Interviul Saptamanii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
Ediandrei​

Alexandra: Ai putea sa ne spui cate ceva despre tine, persoana din spatele nickname-ului?
ediandrei: ma numesc gabi ,am 41 de ani,sunt casatorit ,am un baiat de 10 ani,din galati...
Alexandra: Incantata, Gabi...din Galati
ediandrei: de asemenea
Alexandra: Unde lucrezi...sau ca ce..in viata reala..?
ediandrei: sunt agent comercial la o firma de comert produse chimice
Alexandra: Cum ai ajuns sa joci Grepolis?
ediandrei: am vazut la un coleg si-mi vorbea cu atata patima incat m-am apucat si eu sa joc .In martie am facut deja 1 an.
Alexandra: Poti sa amintesti...cateva nume din joc care au fost langa tine si te-au ajutat?
ediandrei: la inceput nimeni,am avut o alianta mica intemeiata impreuna cu colegul de serviciu .Primul cu care am inceput o colaborare a fost, binenteles, un vecin(de insula).....calatea. Mai tarziu, am dizolvat alianta si am fuzionat cu alianta care acum a devenit "Dark Legion".In primele batalii, mi-au oferit sprijinul colegii de alianta bogdanlm,ankam,BESTIAS, sporis si rodos45.In timp, am reusit sa-mi creez un grup de colegi cu care ma inteleg si colaborez foarte bine:rodos45,dodogeo,paulyk29,wolfzor si nu numai.
Alexandra: Te consideri un jucator inrait?
ediandrei: ma trezesc cu grepolis........ma culc cu grepolis!
Alexandra: ))
Alexandra: deci...raspunsul este NU..

ediandrei: NUUUUUUUUUUUUUUU
Alexandra: hihihhi!
Alexandra: Esti un veteran al Grepolisului, ce parere ai despre joc?..Care sunt punctele lui tari si slabe?
ediandrei: nu sunt si nici nu ma consider un veteran. sunt altii care joaca de la aparitia grepolisului. acesta a fost si motivul pentru care nu am vrut sa particip initial la acest interviu, considerand ca sunt altii mai indreptatiti.
Revenind la subiect, punctul tare ale acestui joc a fost posibilitatea de socializare cu persoane din toate colturile tarii si inchegarea chiar a unor prietenii care au depasit granitele virtualului. In prezent, telefonul a devenit noul mijloc de comunicare si cu siguranta nu se va rezuma doar la atat.Punctul slab ar fi dependenta creata de acest joc.
Alexandra: Care sunt lumile pe care activezi acum?..si pe care ai mai jucat?
ediandrei: Am jucat putin pe Kappa, pe LE si pe Pi, dar mi-am sters conturile revenind la prima dragoste ....Alpha.
Alexandra: Ai putea sa faci o comparatie intre toate aceste lumi?
ediandrei: Am jucat prea putin in celelalte lumi pentru a le compara, insa placerea de a juca am simtit-o numai pe Alpha.
Alexandra: Si..cum ti s-au parut...celelalte..raportandu-te la Alpha?
ediandrei: nu imi pot da parerea atata timp cat am fost atras numai de Alpha.
Alexandra: Care sunt 5 din cei mai buni jucatori pe care i-ai cunoscut pe lumea Alpha?
ediandrei: de auzit , am auzit de multi......dar cunoscuti, in afara de grupul meu,ar fi : bogdanlm,jivanul, ecopeco,Eduart si Marius993.
Alexandra: Dezamagiri ai avut?
ediandrei: nu cred,sau cel putin nu imi amintesc
Alexandra: Pe cine il consideri cel mai redutabil inamic?
ediandrei: in acest moment al jocului,avand in vedere si conjuctura,albert.x
Alexandra: Descrie-mi in cateva cuvinte..alianta din care faci parte..
ediandrei: am reusit sa cream zic eu, o alianta redutabila si cunoscuta,bazata in primul rand pe legaturile formate intre cativa jucatori, cu ajutorul carora am pus in miscare si pe ceilalti care sunt mai putin activi.Insa, ca sa ajungem aici am alocat mult timp si multe sacrificii.Colaborarea ,sprijinul reciproc ,strategia si nu in ultimul rand activitatea de lider a lui bogdanlm au adus alianta la acest nivel.
Alexandra: Care-i scopul vostru, aici, pe lumea alpha ca si grup de prieteni, jucatori?
ediandrei: sa ne simtim bine in primul rand si apoi sa ne extindem si sa cunoastem de ce nu, si alti jucatori chiar daca ne sunt adversari
Alexandra: Exista vreo decizie luata pe lumea Alpha, pe care s-o regreti in mod deosebit?
ediandrei: Am incercat sa nu iau decizii pe care sa le regret de asta m-am consultat cu colegii si o fac si acum ,tocmai pentru a evita acest lucru.
Alexandra: In final,un mesaj pentru cei care joaca pe lumea alpha..daca ai sa transmiti.. te rog s-o faci..
ediandrei: Multumesc celor care mi-au oferit sprijinul si parerile lor pe tot parcursul acestui timp,pentru clipele minunate traite impreuna, dar si celorlalti care fac parte din aceasta lume si au contribuit la ascensiunea ei. iti multumesc si tie pentru timpul alocat.
Alexandra: Si..pentru cei din Echipa Grepolis?
Alexandra: ai ceva sa le spui?

ediandrei: bineinteles
ediandrei: nu pot spune prea multe, decat ca ati administrat cu succces jocul in tot acest timp si ati intervenit ori de cate ori a fost necesar, astfel incat noi jucatorii sa ne putem desfasura jocul in conditii optime.va multumesc in numele tuturor......
 

DeletedUser

Guest
altcineva alexandra?
mai sunt OAMENI in alpha, si poate... pana se inchide lumea... mai poti gasi VALORI, daca le cauti.

am placerea sa iti spun, Alexandra, ca eu am avut norocul si onoarea sa mai gasesc!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus