Interviul Saptamanii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început

DeletedUser1411

Guest
Unicul2011




Alexandra: Ai putea sa ne spui cate ceva despre tine, persoana din spatele nickname-ului?
Unicul2011(sorin): ma numesc Sorin, am 43 ani, sunt din Timisoara si, din pacate, in ultimul timp, nu mai pot acorda suficient timp jocului, pe cit mi-as dori
Unicul2011(sorin): din cauza job-ului
Unicul2011(sorin): prea multe nu sunt de spus, mi-ar fi mai usor daca m-ai intreba
Alexandra: este suficient..pentru o prima intrebare
Alexandra: Unde lucrezi...sau ca ce..in viata reala..?
Unicul2011(sorin): functionar, prea multe relatii nu as vrea sa dau despre locul meu de munca, lucrez la stat
Alexandra: perfect..mai mult nici nu trebuia
Alexandra: Cum ai ajuns sa joci Grepolis?
Unicul2011(sorin): intamplator, de aici si numele stupid al nickname-ului, nu credeam sa reusesc sa fac performanta, cum s-ar spune......download filme de pe net si pe un anumit site se tot facea reclama la acest joc
Alexandra: Iti mai amintesti cand se intampla acest lucru?
Unicul2011(sorin): mai bine de 2 ani, cred
Alexandra: Poti sa amintesti...cateva nume din joc care au fost langa tine si te-au ajutat?
Unicul2011(sorin): da.....la inceputuri, pe lumea zeta.......nutsu(nu mai stiu nimic de el), paradis, etc
Unicul2011(sorin): deloc
Unicul2011(sorin): pe unele lumi m-am lasat, nu mai pot juca si asa, activ sunt doar pe 3 lumi, la 3 lumi am renuntat
Alexandra: Te consideri un jucator inrait?
Unicul2011(sorin): am fost, acum am lasat-o mai moale
Unicul2011(sorin): dupa ce am castigat lumea iota parca nu ma mai atreage atata
Alexandra: Esti un veteran al Grepolisului, ce parere ai despre joc?..Care sunt punctele lui tari si slabe?
Unicul2011(sorin): pct. tari....hmmmm........din punctul de vedere al producatorului punctul tare ar fi dependenta pe care o da acest joc in randul adolescentilor si nu numai iar punctul slab ar fi ca, poate, nu incaseaza cati bani ar dori, iar din perspectiva consumatorului, cred eu, este un punct tare al acestui joc, interfata creata de producator, comparativ cu alte jocuri, iar un pct. slab ar fi costurile, cred eu, ridicate, pentru a mentine un ritm alert
Alexandra: Care sunt lumile pe care activezi acum?..si pe care ai mai jucat?
Unicul2011(sorin): acum joc pe iota, ny, pi si xi si am mai jucat pe zeta, lamda si achiles
Alexandra: Ai putea sa faci o comparatie intre toate aceste lumi?
Unicul2011(sorin): mie mi-a placut lumea iota si zeta pina a nu se modifica interfata jocului, mi s-a parut mai atragator, de altfel, cand producatorul a facut modificari, o gramada de playeri s-au lasat
Unicul2011(sorin): nu stiu daca o lume atrage mai mult decat cealalta, totul este cu cine reusesti sa faci echipa si relatiile care se leaga intre playeri, daca faci parte dintr-o echipa reusita jocul pare atragator
Alexandra: Care sunt 5 din cei mai buni jucatori pe care i-ai cunoscut pe lumea NY?
Unicul2011(sorin): hannibal care s-a lasat, newkos, .....cam atat, poate ca mai sunt si altii dar eu pe ei ii vad cei mai buni jucatori
Alexandra: Dezamagiri ai avut?
Unicul2011(sorin): da, nu odata am vrut sa ma las, dar am trecut peste momentele mai dificile
Alexandra: Pe cine il consideri cel mai redutabil inamic?
Unicul2011(sorin): este o ea si are nickname Nauca
Alexandra: Descrie-mi in cateva cuvinte..alianta din care faci parte..
Unicul2011(sorin): acum fac parte dintr-o alianta mai mica dar care este bine grupata pe m56, cu playeri seriosi si foarte inimosi
Alexandra: Care-i scopul vostru, aici, pe lumea Ny..ca si grup de prieteni, jucatori?
Unicul2011(sorin): fiind singurii care facem fata cu adevarat aliantei de pe primul loc, ne propunem sa-i impiedicam in a castiga lumea
Alexandra: interesant..:D
Alexandra: Exista vreo decizie luata pe lumea Ny, pe care s-o regreti in mod deosebit?
Unicul2011(sorin): DA.......ca incercat sa reconstituim echipa de pe lumea iota, a fost o gresala, multi jucatori buni, personalitati puternice, multe orgolii, etc
Alexandra: In final,un mesaj pentru cei care joaca pe lumea Ny...daca ai sa transmiti.. te rog s-o faci..
Unicul2011(sorin): Mult noroc si sanatate tuturor si SPOR LA JOC in continuare
Alexandra: si..pentru echipa Grepolis?
Unicul2011(sorin): aceleasi urari de bine si lui Xblandy sa nu mai fie asa uracios
Alexandra: :)))
Unicul2011(sorin): poate ca asa ne apare noua si din contra, in viata reala e un tip(a) superok, cine stie!!!
Alexandra: ;))..cu siguranta!
 

DeletedUser

Guest
inca un iterviu cu unul din ce mai valorosi oameni
felicitari alcsandra
 
Sus