intrebare tiket.

  • Autor subiect DeletedUser5359
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5359

Guest
buna seara,

Pe lumea eta se mai ocupa cineva de tiketele depuse? mai raspunde cineva la ele?
Si daca raspunde, care este termenul de raspuns, ca sa stim si noi "prostimea" cand sa verificam, nu sa stam din ora in ora sa vedem daca ne-a raspuns cineva.
Au trecut 34 de ore de cand am depus ticket si nu mi-a raspuns nimeni!
Cat trebuie sa mai astept pt a primi un raspuns?
 

DeletedUser

Guest
Am sa te rog sa astepti raspunsul din partea administratorului ce se ocupa de contra ta.
Uneori acestea pot intarzia, depinzand de disponibilitatea adminului si de complexitatea cazului...

In alta ordine de idei, veti primi si un e-mail pe adresa de e-mail a contului in momentul in care primiti un raspuns prin sistemul de suport.
 

DeletedUser4546

Guest
Buna seara,
Cu tot respectul,nu mi se pare normal ca citirea unui ticket sa dureze aproape 24 de ore.
Si.. daca doar citirea ticketului dureaza atat, ma intreb si va intreb pe dumneavoastra, daca complexitatea cazului este ridicata, care este termenul maxim de raspuns al administratorilor de pe eta??
Nu de alta, dar sa stim si noi, restu' colegilor ce planuri ne facem si cam pe cand.
 

DeletedUser5359

Guest
eu intrebam daca se ocupa cineva? deoarece nu mi-am dat seama din lipsa raspunsurilor.
la 24 de ore dupa ce am depus tiketul s-a citit. au mai trecut alte 11 ore si nu mi s-a dat un raspuns, nu neaprat rezolvarea problemei, ci doar sa mi se spuna ca se ocupa cineva de caz.
 

DeletedUser

Guest
Nu e vorba de citirea tichetului, acesta putand fi citit fara a i se acorda un raspuns (raspunsul vine in general dupa o verificare).
Si totul depinde de situatie si displonibilitatea noastra. Tineti cont ca in cazul unei contre, in urma interdictiei, raspunsul vine de la adminul ce a dat interdictia. In cazul altor tichete (intrebari, sesizari) acesta e preluat de oricare din adminii lumii, timpul de raspuns fiind mult mai mic.
 

DeletedUser5359

Guest
ok. am inteles ce spuneti dumneavoastra.
dar tiketul mi-a fost citit de adminul care mi-a aplicat interdictia, nu trebuia ca raspunsul sa vina instant?
deoarece el s-a documentat suficient inainte sa imi aplice interdicia, in concluzie are o baza bine fondata, nu?
 

DeletedUser

Guest
Hai ca m-am uitat la tichetul tau.. Nu se marcheaza automat ca fiind citit, ci a fost pus special de el intr-o lista "In curs de rezolvare" ("Pending"). Tactica asta se foloseste pentru a-i semnaliza utilizatorului ca acest tichet e bagat in seama, atunci cand raspunsul intarzaie. Deci probabil adminul in cauza a stiut ca nu-ti va putea raspunde chiar atunci. Am sa-l rog cand il prind online pe adminul respectiv sa-ti si raspunda la tichet... :)
 

DeletedUser5359

Guest
Multumesc frumos pentru atentia acordata, si sper intr-o rezolvare cat mai rapida a situatiei.

o seara placuta in continuare.
 

DeletedUser4546

Guest
Si totusi.. scuze ca insist, dar intrebarea mea ramane.
Nu se poate preciza un termen maxim de raspuns pentru o problema de complexitate ridicata??
 

DeletedUser

Guest
Termenul aproximativ maxim e de 24 de ore la primul raspuns, indiferent de complexitate. Contrele reprezinta exceptie (uneori) fiindca se bazeaza pe raspunsul unui singur admin, neputand fi preluate de un altul decat in cazuri de intelegere interna (datorita lipsei adminului, etc). Ar fi ciudat ca eu sa raspund in locul colegului care stie concret pe ce s-a bazat interdictia lui. Eu ar trebui sa o iau cu totul de la 0 pentru a putea intelege si raspunde.
 

DeletedUser4546

Guest
Ok, inteleg ca incercati sa eficientizati sistemul de raspuns la ticket prin asta, dar, daca un admin a aplicat o interdictie, numai el stie pentru ce a aplicat acea interdictie??? Si cat timp de la "disparitia" adminului respectiv trebuie sa treaca, pana va fi preluata problema de altcineva?? 48 de ore?? 72? E om si adminul respectiv si poate avea si alte probleme, nu?? Trebuie sa existe si un back-up.
 

DeletedUser

Guest
Nu e vorba ca numai el stie.. E vizibil si pentru ceilalti si in mod evident toti am ajunge la aceeasi concluzie... Insa daca eu iau cazul unui coleg, trebuie sa o iau de la 0 pentru a putea da un raspuns pertinent si a intelege o situatie. E mai usor ca cel ce a aplicat interdictia sa o si rezolve.

Intern, in anumite situatii, ne stabilim si delegam intre noi in caz de stim ca vom lipsi o perioada mai mare de timp sau in situatii de genul acesta.. In calcul se ia si faptul ca acesti utilizatori in general au incalcat regulamentul, astfel exista si o lipsa oarecare de "mila" in cazul lor. :)
 

DeletedUser4546

Guest
Ok.. declar oficial ca sunt in ceata :)
Daca nu s-a raspuns la ticket deloc si e vizibil pentru toti, ce este de luat de la 0?? ca.. se stie doar motivul interdictiei (vizibil pentru toti).
Ce inseamna perioada mai mare de timp??
Pentru noi, jucatorii, regulamentul e batut in cuie. Si institutiile statului, in ciuda birocratiei, au un termen maxim de raspuns la o adresa oficiala, asa ca, mi s-ar parea normal ca si d-voastra sa ne dati un termen maxim de raspuns.
Lipsa oarecare de mila nu ar trebui sa se aplice cu precadere celor care nu sunt la prima abatere??? Sa nu uitam ca si la infractiuni se da pedeapsa inchisoarea cu suspendare si exista o oarecare clementa :)
 

DeletedUser

Guest
Cornelia, motivul o fi vizibil, asta nu insemna ca si modul in care s-a ajuns la acel motiv e inteles imediat. Nu te poti astepta ca, de exemplu, eu sa port o discutie de contra cu un utilizator banat de un alt admin fara sa verific si sa inteleg si eu la randul meu cum de s-a ajuns in aceea situatie.. Iar asta inseamna alt timp pierdut pentru mine, care am la randul meu alte tichete (sau chiar teme pe forum) care asteapta un raspuns..

Termenul maxim e de 24 de ore (repetat pentru a 3-a oara). Insa uneori (in special in cazul contestatiilor) chiar nu poate fi respectat. :)

Referitor la lipsa "milei".. M-ai inteles gresit, nu e ceva intentionat... Pur si simplu nu putem schimba un sistem si depune mai multa munca doar pentru jucatorii ce incalca regulamentul. Ca or fi la prima abatere sau nu, asta se vede marea majoritate a timpului in pedepsele primite :)
 

DeletedUser4546

Guest
Buna seara,
Ce trebuie facut suplimentar, ca sa se si raspunda la un ticket, pe eta, daca pana in acest moment nu s-a raspuns si au trecut mai mult de 48 de ore ????
 

DeletedUser4546

Guest
Se pare ca nici aici nu se mai raspunde.
Ce trebuie sa faca un jucator, in afara de a baga bani in joc, ca sa fie bagat in seama ?????????
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus