrutare accelerata sa fie 1 singur slot ocupat, dar sa apara x 3 in inventar. Asa am putea avea 10 (20 cu extindere) recompense diferite.
Oricum, unele recompense au valori diferite (III, IV, V) si vor ocupa locuri distincte in inventar, dar macar cele de acelasi tip sa ocupe un singur slot.
 
Sus