Interviu cu Tiberiu10

DeletedUser

Guest
Stiu ca toata lumea este nerabdatoare, dar din diverse cauze, nu ne-am incadrat ca timp. Sper ca indelunga asteptare sa fi meritat. Astazi ne intalnim cu un jucator pentru care am primit numeroase propuneri si caruia am preferat sa nu ii fac public numele pana acum, pentru a nu strica surpriza, si anume: Tiberiu10 .

Enjoy



Tiberiu10: Buna
Moderator: Buna (wave)
Moderator: scuze, eram prin casa
Tiberiu10: si eu sunt la lectii :p 5-10 minute, ok? :)
Moderator: ok
Tiberiu10: gata
Moderator: cand trecem la treaba?
Tiberiu10: acum :)
Moderator: ok, sper sa fiu la capacitate optima, ca sunt coapta de racita :D
Moderator: bun, sa incepem prin a-mi spune cateva cuvinte despre tine, omul din realitate
Tiberiu10: omul din realitate...ce ciudat suna :) si pe joc e tot o realitate, doar ca...alta
Moderator: :D Corect, de aceea m-am referit la realitatea "cealalta" , desi pe joc am putea zice ca nu te cunoaste chiar toata lumea, de aceea si probabil am primit atatea propuneri pentru tine
Tiberiu10: In realitatea cealalta ma numesc tot Tiberiu, am 35 de ani, casatorit, am doi baieti alaturi de care ma reintorc la gradinita si la scoala
Moderator: Frumos, sa-ti aduca numai bucurii :)
Tiberiu10: multumesc frumos...asta sper si eu :)
Moderator: Imi poti spune de unde cifra 10 din numele de joc?
Tiberiu10: cand am intrat prima oara pe joc am incercat cu Tiberiu si era luat. apoi am incercat in ordine cu numere pentru care am afinitati si primul care s-a potrivit a fost 10. Cred in numere si in puterea lor
Moderator: (chuckle)
Tiberiu10: de ce razi?
Moderator: credeam ca are o semnificatie anume, vreo zi de nastere, ceva :D
Tiberiu10: zece...intamplari ciudate si-o minune? :)
Moderator: te-au adus pe lume :D
Tiberiu10: nu are alte semnificatii
Moderator: se pare ca ti-a purtat noroc
Tiberiu10: inseamna ca am ales bine
Moderator: da
noi ne cunoastem de pe lumea sigma, dar sunt curioasa cand si cum a fost inceputul tau pe joc
Tiberiu10: am inceput sa joc pe eta, a fost prima lume pe care am jucat. de fapt este primul joc online pe care l-am jucat mai serios, adica mai mult de cateva ore
Moderator: Hei, inseamna ca am inceput cam in acelasi timp
Tiberiu10: inceputul a fost intamplator, am vazut reclama pe un site de pariuri si m-a atras. evident, habar nu aveam despre ce este vorba
Moderator: si pentru mine tot eta a fost prima, acolo m-a trimis jocul
Tiberiu10: acolo am jucat in alianta Deathrow, tu?
Moderator: :D idem, doar ca in momentul in care a inceput theta, am renuntat la eta si eram cu alt cont
Moderator:In plus nu am stat mult acolo
Moderator: vreo luna doar
Tiberiu10: probabil de aia au mai trecut doua lumi pana sa ne cunoastem pe sigma
Moderator: nimic nu e intamplator
Tiberiu10: asa cred si eu
Moderator: Cand spui Lupii albi, spui Tiberiu10 si invers
Tiberiu10: o mica precizare
Tiberiu10: a nu se confunda Lupii Albi cu Clanul Lupilor Albi :p
Moderator: da, scuze
Tiberiu10: acel cuvant in plus a fost oarecum decisiv
Moderator: asa este
Moderator: cum a luat nastere aceasta mare familie? Ca lupi au mai tot rasarit pe joc, falsuri in speranta aceleaiasi straluciri
Tiberiu10: dupa eta am intrat pe lumea ny, un grup de vreo 30 de persoane, majoritatea colegi de pe eta si in plus cativa jucatori de la aliante inamice, jucatori ce ne placusera ca oameni si pe care ii voiam alaturi
Tiberiu10: ne-am numit No Name Yet si a durat vreo luna si jumatate pana am stabilit acest nume, Clanul Lupilor Albi. propunerea a fost a lui Silviu, Fat-Frumos pe joc, au fost mai multe runde de votare, in fine, un intreg proces democratic si transparent
Moderator: deci a fost vointa tuturor
Tiberiu10: a fost votul majoritatii
Moderator: ce anume face Clanul Lupilor Albi sa fie acea forta care a dus la indeplinire de fiecare data ceea ce si-a propus?
Tiberiu10: oamenii. prietenia dintre noi. respectul reciproc.
Moderator: Ceva ce rar mai gasesti astazi..
In cursul timpului, banuiesc ca au fost si intamplari frumoase care au ramas in memorie, dar cred ca si unele neplacute, iti amintesti cateva dintre ele?
Tiberiu10: intamplari frumoase au fost multe, foarte multe...cred ca cel mai frumos lucru este ca am reusit sa iesim in afara jocului si sa ne intalnim ca si oameni reali, din realitatea asta in care vorbim noi acum. Sa facem petreceri impreuna, sa jucam fotbal, sa stam pur si simplu la o bere sau la o cafea
Tiberiu10: ca intamplari neplacute...amenintarile primite pe joc cu privire la viata mea sau a familiei. au fost vreo doua cazuri ceva mai serioase, dar le-am lasat in urma
Moderator: wow
Moderator: nu stiam de asta ..
Tiberiu10: in spatele monitorului toti se simt puternici
Moderator: asa este.. din pacate. Sper ca nu se va mai intampla…
Moderator: Ca veni vorba de familie , cum impaci cele doua: jocul si viata de familie, in asa fel incat sa fie bine pe ambele planuri?
Tiberiu10: la inceput a fost mai greu, apoi au inteles cei din jurul meu ca este ceva mai mult decat un simplu joc. Ca este un loc in care mi-am facut prieteni cu care ma vad destul de des , evident, faci concesii si incerci sa pastrezi un echilibru.
Tiberiu10: cat timp nu exista discutii nici in familie nici pe joc inseamna ca ai gasit cumva acel echilibru
Moderator: Felicitari! Putini reusesc sa gaseasca acest echilibru
Tiberiu10: Multumesc , dar nu e totul sa-l gasesti, trebuie sa-l si poti pastra
Moderator: adevarat, dar cel mai greu este sa il gasesti..
Moderator: Am observat preferinta pentru lumile cu revolta, de ce nu si sistem vechi de cucerire?
Tiberiu10: tocmai asa cred ca am gasit echilibrul de care vorbeam :) o lume fara revolta cere mult mai mult timp alocat jocului. in orice moment al zilei. Pur si simplu nu vreau sa aloc atat de mult timp si sa fiu dependent de a putea intra in orice clipa pe joc. sa plec la o cafea, la fotbal, la film, in parc, oriunde...si sa fiu disperat ca intra nava, ca vin atacuri, sa turbez sa gasesc o conexiune, un laptop, un telefon...mi se pare prea mult
Moderator: (chuckle) cunosc sentimentul
Moderator: dar mie tocmai asta mi se pare mai palpitant
Tiberiu10: l-am avut cateva luni, din intamplare si nu-l mai vreau
Tiberiu10: palpitant?
Moderator: aham
Tiberiu10: am vazut la altii cat de palpitant e...o disperare incredibila sa nu care cumva sa se intmaple ceva...pe joc :p
Moderator: pe sistem cu revolta conteaza foarte mult echipa, pe sistem vechi, depinzi mai mult de tine
Tiberiu10: intample...am gresit, din greseala :p
Moderator: ee, deja vorbim de pasiuni extreme, nu si cazul meu insa
Tiberiu10: mai e o treaba cu sitemul asta vechi
Moderator: stai lin, eu abia vad ce scriu :D
Moderator: da, spune
Tiberiu10: nu mi-ar placea, constient fiind de timpul meu si de cat vreau sa aloc jocului, sa stau sa atarn de altii...trupe, favoruri, resurse etc
Tiberiu10: ori joc serios ori nu joc, nu-mi place doar sa fiu la numar
Tiberiu10: am mai citit si eu comentarii rautacioase legate de faptul ca nu jucam lumi fara revolta, dar acelasi lucru il pot spune si eu despre altii care ne acuza...ei de ce nu joaca lumi cu revolta? :p
Moderator: Mda, e o invitatie
Tiberiu10: sunt tachinari si sunt normale, nu le iau decat asa
Moderator: Fiecare intelege in stil propriu jocul. Multi spuneau ca Centurionii ( alta mare echipa pasionata de revolta si cu renume pe joc) ar fi singurii care ar putea tine piept CLA
Moderator: intalnirea s-a si produs, din cate stiu eu
Tiberiu10: Ma provoci? :p
Moderator: (angel)
Tiberiu10: da, ne-am luptat pe lumea phi. de fapt asta a fost singurul motiv pentru care am intrat atat de repede dupa sigma...provocarile unora...pe care le-am acceptat
Tiberiu10: din cate stiu sunt o echipa serioasa, puternica si cu oameni de valoare
Tiberiu10: pe unii ii cunosc destul de bine
Moderator: Asa este, probabil de aceea si lumea era curioasa sa vada infruntarea

Tiberiu10: mi-ar placea sa ma jucam contra lor pe o alta lume cu revolta...poate prin toamna, iarna...cine stie, depinde si de voi cand veniti cu o lume frumoasa
Moderator: Pai in ordine logica, s-ar apropia o lume cu revolta , acum depinde ce setari se vor alege
Moderator: Esti No. 1 pe fiecare lume pe unde joci si in fruntea aliantei No. 1, cum te simti in aceasta postura?
Tiberiu10: cine n-ar zice ca se simte bine si mandru? :)
Moderator: Mai ales si cand minunile sunt construite in timp record, nu cred ca mai incape vorba
Moderator: Au tot fost discutii despre acest timp scurt de ridicare a lor, multi nu au inteles cum poate fi posibil
Tiberiu10: cei alaturi de care joc au tot meritul in ceea ce priveste aceste locuri din clasamente. fara asemenea oameni de valoare nu ai cum sa performezi, nici ca jucator individual nici ca alianta
Tiberiu10: cine nu intelege poate cere o invitatie pe viitoarea lume cu revolta si se va convinge :p
Moderator: Corect, dar fara un om care sa dea tonul nu se poate ajunge la acest nivel
Tiberiu10: vrei sa ma laud acum? sa ma laude altii :p
Moderator: nu, nu, incercam sa evidentiez si eu cumva ideea :D
Tiberiu10: bun, atunci sa spunem ca em am inteles ce vor colegii si ei au inteles ce vreau eu. am pus astea cap la cap si am ajuns aici
Moderator: prin urmare, un bun cunoscator al oamenilor
Moderator: Legat de oameni, de jucatori.. exista cineva sau mai multi pe care i-ai admirat sau care te-au influentat in joc?
Tiberiu10: sunt multi jucatori care merita admirati, sunt multi jucatori buni si pasionati. nu as vrea sa pun o lista cu ei aici, ar fi prea lunga si poate as omite din greseala pe cineva. Pot spune insa ca au fost cativa oameni care m-au ajutat foarte mult la inceput, cand nu stiam nimic despre joc. Primii, carora le sunt recunoscator, georgeV6, lord radu si bugsy
Moderator: Imi amintesc de un topic pe Sigma
Moderator: Acela in care nu se vorbea decat in versuri
Tiberiu10: asa, ce-i cu el ?
Moderator: mai exista placerea pentru rime?
Moderator: a fost ceva ce m-a impresionat in mod placut, pe langa alte preocupari educative, sa le zicem asa, de pilda alt topic era cu date importante din calendar
Moderator: sau discutiile in care toata lumea tinea la corectitudinea gramaticala
Tiberiu10: intotdeauna :) la inceput au fost versuri simple, insa aici pe phi au aparut chiar poezii in toata regula
Moderator: pacat ca am renuntat :D
Tiberiu10: gramatica este o conditie fara de care cu mare greutate devenim colegi :p
Moderator: (chuckle)
Moderator: e un bun criteriu de selectie
Tiberiu10: nu rade, ca stii bine ca asa este :)
Moderator: asa se vorbeste aceeasi limba
Moderator: da
Tiberiu10: normal, daca vine cineva si umple forumul cu litere si semne...eu ce sa inteleg?
Moderator: pantomima :D
Tiberiu10: acum serios, chiar militez pentru vorbirea corecta si imi doresc foarte mult ca si cei foarte tineri care vin alaturi de noi sa invete ceva bun. macar folosirea corecta a cuvintelor
Moderator: Aceasta initiativa chiar e de apreciat. Multi considera jocul un loc de refulare, asa ca de multe ori te cuprinde dezgustul cand vezi ce pot scoate unii.
Tiberiu10: Ana, si refularea se poate face intr-o maniera decenta.
Moderator: nu toti inteleg acest lucru ..
Moderator: A trecut repede timpul si nu vreau sa te mai retin.
Ce mesaj ai transmite jucatorilor?
Tiberiu10: Sa nu considere ca cei care joaca in alte aliante sunt dusmani. sunt doar oponenti intr-un joc. Si sa incerce sa-si gaseasca oameni cu care impart aceleasi valori.
Moderator: Multumesc, dar echipei de administrare ?
Tiberiu10: cine greseste o data, sa fie iertat. cine greseste a doua oara, sa fie pedepsit pe masura. cred ca sanctiunile pe care le aplicati sunt prea blande. Vreti un joc corect? Pedepsiti pe cei care gresesc mult mai dur. Numai ca...si aici e marea problema, ar trebui sa nu existe subiectivism deloc in ceea ce va priveste
Moderator: ceea ce putini stiu, este ca regulamentul si pedepsele nu sunt stabilite de noi, ci de Innogames, deci pe orice server sunt aceleasi reguli, prin urmare, noi nu putem face decat propuneri si daca sunt viabile sa poata fi luate in considerare
Tiberiu10: atunci puteti propune . Presupun ca sunt luate in considerare si propunerile voastre, daca sunt bune si in beneficiul jocului. Stiu bine ca jocul e pe bani, dar nu saraceste Inno daca da pedepse mai aspre
Moderator: Propunerile trebuie sa vina in primul rand din partea jucatorilor, abia apoi de la noi, de aceea si orice propunere ce ne vine de la jucatori, o inaintam echipei din Germania, pe langa cele facute de membrii echipei noastre.
Tiberiu10: Din perspectiva jucatorilor pare ca niciodata propunerile lor nu sunt luate in seama . Sper ca sunteti constienti de asta
Moderator: da, insa lunar se inainteaza o lista cu propuneri, iar unele chiar au fost luate in seama
Moderator: bine, aceste lucruri nu se vad in exterior, asa ca sunt indreptatiti sa gandeasca in aceasta directie
Moderator: Ar mai fi ceva ce ai dori sa imi mai spui, ceva ce nu am atins eu si totusi ar face placere jucatorilor sa "auda"?
Tiberiu10: jucatorilor le place sa auda ca sunt buni :p si chiar sunt foarte multi jucatori buni, insa asta cere timp mult, premium serios si o echipa puternica in spate
Moderator: Ramane de vazut insa, cum reuseste fiecare sa isi gaseasca echipa potrivita si timpul necesar pentru a juca placut.
Moderator: Eu iti multumesc in primul rand pentru faptul ca ai acceptat sa schimbam cateva vorbe pentru jucatori si pentru timpul acordat in aceasta seara :)
Tiberiu10: Multumesc si eu, mi-a facut placere :)
Moderator: Si scuze daca am fost mai incurcata in vorbe, ma doar toate alea :D
Moderator: Si mie mi-a facut placere, ca de altfel si jocul alaturi de CLA
Tiberiu10: si eu sunt obosit si am mai gresit, asa ca se iarta
Tiberiu10: stiu, si te asteptam oricand sa joci alaturi de CLA
Moderator: nu stiu daca voi mai incepe vreo lume, timpul nu imi mai permite si nu imi place sa incurc lumea
Moderator: mi-ar fi placut sa mai petrec timpul cu voi
Tiberiu10: asa zicem toti in anumite momente si apoi ne apuca dorul si intram pe noi lumi
Tiberiu10: am fugit ca sunt asteptat la un joc inainte de culcare...si trebuie sa pastrez echilibrul ala de care ziceam mai sus :p
Moderator: (chuckle)
Moderator: idem
Tiberiu10: multumesc si eu mult, seara buna si sa auzim numai de bine :)
Moderator: o seara placuta iti doresc si numai bine :)
Moderator: pff
Tiberiu10: (chuckle)
Moderator: cica mintile stralucite gandesc la fel (chuckle)
Moderator: (wave)


Fresh-Air-Learning-Blog-36.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Auzi domnita Ana?! Poti sa-mi spui si mie ce mama dreacu cauta astea in interviu?Chuckle, wave ,pff!!!! Voi va baseati .Zgomote de-astea ciudate produc eu cand sunt pe buda......hahahahahahahaha
Moderator: pff
Tiberiu10: (chuckle)
Moderator: cica mintile stralucite gandesc la fel (chuckle)
Moderator: (wave)
 

DeletedUser

Guest
:D discutia a avut loc pe skype, daca era pe joc, sigur gaseai alti mascarici . Puteam sa scot chestiile astea, dar isi au si ele farmecul lor in context ;)
PS. nu sunt nici macar un sfert din cate au fost, dar forumul nu-mi permite sa pun decat maxim 25 :D
Sunt adepta principiului de a lasa textul cat mai neintinat cu editari pentru hipercorectitudine, ca se pierde din mesajul ce de fapt se dorea transmis :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
acum inteleg eu de ce Mr. Alpha prefera morga, acolo nu-l aude nimeni :)))))))))))
 

DeletedUser

Guest
Du-te mah de-aici ca te bat .Daca iti mai vin idei de-astea, pe bune ca urmatoarea mea fantezie o sa fie cu tine....hahahahaha
 

DeletedUser

Guest
sper sa fie la o berarie, undeva, nu intr-o incapere zugravita in alb :D
 

DeletedUser

Guest
ia vezi poate iei tu directia SUD, spre statiune :D ( doar ca mergi acolo vrand-nevrand, si nu trimis de mine) :">

- - - Actualizat - - -

Du-te mah de-aici ca te bat .Daca iti mai vin idei de-astea, pe bune ca urmatoarea mea fantezie o sa fie cu tine....hahahahaha

fanteziile le aveai cu rubb, eu ies din ecuatie B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ia vezi poate iei tu directia SUD, spre statiune :D ( doar ca mergi acolo vrand-nevrand, si nu trimis de mine) :">

- - - Actualizat - - -



fanteziile le aveai cu rubb, eu ies din ecuatie B-)
Cand rubb o sa-si puna tate, atunci o sa am fantezii si cu el .Pana atunci nu scapa niciuna dintre voi de fanteziile mele. Cand o sa am timp o sa va povestesc ce fantezii am cu fiecare.Apropo, toate aveti unghiile rosii.Asta e clar din start :D
 

DeletedUser13949

Guest
Ar fi foarte interesant un interviu cu vampirelly, da nu stiu daca ma joaca...
Poate joaca cu al nume... :p
 

DeletedUser7210

Guest
Felicitari pt interviu cat si pt jucatorul intervievat:D desi ai inceput cu stangul din punctul meu de vedere incepi sa-ti revii:D
 

DeletedUser

Guest
Felicitari pt interviu cat si pt jucatorul intervievat:D desi ai inceput cu stangul din punctul meu de vedere incepi sa-ti revii:D
Multumesc :)
Ambii jucatori au admiratorii lor, preferintele difera, iar noi incercam sa multumim cat mai multi jucatori ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Multumesc :)
Ambii jucatori au admiratorii lor, preferintele difera, iar noi incercam sa multumim cat mai multi jucatori ;)

Mai sunt o gramada de jucatori buni in CLA asta sa ai in vedere pt viitorul interviu:D
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
Moderator: Imi poti spune de unde cifra 10 din numele de joc?
Tiberiu10: cand am intrat prima oara pe joc am incercat cu Tiberiu si era luat. apoi am incercat in ordine cu numere pentru care am afinitati si primul care s-a potrivit a fost 10. Cred in numere si in puterea lor
Moderator: (chuckle)

aceasta ar fi si povestea id-ului meu de jucatoare, oricum, foarte frumos realizat interviul si este de apreciat faptul ca Tiberiu a creiat o legatura cu colegii lui si in viata reala. Asta ma duce cu gandul la o reuniune a comunitatii Grepolis :)
 

DeletedUser

Guest
Multumesc :)
Ambii jucatori au admiratorii lor, preferintele difera, iar noi incercam sa multumim cat mai multi jucatori ;)

Auzi Jurnalisto?!!! De ce nu incerci sa faci interviurile astea cu sunet?!! Vrei sa-ti dau eu un program de inregistrare ca sa poti inregistra apelurile pe skype? Si apoi urci interviurile pe soundcloud :p
 
Sus