Interviu daddydoru

DeletedUser

Guest
Ca urmare a cererilor voastre, interlocutorul meu din aceasta saptamana este daddydoru, caruia vreau sa ii multumesc pentru acest interviu.



Anca Boghian: Deci... Sa-i dam drumul...

daddydoru: GO!

Anca Boghian: daddydoru. Ce inseamna nickname-ul asta?

daddydoru: Jumatate din numele meu, Doru, si restul e de pe vremea cand jucam un alt joc online, ogame. Acolo eram numai daddy... si o cifra parca, era luat simplu. Si asa a luat nastere daddydoru, deci poti sa imi zici taticul Doru :p

Anca Boghian: Si cati ani are "taticul" Doru?

daddydoru: :) 27

Anca Boghian: Multi inainte.

daddydoru: Multumesc la fel.

Anca Boghian: Multumesc. De ce neaparat "daddy - tatic"?

daddydoru: Nu mai stiu exact numele filmului, dar era un personaj in filmul respectiv caruia i se spunea Sugar Daddy, de mult am vazut filmul si mi-a ramas numele in minte. Aproape peste tot am nick-ul asta, daca nu daddy, atunci daddydoru. Probabil mi-e lene sa mai gasesc altul, ma bazez dupa principiul -nu ajung, atunci nu imi trebuie-

Anca Boghian: Si de cat timp esti "tatic" pe grepolis?

daddydoru: Cam 1 an jumatate, din februarie anul trecut parca, nu mai stiu exact. Dar e impropriu spus tatic, sunt altii care au si timpul si nervii si cunostintele necesare pentru joc, il gasesc o scapare jocul acesta...ajung acasa si ma relaxez.

Anca Boghian: Ce inseamna " e doar un joc, il tratez ca atare" in viziunea ta?

daddydoru: Stii cand erai mica si te jucai asunselea? Era un joc, te simteai bine, radeai... Asta e si aici. Pur si simplu ma simt bine, chiar daca vad in momentele de fata cate 200 de rapoarte pe zi :)) Atacuri, ba mai vezi cate o nava in port...Stii, jocul asta mi-a dat ocazia sa cunosc niste oameni extraordinari, pe bune. Dupa cum ti-am zis la inceput am mai jucat unul aproape asemanator, ogame. Acolo iarasi am cunoscut niste oameni foarte de viata. Inca tinem legatura. Ei, asa e si aici, e o modalitate de a-ti face prieteni. Si eu am avut onoarea si placerea sa imi fac. Cativa dintre ei i-am intalnit cand am fost prin tara.

Anca Boghian: Pe ce lumi de joc activezi?

daddydoru: Pai am inceput pe Eta, unde nu am facut nimic, am continuat pe Kappa, o lume care mi-a fost draga pana cand s-a facut un mare pact pentru minuni, nu mai era actiune deloc si am lasat-o, am incercat pe Lambda, dar cucerirea de 24 de ore mi s-a parut obositoare, a venit Achilles unde activez in continuare iar pe Pi am intrat just for fun, fara intentia de a face treaba... In concluzie activez doar pe Achilles.

Anca Boghian: Si cum ti se pare Achilles fata de alte lumi? Care sunt diferentele?

daddydoru: Are niste atuuri dupa mine. Poti face mai multe trupe, ceea ce e bine; in academie are cercetari in plus, ceea ce iarasi e bine; un zeu in plus, iarasi bine, deci...e superioara din punctele astea de vedere, plus ca are o gramada de jucatori buni.

Anca Boghian: Care dintre ei ti se par demni de tot respectul?

daddydoru: O iau prima data cu cei de la mine, normal: TOZ, bia08, valjan, gabriella, smenaru.ro, saw17, domnu.zamfira, elysa75, kazu, Neo8tolem, fantotzy samd, sunt multi...de la alte aliante ar fii elid, DARIUSLEX, Busy Bee, Gatoru. Sunt sigur ca mai sunt dar acum cred ca am emotii :p si i-am omis, le cer scuze colegilor pe care i-am omis, dar au toata stima mea. Aaaa...Antracit, winternight, alecs86. Pfff...prea multi care merita respecte. Hai ca deja arata a pomelnic si nu imi place.

Anca Boghian: Si din adversari? Care ti-a ramas in minte?

daddydoru: De pe kappa pe elid, DARIUSLEX, Gatoru...culmea face ca sunt si aici.

Anca Boghian: Sa inteleg ca vei continua vechile lupte?

daddydoru: Eram pe defense mai mult pe kappa, stateam cu sabiile in spate. Aveam un alt coleg care baga in fata atacuri, eu il sustineam cand avea nevoie. Vechi lupte e mult spus...

Anca Boghian: Atunci? Care sunt asteptarile tale de la lumea Achilles?

daddydoru: Sa ma simt bine, distractie. Odata cu asta vin si realizarile, asa ca nu are rost sa imi propun ceva ca apoi sa nu se intample si sa fiu, intr-o mica masura, dezamagit. Asa, daca eu caut doar distractia, in mod sigur am parte de ea cu echipa actuala, dar cand tre sa facem treaba, facem. Hmmm...daca stiam ca imi iei interviul azi te cautam in Sibiu. Am trecut pe la tine, atunci imi luai live interviul :))

Anca Boghian: :)) Azi am avut treaba toata ziua...

daddydoru: Interviuri?

Anca Boghian: Nu numai.

daddydoru: Oricum...azi am baut cred ca cea mai naturala limonada in Sibiu. Pe bune, nu la plic si alte chestii.

Anca Boghian: Asa se face aici la noi :D

daddydoru: Ti s-a spus ca esti modesta?

Anca Boghian: Nu, ar fi o insulta :)) De ce?


daddydoru: Bine au facut, ca nu esti.

Anca Boghian: Stiu ca nu sunt... Un prieten mi-a spus odata ca modestia este pentru mediocri, iar eu pot fi suspectata de orice, mai putin de mediocritate :))))

daddydoru: Oooo, citate din Coran...

Anca Boghian: :)))))))

daddydoru: Sa inteleg ca intotdeauna tinzi catre telul suprem?

Anca Boghian: Da.

daddydoru: E clar, ai terminat administrarea afacerilor. Recunoaste!

Anca Boghian: Inginerie economica.

daddydoru: Same same

Anca Boghian: :)) De unde a venit intrebarea despre modestie?

daddydoru: "Anca Boghian: asa se face aici la noi" Vezi ce face o limonada? Scoate omul la suprafata pe skype :D dar macar esti o persoana sincera si recunosti, bravo, e o calitate.

Anca Boghian: Multumesc :">

daddydoru: Stii de ce spun asta? Ca nu multi au puterea sa recunoasca, genul de oameni care spun "eu nu" sunt destui, d-aia zic ca e o calitate :) Tu cati ani ai?

Anca Boghian: 33.

daddydoru: Hopa... Sarut-mana :p

Anca Boghian: : X(

daddydoru: :)))) Buna reactie. Respect sexul frumos mai in varsta ca mine cu un sarutmana venit din suflet, sper ca nu te deranjeaza.

Anca Boghian: Hmmm, de obicei ma deranjeaza cand mi se spune "sarut-mana"... Ma face sa ma simt o bunicuta...

daddydoru: Sincer...la o femeie nu mi se pare aiurea nici la 25 de ani, in schimb dimineata cand plec la servici si sunt copiii de la bloc care pleaca la scoala si imi zic "sarut-mana". Crede-ma...asta chiar e naspa si ma uit pe pereti,
ma uit in spate sa vad daca e altcineva.

Anca Boghian: :))))))))))

daddydoru: Tu razi, dar nu e amuzant...

Anca Boghian: Stiu cum e, si mie copiii de la bloc imi spun la fel.

daddydoru: Sunt putin distrat. Adevarul e ca de cand cu grepolisul un weekend e tare lung.

Anca Boghian: In ce sens?

daddydoru: Pai cam tot timpul pe el in weekend, seara mai iesi la o pizza, ceva de genul... Dar cand nu si stau acasa, mai ales daca sunt consemnat la domiciliu in afara de un film bun, tre' sa mai dau o geana si pe grepo. Anul asta de 1 Mai am avut un jucator care mi-a bagat o nava. Peste doua saptamani s-a lasat de grepo pt ca l-am haituit :D Adica eu ma simteam bine la iarba verde si el nu? Mi-a parut rau de el si l-am ajutat. Mi se pare o chestiune de bun simt ceea ce am facut :p

Anca Boghian: Si uite-asa ne luam ramas-bun de la modestie :))) Si asta pentru ca nu suntem persoane mediocre :D

daddydoru: Pai am fost altruist la faza asta. De ce sa stea saracul in casa? pe grepo? Sa mearga si el la iarba verde, ca toata lumea.

Anca Boghian: Dintre aliantele in care ai fost, care dintre ele ti-a ramas in minte? Si de ce?

daddydoru: Just Do It de pe lumea Achilles, din cauza ca se comunica foarte bine si din cauza ca s-a creat un nucleu de prieteni. Am fost in Black & White, pe Kappa, Eden pe Kappa si Lambda dar niciuna nu se compara cu J.D.I. Poate gresesc, dar asta e parerea mea.

Anca Boghian: Nucleul de prieteni e singurul liant al aliantei? Sau mai sunt si altele?

daddydoru: Pai prin formarea unui nucleu se creeaza comunicare. Nu e singurul liant cel mai important lucru sunt jucatorii urmat de amicitia creata intre ei si un "voda just si sever":D Cand o sa vada interviul o sa stie la cine ma refer. Daca nu se creeaza putina comunicare, atunci degeaba formam o alianta. Asa de curios...ai avut interviuri mai lungi ca asta?

Anca Boghian: Da. Si, dupa cate vad, nu ai fost curios sa te uiti pe forum sa le vezi :)))))))))))))

daddydoru: Nu prea sunt curios din fire, nu face bine la sanatate. Nu ai observat ca in filmele de groaza curiosii o atesc primii? Serios. Se aude ceva si e unu/una curios/curioasa si se gaseste sa vada ce e. Pana incep sa sara bucatile prin camera. Deci nu e bine sa fii curios.

Anca Boghian: Ce e cert este faptul ca e cel mai neconventional interviu al meu :))) Si cel mai pe langa subiectul principal :))))

daddydoru: Multumesc. Inseamna ca mi-am atins scopul, adica la toate interviurile tu puneai intrebarea si primeai raspunsul. Dupa cum vezi am incercat sa comunic putin cu tine din respect pentru tine. Mi se pare cel mai corect fata de tine :p

Anca Boghian: Spune-mi te rog daca ai schimba ceva din trecutul tau pe grepolis.

daddydoru: As schimba un singur lucru pe care i l-am facut unui jucator. I-am trimis nava de la 30 ore si avea niste bireme in oras, nu avea nimeni cum sa le sparga si atunci am facut ceva care l-a determinat pe saracul jucator sa isi dea inceput nou: i-am trimis mesaj sa scoata biremele din port ca dupa ce intra nava o scot pentru ca oricum o sa ii trimit atac cu usoare si i le sparg saracul asa a facut. In schimb eu nu am facut ce am zis, asa ca el a scos biremele, mie mi-a intrat nava. Si a doua zi el si-a dat inceput nou. Acum asta e, mai trebuie si oameni d-astia...

Anca Boghian: Regrete ai?

daddydoru: Absolut niciunul. Sa inteleg ca te aproprii de sfarsit?

Anca Boghian: Nu neaparat, incerc sa revin la subiect.

daddydoru: Dar ce, am deviat?

Anca Boghian: Putin, da. Imi cer scuze pentru asta.

daddydoru: Daca nu am mai devia putin poate am avea un interviu anost. Cred ca se aplica si in viata de zi cu zi chestia asta, nu crezi?

Anca Boghian: Ba da.

daddydoru: Adica...daca te ghidezi tot timpul dupa reguli, deja esti plictisitor sii devii plictisit. Tocmai d-aia deviem de la subiect, ne "simtem" bine si totul e ok. Nu mai conteaza ca dimineata incepem serviciul :D

Anca Boghian: E adevarat, dar oricat de plictisitoare si anoste ar fi regulile, fara ele fi anarhie, lucru pe
care istoria l-a dovedit a fi un dezastru.

daddydoru: OK. Si atunci de ce atunci cand regulile sunt mai aspre exista mai mare dezastrul? Exemplul America anilor lui Capone, cand datorita taxelor pe alcool a crescut infractionalitatea considerabil, cu cat interzici mai multe, cu atat ai mai mare dezordinea.

Anca Boghian: :)) Sa incercam sa nu mai deviem de la subiect :p Spune-mi te rog cum ai descoperit grepolis?

daddydoru: Nu mai stiu... Cautam ceva sa imi acopar timpul liber, jucasem triburile inainte, si parca era o reclama la grepo. Si la prima lume, Eta, habar n-aveam cu ce se mananca., atacam cu bireme si prastii, pana am inceput sa citesc si eu wiki.

Anca Boghian: Deci nu te-a invatat nimeni tainele jocului? Ai fost autodidact?

daddydoru: Nu prea... Pai stii cum e? Atacam cu bireme si prastii si instant ca nesul venea mesaj de la atacat, gen: "baaaaai noobule, ataci cu bireme lol" si atunci a trebuit sa vad ce si cum. Imediat urma sa se deschida kappa si am zis ca incep acolo sa fac mai bine. Ai am inceput :) Cat de bine nu stiu. Asa ca pot spune ca am invatat singur...

Anca Boghian: Esti multumit de realizarile tale de pana acum?

daddydoru: Hmmm...da, asta ti-o pot spune cu convingere. Dar stii cum e...trebuie sa ai parte si de greseli sau esecuri, ca sa inveti din ele. Realizarile au venit odata cu pierderi, nu poti sa castigi fara sa pierzi un minim de ceva... daca nu cazi, nu inveti sa te ridici.

Anca Boghian: Ce le-ai spune celor care abia acum descopera grepolis?

daddydoru: Go for it, merita. Ai de castigat in viata sociala. Asta daca esti cu capul pe umeri si nu stai toata ziua
si noaptea cu capul in monitor.

Anca Boghian: OK, eu iti multumesc pentru rabdare si timpul acordat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai zis super aici:

daddydoru: Hmmm...da, asta ti-o pot spune cu convingere. Dar stii cum e...trebuie sa ai parte si de greseli sau esecuri, ca sa inveti din ele. Realizarile au venit odata cu pierderi, nu poti sa castigi fara sa pierzi un minim de ceva... daca nu cazi, nu inveti sa te ridici.

Felicitari bro,ai spamat interivul intr-un stil barbar:))) reporter sa te faci tu si cu Catalin Radu Tanase,direct de la fata locului.
Good point!
 
Sus