Intrebare !

  • Autor subiect DeletedUser14138
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14138

Guest
Asta am inteles, ca joci impreuna cu fratele tau de pe acelasi pc pe aceeasi lume desi nu sunt deacord nici cu chestiunea asta pentru ca nu imi dau seama cum poate verifica un admin daca joaca doua persoane diferite pe conturi diferite pe acelasi pc....dilema mea e urmatoarea, de ce spune adminul ca tu ai mai mult de doua conturi cand tu sustii ca ai jucat doar pe doua sau tu cu fratele tau jucati pe cate un cont?

cauta pe clasament sa vezi ca sunt mai multe conturi ( daca mai sunt ) cu nick.uri de genu Al-Capone.TM / All.Capone / all..Cap0ne dar pe care nu se joaca nimeni , nici eu , nici fratele meu .

Iar eu am in singur cont pe care joc eu , iar fratele meu alt cont, pe care joaca el , avem o tactica / gandire diferita si ne.am decis sa jucam fiecare pe conturi diferite.. dar unii nu vor sa inteleaga..

- - - Actualizat - - -

1793 gold-am negutator,administrator si capitan activat...atat.

Pai vezi , + 30 productie / + 20 putere.. este o diferenta fata de cei care nu folosesc gold ?
 

DeletedUser13911

Guest
amuzant esti...vorbesti de gold,dar defapt acei jucatori cu mult gold sunt la tine in alianta.eu am jucat server cap-coada fara gold si am terminat locu 1....cand tu incercai sa inveti sa joci grepolis,eu eram obosit de purtat coroane castigate si plictisit de scos dormeze ca tine de pe harta.
acu joc hamciuci exotic.

Eha...hai bine ...sa credem...dar sitteri ai avut???:)
MAi mult,nu;s cum faceti voi ,dar o invartiti in jurul cozii de numa numa,daca dau back la timp un pic,cred ca imi amintesc ca nu mai ai voie sa joci de pe un alt IP...(a fost o discutie despre joaca de la servici)...cam cati puteti dovedi ca Ip-ul 2 e acelasi personaj principal si nu un sitter de zi??...intreb...
 

DeletedUser6312

Guest
Eu am avut sitter cand era permis sitterul pentru ca uneori nu aveam posibilitatea sa intru pe cont.
Acu nu mai este permis sitterul asa ca nu mai recurg la el... si acum te intreb care e legatura intre sitter si discutia de aici avand in vedere faptul ca al tau coleg sustine ca nu intra pe contul fratelui sau?Vrei sa insinuezi ca o fi intrat ca sitter?
 

DeletedUser13911

Guest
Nu,intrebarea a fost la tavi ,care sustine ca a jucat fara gold si a iesit 1-st..da,poate dar cu sitteri..nu am spus ca nu erau permisi,DAr nici nu scria ca ai voie...e o discutie veche si nu are rost o reluam...
cat despre intratul pe cont,na..si la mine intra soacramea,de unde stii ca eu sunt sau ea....???
PS; nu e colegul meu..e colegul nostru de grepolis..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
Haideti sa nu mai divagam si sa ne concentram asupra subiectului :)
 

DeletedUser3964

Guest
Eha...hai bine ...sa credem...dar sitteri ai avut???:)
MAi mult,nu;s cum faceti voi ,dar o invartiti in jurul cozii de numa numa,daca dau back la timp un pic,cred ca imi amintesc ca nu mai ai voie sa joci de pe un alt IP...(a fost o discutie despre joaca de la servici)...cam cati puteti dovedi ca Ip-ul 2 e acelasi personaj principal si nu un sitter de zi??...intreb...
nu am avut script,multicont,sitter...nimic.Daca esti corect si vrei sa joci corect,de ce sa joci cu 2-5 conturi pe un calculator?
eu repet si multi stiu asta,ca nu sufar metodele,raspunsurile copy/paste ale adminilor si uneori aroganta unora(nu toti), dar eu joc de ceva vreme si nu am vazut,auzit ban dat aiurea cuiva.
daca stii ca ai trisat,pentru ce mai faci aici circ?ai trisat,platesti.
si sustin ban pe ip/cont ce vreti voi permanent pt cei care triseaza.doar asa o sa avem un joc curat si cinstit.
 

DeletedUser13911

Guest
idem:D e o idee excelenta

Nu se poate asa ceva.....pe apriu ca era implementata de mult timp...pe mac si ip...bla bla...schimbi terminalul si conexiunea de internet...voila..rezolvare..

- - - Actualizat - - -

nu am avut script,multicont,sitter...nimic.Daca esti corect si vrei sa joci corect,de ce sa joci cu 2-5 conturi pe un calculator?
eu repet si multi stiu asta,ca nu sufar metodele,raspunsurile copy/paste ale adminilor si uneori aroganta unora(nu toti), dar eu joc de ceva vreme si nu am vazut,auzit ban dat aiurea cuiva.
daca stii ca ai trisat,pentru ce mai faci aici circ?ai trisat,platesti.
si sustin ban pe ip/cont ce vreti voi permanent pt cei care triseaza.doar asa o sa avem un joc curat si cinstit.

Eu nu sustin multicontul,desi se practica la scara larga din cauza multiplelor posibilitati...pana si cu teamul il faci,insa voi judecati speta de parca ati sti cu siguranta cum se prezinta situatia.Omul poate spune adevarul ,poate e adevarat si isi sustine cauza public.
De unde stii ca are multicont si acele conturi multiple,esti admin?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asa e surubel :)) daca jucam cu 5 conturi , eram banat pt 5 zile de prima data cand mi-a dat still prima data. si nu ma mai debana daca nu aveam dreptate.
Dar asa e cand nu ai si o viata reala , o prietena , prieteni , stau ca pensionarii toata ziua aici .. :))

DAca avveam script , probabil ca primeam ban si pentru script la fel si ceilalalti de care vorbesti tu :)) .

V-am mai zis eu , FARA GOOLD = Nici nu prindeti top 100 :))

Serios ? Eu cum joc fara gold si am incheiat lumea Omicron intre locul 1 - 70 .... ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6448

Guest
pentru mine o persoana care joaca cu astfel de magarii, e o persoana care nu stie sa joace, e slaba!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14138

Guest
nu am avut script,multicont,sitter...nimic.Daca esti corect si vrei sa joci corect,de ce sa joci cu 2-5 conturi pe un calculator?
eu repet si multi stiu asta,ca nu sufar metodele,raspunsurile copy/paste ale adminilor si uneori aroganta unora(nu toti), dar eu joc de ceva vreme si nu am vazut,auzit ban dat aiurea cuiva.
daca stii ca ai trisat,pentru ce mai faci aici circ?ai trisat,platesti.
si sustin ban pe ip/cont ce vreti voi permanent pt cei care triseaza.doar asa o sa avem un joc curat si cinstit.

Prietene , cu ce ma ajuta daca aveam 3,4,5,6,7..20 de conturi ( asa cum tot spui tu ) daca ele erau la conexiune comuna ? La ce ma ajuta daca nu puteam sa-mi dau vraji , resurse , sprijin ? Eu cu fratele meu avem conexiune in comun , deci la ce m-ar ajuta 5 conturi daca la toate am conexiune comuna ?

In caza nu ai inteles , acest admin , foarte bun de altfel , ma banat ca sunt 2 conturi la conexiune comuna pe aceeasi lume .. de asta ma banat el ..

Dar eu acum ce sa mai inteleg ? Still ma banat , dar cand i-am explicat ma debanat.. Dar acest kod nu ?

Oricum am primit mesaje de la ff multi colegi care AU JUCAT PE RO , si crede-ti-ma nu sunt jucatorii prosti .. care mi-au spus ca degeaba imi bat capu' cu adminii de aici , nu are rost ca oricum nu o sa am castig de cauza! Am vrut sa daca intradevar asa este .. si uite ca asa e.

Aaa.. da si toti care mi-au zis acest lucru , mi-au m-ai spus ca singura mea sansa ar fii STILL , restul sunt inganfati si sufera de drepturile pe care le au!

- - - Actualizat - - -

Serios ? Eu cum joc fara gold si am incheiat lumea Omicron intre locul 1 - 70 .... ?


Probabil acolo nu sa folosit gold cum se foloseste acum..

Intra pe urmatoarea lume care se va deschide si nu apela la gold , si vezi , prinzi top 100.. ? Nu cred!

- - - Actualizat - - -

pentru mine o persoana care joaca cu astfel de magarii, e o persoana care nu stie sa joace, e slaba!

Se pare ca te-ai bagat si tu aici asa , doar ca sa te aflii in treaba !

La ce mama ma-sii ma ajuta pe mine 50 de conturi , daca sunt toate trecute la CONEXIUNE COMUNA ?

NU VRAJI ! NU RESURSE ! NU SPRIJIN!


Cititi inainte si dupa vorbiti , doamne...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Stai lin ca voi ajunge si pe Psi in top 100. Chiar daca nu ai gold, tot ajungi...

:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
LA cat gold se baga nu ai nici o sansa,da, tot ajungi,cand se inchide lumea,e adevarat...
 

DeletedUser14138

Guest
Eu aici doar am vrut sa arat ce hal de admini avem aici pe ro , si cum trateaza jucatorii !

Daca eram vinovat numai faceam asta public din RUSINE , pentru ca pe urma stiam ca ma fac de ras dar daca eu stiu ca nu sunt nevinovat vreau sa vada toti playerii de aici ce admini avem , pentru ca sigur or sa mai existe cazuri d-astea si de acum incolo..

ORicum un lucru il stiu sigur : Niciodata nu se vor ridica la nivelul celor straini! EXCEPTIE STILL CARE ESTE UN BAIAT DE NOTA 10 ! RESPECTELE MELE PT. EL!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cine te-a pus sa faci 5 conturi ? Puteai face 1 singur cont !!!
 

DeletedUser3964

Guest
cred ca esti tralala...adica tu sustii ca e corect sa ai multe conturi pe un server,doar pt ca nu te poti folosi de vraji,sprijin intre ele.poi atunci hai sa facem toti cate 100 conturi si sa jucam hamciuci,ca asa e corect dupa parerea ta.
e adevarat ca jocul nu-ti permite sa te ajuti cu acele conturi,dar iti perminte sa ajuti colegii.daca eu intru cu 10 conturi pot ajuta 10 colegi.daca am 1 cont ,nu mai pot...ca nu mai am cantitatea necesara de trupe sa-i ajut pe toti...deci nu e corect.
dar tu vrei dupa ce ai trisat,sa-ti ridicam o statuie...eu propun sa primesti borna anului pentru trisat.
 

DeletedUser14138

Guest
Cine te-a pus sa faci 5 conturi ? Puteai face 1 singur cont !!!


Ai citit ma toata conversatia cap coada ? Tu nu vezi ca nu esti pe unda cu , conversatia asta ?

- - - Actualizat - - -

cred ca esti tralala...adica tu sustii ca e corect sa ai multe conturi pe un server,doar pt ca nu te poti folosi de vraji,sprijin intre ele.poi atunci hai sa facem toti cate 100 conturi si sa jucam hamciuci,ca asa e corect dupa parerea ta.
e adevarat ca jocul nu-ti permite sa te ajuti cu acele conturi,dar iti perminte sa ajuti colegii.daca eu intru cu 10 conturi pot ajuta 10 colegi.daca am 1 cont ,nu mai pot...ca nu mai am cantitatea necesara de trupe sa-i ajut pe toti...deci nu e corect.
dar tu vrei dupa ce ai trisat,sa-ti ridicam o statuie...eu propun sa primesti borna anului pentru trisat.

Mai frate , tu si restul care va da-ti zmei pe aici aveti lipsa o rotita de la C.R.B.L ?

Am sustinut eu ca este corect sa ai 10 conturi pe aceeasi lume ?

Nu stiu de unde a-ti scos voi 5 conturi =)) ? v-am zis eu ca majoritatea care vorbiti de aici sunteti copii batrani ( sau asa cred ) care nu stiti ccum arata o fata , nu stiti cei aia viata reala , va bagati si voi in seama asa.. :))aiurea
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus