intrebare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Niciodată, o lume nu se restartează.

Acum aproximativ o luna am trimis un tichet si mi s-a spus ca probabil,la un moment dat,lumea se va reseta.

Printre reguluile forumului scrie ca nu am voie sa postez un tichet fara acordul celui care imi raspunde.De aceea nu postez tichetul,ci doar verdictul.
 

DeletedUser

Guest
De fapt, un raspuns mai complet ar fi: o lume poate reseta (intentionat, nu ca urmare a unor erori sau probleme de server) doar la sfarsitul ei, cand castigatorii au fost deja stabiliti.

Asta presupune ca mai multe conditii sa fie indeplinite consecutiv (ceea ce poate dura ani intregi):
- lumea respectiva atinge limita de jucatori (nu se mai permite inscrierea altor jucatori);
- in timp, foarte multe dintre aliante vor dispare, in joc ramanand un numar mic de aliante (cifra orientativa: 2-3 aliante);
- dintre acestea, in urma razboaielor, o alianta va fi declarata castigatoare.

Cele de mai sus sunt cu titlu orientativ si pot suferi, in timp, schimbari. Cum nici una dintre lumile deschise pana in acest moment nu se apropie macar de inchiderea inscrierilor, este greu de spus cu exactitate care va fi scenariul care va duce la terminarea unei lumi si, implicit, la resetarea sa.
 

DeletedUser

Guest
Multumim pt. criteriile dupa care se poate reseta o lume :).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus