intrebari generale, despre joc!

  • Autor subiect lindstrom oy
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
daca vreau sa redirectionez un mesaj oarecare din joc, catre toti colegii din alianta, cum procedez?
nu-mi spuneti ca trebuie trecuti toti, scris de mana....
exista vreo scurtatura, ceva acolo....de genul [ally]?
 

DeletedUser

Guest
da,daca ti-a fost dat in alianta dreptul pentru a trimite mesaje globale
 

DeletedUser

Guest
la redirectionare nu ai butonul ala care iti permite sa trimiti la toata alianta
deci tre sa scrii tu lista de destinatari de mana

alta varianta ar fi sa citezi mesajul intr-un mesaj global (evident daca ai dreptul sa trimiti mass-uri)
 

DeletedUser598

Guest
la redirectionare nu ai butonul ala care iti permite sa trimiti la toata alianta
deci tre sa scrii tu lista de destinatari de mana
)

Vrei sa spui ca daca ai dreptul de mass,trebuie sa scrii de mana numele tuturor membrilor? :O
 

DeletedUser

Guest
:p
SI daca apesi pe "flagul albastru" ,in rind cu numele jucatorului caruia doresti sai trimiti mesaj,pai se introduc toti membrii aliantei..si trimiti la toti! ;)

k,ia un mesaj oarecare,deschide-l si apasa butonul "redirectionare"
dupa aia cauta flagul albastru si cand il gasesti sa ma anunti si pe mine ;)
 

DeletedUser

Guest
k,ia un mesaj oarecare,deschide-l si apasa butonul "redirectionare"
dupa aia cauta flagul albastru si cand il gasesti sa ma anunti si pe mine ;)

Steagul acela apare doar cand vrei sa scrii un mesaj catre toti membri aliantei , la "redirectionare" nu apare. Am incercat eu chiar acum , intr-o alianta unde am drept de Fondator.
 

DeletedUser

Guest
se pare ca nu se poate!!!!!
nu m-a lamurit nimeni!
va dau un exemplu, iar cei care au jucat travian, stiu ce zic: acolo daca vrei sa redirectionezi, la destinatar, pur si simplu scrii [ally], iar mesajul se duce catre fiecare membru al aliantei!!!
ma refer strict la mesajul redirectionat, in grepolis!
pt ca mesaj direct catre colegi stiu cum se procedeaza!!!
 

DeletedUser

Guest
Nu, se pare ca mesajul nu poate fi redirectionat direct intregii aliante decat cu o lista de nume (vezi mesajul lui Alin. de mai sus). Pe viitor ar trebui sa se schimbe acest lucru (cel putin asa sper).

LE: Ca sa o folosesti dai copy/paste dupa generarea ei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus