Introducere capitan/comandant

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun introducerea unei noi unitati in cazarma numita Capitan sau Comandant sau orice nume doriti voi. Stiu ca numele sunt deja folosite pentru unitatile Premium, insa ganditi-va... mereu cand trimiti armata o trimiti fara un lider, ceea ce este putin absurd in opinia mea.

1) Nu trimiti armata la lupta fara MIEZ

2) Desigur, introducerea acestei unitati poate crea probleme... HP, abilitati, influentarea armatei... sincer nici nu-mi doresc sa aiba toate aceste calitati, imi doresc pur si simplu sa fie o unitate in cazarma care sa se deosebeasca de ostasul de rand

Ba chiar, in tutorial, orice jucator nou sa fie instruit in recrutarea acestei unitati pentru a face jocul cat mai realistic.


Sper ca propunerea mea sa nu vi se para deplasata; ma gandesc, fara sa am experienta in domeniu, ca introducerea acestei unitati nu poate fi mai dificila decat introducerea unitatii "Trimis al zeului" si sper in acelasi
timp ca ideea este impartasita si de catre alti jucatori. :|
 

DeletedUser

Guest
lafel ca Trburile poate ar fi un rege sa-l numesti tu sa fie doar 1 nu 100!Buna propunere!
 

DeletedUser

Guest
Dak ar baga un capitan/comandant si ar avea calitati "mai deosebite" de restu....crezi ca lumea nu si-ar face doar d'aia?
 

DeletedUser

Guest
1) aceasta unitate va putea fi recrutata o singura data in fiecare oras (sau, exact cum este situatia cuceririi satelor de pe insula... ai nevoie de un anumit numar de soldati in armata pentru a-l putea recruta pe Capitan/ versus ai nevoie de un anumit numar de soldati pentru a ataca/ocupa un sat)

2) capitanul/comandantul va avea atat skill ofensiv, cat si defensiv (ar fi prea complicat sa creati 2 unitati.. una pentru ofensiva si una pentru defensiva....)

3) armata va beneficia de influenta unui singur capitan (in cazul in care aduni armatele a 5 orase cu 5 capitani intr-un singur oras)

4) sansele ca unitatea sa moara in lupta sa fie ceva gen... 5% maxim (pentru ca el este miezul, pe el ne bazam si nu-l vrem decedat)
 

DeletedUser

Guest
aaaa...........asta ar schimba jocul destul de mult...pentru ca va fi ca un al doilea noroc,adica sa iti moara sau nu liderul.
Contra
 

DeletedUser

Guest
- - - Updated - - -

nu ma! sa fie un rege si sa fie pe nivele atunci cand il alegi si un bonus anume: 50% favoruri mai repede.50%mai puternic in atac sau in aparare etc si cand evolueaza in nivele adica ai castigat 5 defensive nivel 2 alegeti un bonus si ai armele si armurile mai evoluate etc.. n-ar fi buna idea?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus