Interviul acestei saptamani.

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Cu scuzele de rigoare ca nu a venit duminica, ziua desemnata pentru publicarea interviurilor, il postezi astazi pe cel pentru saptamana trecuta. Interlocutorul meu a fost Aleym.


Anca Boghian: Servus.

Aleym: Salut.

Anca Boghian: Eu sunt Anca.

Aleym: Eu sunt Mihai, alias Aleym de pe grepo, imi pare bine.

Anca Boghian: Aleym?

Aleym: Da. Cine credeai ca sunt?

Anca Boghian: Nu credeam nimic, doar mi se pare un nickname mai deosebit.

Aleym: Aha, OK.

Anca Boghian: Ce anume l-a inspirat?

Aleym: Poate e, multi zic ca e de fata, asa ti se pare si tie? Asa mi-a venit mie sa il pun un nume mai special :D

Anca Boghian: :)) Nu mi se pare feminin, doar altfel fara de restul. Toti pun un nickname care are o insemnatate pentru ei si de aia te-am intrebat ce l-a inspirat pe al tau.

Aleym: Nu l-a inspirat nimic, am vrut doar un nick mai iesit din comun si asta a iesit...

Anca Boghian: Aha. Felicitari, ti-a reusit :)

Aleym: Mersi.

Anca Boghian: Deci persoana din spatele acestui nickname se numeste Mihai... Mihai care are cati ani?

Aleym: 28 anisori, cu 5 ani mai mic ca tine :D

Anca Boghian: Multi inainte.

Aleym: Mersi la fel si tie, apropo de ce te miri ?

Anca Boghian: Nu stiam de unde stii varsta mea, dar am "dezvaluit-o" in alt interviu.

Anca Boghian: Din cei 28 de anisori pe care ii posezi, cati au fost dedicati grepolis?

Aleym: De anul trecut din august joc grepolis.

Anca Boghian: Pe ce lumi?

Aleym: Prima data pe My, m-a cucerit unul si dupa aia mai mult pe Lambda unde am avut cele mai mari performante :)

Anca Boghian: Si acum?

Aleym: Pe Lambda, Achilles si My.

Anca Boghian: "dupa aia mai mult pe lambda unde am avut cele mai mari performante" De ce doar pe Lambda?

Aleym: Mi-ar fi luat prea mult timp sa joc la fel de mult pe alte lumi dar mai mult ca acolo mi-am chiar am gasit o alianta unde mi-a placut.

Anca Boghian: Deci de lumea Lambda te leaga mai mult decat harta, asa e?

Aleym: Da, asa e.

Anca Boghian: Poti sa imi spui ce anume? Si mai ales cine?

Aleym: Alianta VANC si prietenii. VANC m-a convins repede sa intru la ei dupa ce bagasem o nava la un jucator de acolo :D

Anca Boghian: Exista persoane in acea alianta de care te simti apropiat?

Aleym: Da,cei cu care am luptat de la inceput, vreo 5-6 persoane.

Anca Boghian: Imi poti da cateva nume?

Aleym: vanc tundernight tot.io taviboy nicko74 si cam atat nu cred ca am uitat pe cineva...

Anca Boghian: Care este realizarea de care esti cel mai mandru?

Aleym: Ca am castigat razboiul cu fosta alianta Himera desi noi eram aproape de 3 ori mai mici ca ei, asta arata unitate.

Anca Boghian: Corect. Ce a dus la aceasta reusita? Doar unitatea aliantei? Sau au mai fost si alti factori?

Aleym: cealalta alianta nu erau asa organizati ca noi,cred ca si asta.

Anca Boghian: Doar atat?

Aleym: Cred ca atat, dupa ce au vazut ca nu ne pot dobora si incepem sa ii luam la cucerit unul dupa celalalt o parte au venit la noi si tot asa i-am hartuit pana conducatorii acelei aliante s-au lasta de joc si restul au intrat la noi cu timpul :)

Anca Boghian: Alianta voastra a construit minuni?

Aleym: Am doua minuni de level 8 si altele mai mici, dar au fost terminate ieri toate minunile de alta alianta.

Anca Boghian: Aha, deci nu ati reusit sa castigati serverul, cum se spune in limbaj grepolitan. Cum ti se pare asta?

Aleym: Nasol rau ca acum cateva zile am bagat o nava pe o insula cu minune de la dumsmani si nu am reusit sa o tinem acolo suficient cat sa luam orasul.

Anca Boghian: Imi pare rau... Cat timp din cele 24 de ore ale zilei petreci pe grepolis?

Aleym: Vreo 4 - 5 ore,inainte cand aveam timp statem zi si noapte pe grepolis :)

Anca Boghian: Doar lipsa de timp e la mijloc?

Aleym: Da, lipsa de timp.

Anca Boghian: Care este diferenta dintre persoana Mihai si jucatorul de grepolis Aleym?

Aleym: Nu stiu daca e vreo diferenta,nu m-am gandit niciodata la sta.

Anca Boghian: Ce intelegi tu prin grepolis? De ce te loghezi in fiecare zi pe contul facut aici?

Aleym: Joc online de strategie. Ca sa ma joc sa cuceresc orase sa fac trupe sa stabilim diferite atacuri etc etc...

Anca Boghian: Doar atat?

Aleym: cam atat cred :-/

Anca Boghian: Ai renunta la joc? Si daca da, pentru ce motive?

Aleym: Pentru ca au terminat ceilalti cele 7 minuni :D

Anca Boghian: Daca maine serverul grepolis s-ar inchide si jocul n-ar mai fi, care ar fi reactia ta?

Aleym: Hhmm, m-ai pus pe ganduri. Asta e viata, e doar un joc doar nu o sa sar acum de pe bloc ca nu mai e grepolis :D

Anca Boghian: Era doar o intrebare, atat, nu trebuie sa te sperii.

Aleym: Nu m-am speriat.

Anca Boghian: Ai numi alianta din care faci parte "echipa ta"?

Aleym: Anumite persoane, nu toata alianta, sa zicem cam un sfert de alianta as numi-o echipa mea.

Anca Boghian: Sunt prietenii tai sau doar persoane cu care colaborezi pe joc?

Aleym: Persoane cu care colaborez, pentru a fi prieteni e nevoie de mai mult decat doar sa jucam jocul si atat, poate cu unii ma inteleg mai bine si ii simpatizez.

Anca Boghian: Deci nu esti un sentimental... Bine de stiu asta.

Aleym: aparentele inseala :p Ar trebui sa sti asta :)

Anca Boghian: Stiu asta :p Pe lumile noi deschise activezi?

Aleym: Cea mai noua e Achilles. Tu joci pe vreo lume?

Anca Boghian: Da, joc pe Omicron Alte jocuri online mai joci?

Aleym: Nu, nu mai joc altceva.

Anca Boghian: Ai fost si tu un incepator ca noi toti. Ai avut pe cineva care te-a invatat jocul, sau ai fost autodidact?

Aleym: Am invatat singur jocul, jucasem mai demult triburile versiunea mobila si nu mi-a fost prea greu sa invat grepolis.

Anca Boghian: Esti un jucator ofensiv sau defensiv?

Aleym: Ofensiv, imi place sa atac, sa cuceresc...

Anca Boghian: Ce faci tu cand nu joci grepolis?

Aleym: Cand nu joc grepolis ori lucrez ori manac sau dorm :)

Anca Boghian: Ce le-ai spune celor care abia acum isi fac cont pe grepolis?

Aleym: Sa aibe rabdare cu jocul ;)

Anca Boghian: Pentru echipa de administrare grepolis, ai cateva cuvinte?

Aleym: Faceti o treaba buna cu administrarea jocului si restul, stiu ca nu e usor. Felicitari!!!

Anca Boghian: Multumim :) Eu vreau sa iti multumesc pentru acest interviu, pentru timpul acordat si pentru rabdare.

Aleym: Cu placere.
 

DeletedUser6401

Guest
Mișule, nu ai spus unde lucrezi. Ma interesa programul tau. :D
 

DeletedUser5815

Guest
pana la interviuri, vezi ce faci cu semnatura aia ... e neregulamentara :)
 

DeletedUser7851

Guest
lawr danny este chiar atat de greu sa modifici semnatura?
 

DeletedUser

Guest
doamne....de-aia nu puteati voi sa va desfasurati activitatea?
vad ca mi-ati sters si postul...o sa modific semnatura...mai bine va luati de spammerii care "ingreuneaza" forumul mai mult decat semnatura mea :-O:|

- - - Updated - - -

si acum sa revenim la intrebarea mea...se mai fac interviuri pe lambda?
 

DeletedUser7851

Guest
1.Da, se fac
2.Semnatura nu era in ordine
3.Unde ai vazut tu spameri? aici toata lumea discuta foarte serios
 
Sus