Inserare link in profil catre Grepo-Stats

  • Autor subiect DeletedUser5208
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5208

Guest
Cam asta ar fi toata problema ...inserare in profilul jucatorului la Info un link care sa duca catre statisticile jucatorului de pe grepo ...


Functia ar putea fi valabila doar pentru membrii premium .



Instabilitati pe care le-ar putea crea ? Nici una pe care eu sa o gasesc.


Utilitate? poate sa vada oricine ( cu premium ) , mult mai usor , cum se dezvolta jucatorii pe harta si care este progresul lor , al aliantelor , etc ...

Eu folosesc oricum..dar de multe ori trebuie sa dau multe click'uri si sa scriu mult..ca sa ajung la un profil .. ar fi mult mai usor cu 2-3 click-uri!:)

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
doamne ce idei ...de ce sa fie valabila doar pt membrii premium??:O:O:O dak ai premium ai 3 c...e??(mda, nu scriu tot ce imi trece prin minte k iau iar ban).
 

DeletedUser5208

Guest
Hai sa-ti explic asa:) Daca celor de la Inno le iese ceva...propunerea mea sanse mult mai mari sa treaca ...( nu uita , jocul asta e o afacere ) .

Daca ai premium , nu ai trei testicule , ai doar niste avantaje in plus .


Stii cat costa activarea contului premium pe luna ? 25 lei .

25 de lei ca sa te bucuri de avantajele alea in plus , sa ai o grafica mult mai accesibila si sa farmezi mult mai usor ..de fapt nah..avantajele le stii si tu .

Nu-ti mai lua un pachet de tigari odata pe saptamana si voilla , ai banii de joc .


Si daca vii cu textul ca "nu dau bani pe jocuri" , atunci te rog sa nu te plangi de avantajele contului premium .



Daca mintea ta te impinge pe coclauri nebanuite si nu ai vocabularu' suficient de format incat sa te poti exprima fara sa plimbi organe ..pune mana si rezolva cumva problema. Asa scapi si de ban pe viitor si te alegi si cu o carte citita.
 

DeletedUser

Guest
sa mai zic o data...si de data asta fara organe :)

nu am nimic cu ideea ta ,ci doar m-a deranjat faza "Functia ar putea fi valabila doar pentru membrii premium . ".
1.Membrii premium au si asa multe avantaje fata de cei care nu folosesc,nu mai e nevoie de altele(cu toate ca ce ai propus tu nu mi se pare un avantaj).
2.Nu bag bani in ceva din care nu pot sa castig nimic real.
3.Mi-ar fi rusine sa la cer bani parintilor pt. a-i baga intr-un joc,pt k ei muncesc pt a-mi oferi mai mult in viata reala ,nu intr-un joc banal si prefer k banii pe care ii am sa-i folosesc in alte scopuri, iesiri cu prieteni ,excursii etc
4.Stau destul de bine in clasament pe lumea pe care joc ,cu toate ca nu folosesc premium

si vocabularul meu este format...spun ce-mi trece prin minte in acel moment ...si spun verde-n fata ce am de zis ...nu stau sa o lalai sa scriu 15 mesaje pentru a se intelege ce vreau sa spun
 

DeletedUser5208

Guest
Ok! :) Atunci ai inteles si singurel de ce am zis sa treaca pentru cei cu CP .
 

DeletedUser6873

Guest
Hai sa-ti explic asa:) Daca celor de la Inno le iese ceva...propunerea mea sanse mult mai mari sa treaca ...( nu uita , jocul asta e o afacere ) .

Daca ai premium , nu ai trei testicule , ai doar niste avantaje in plus .


Stii cat costa activarea contului premium pe luna ? 25 lei .

25 de lei ca sa te bucuri de avantajele alea in plus , sa ai o grafica mult mai accesibila si sa farmezi mult mai usor ..de fapt nah..avantajele le stii si tu .

Nu-ti mai lua un pachet de tigari odata pe saptamana si voilla , ai banii de joc .


Si daca vii cu textul ca "nu dau bani pe jocuri" , atunci te rog sa nu te plangi de avantajele contului premium .



Daca mintea ta te impinge pe coclauri nebanuite si nu ai vocabularu' suficient de format incat sa te poti exprima fara sa plimbi organe ..pune mana si rezolva cumva problema. Asa scapi si de ban pe viitor si te alegi si cu o carte citita.


Si ma rog de ce sa bag bani pentru o statistica? Nu o pot accesa fara PP? Plus de asta "Stii cat costa activarea contului premium pe luna ? 25 lei . " , sti ca Inno ( sau ma rog , cei de la noi) n-au tinut cont de parerea noastra cand a fost sa implementeze versiunea 2.0? Nici macar nu ni s-a aratat rezultate sondajului , fie ca o cereau cei cu premium fie ca o cereau jucatorii simpli!
 

DeletedUser5208

Guest
Pai nu bagi bani doar pentru statistica aia , faptul ca e adaugata statistica restului de avantaje pe care le ofera premiumu' e scrisa doar ca sa ii motiveze pe cei de la inno sa o implementeze macar .

Stii de fapt ca update-urile se fac pe toate comunitatile indiferent de ce vor/decid cei din conducerea comunitatii ?


Community Manager , Main Admin , Administratori , moderatori sunt toti responsabili de buna functionare a comunitatii din care fac parte , nicidecum nu au ei drept de decizie asupra implementarilor sau reglementarilor care se fac .


Nu e patron , sef de patron , sef de tura , barman ca sa decida ei ...asta o spun in apararea lor ...ei de obicei isi dau tot efortul ca ideile si ceea ce noi propunem sa ajunga la cei de la INNO..apoi baietii d'acolo decid ce si cum .



Asa ca iti explic eu de fapt..cei de la INNO nu au tinut cont ...echipa de administrare de pe Grepo-RO iti zic eu ca e mult mai implicata si asculta mai atent ce se intampla la noi in comunitate decat o fac alte comunitati...de ce sunt sigur de astea ? am fost in echipa de moderare a celuilalt produs INNO ( tribalwars ) si stiu cum stateau lucrurile acolo ... fac o mica diferenta ...



Si da , poti sa spui ca ii ling in fund pe toti , de la fosti colegi de liceu si de facultate ai moderatorilor pana la copiii/nepotii managerilor de comunitate .





Cererile noastre sunt ascultate...e important cum le prezentam noi ca ei sa le poata duce mai departe.
 

DeletedUser

Guest
Cam asta ar fi toata problema ...inserare in profilul jucatorului la Info un link care sa duca catre statisticile jucatorului de pe grepo ...


Functia ar putea fi valabila doar pentru membrii premium .






Instabilitati pe care le-ar putea crea ? Nici una pe care eu sa o gasesc.


Utilitate? poate sa vada oricine ( cu premium ) , mult mai usor , cum se dezvolta jucatorii pe harta si care este progresul lor , al aliantelor , etc ...

Eu folosesc oricum..dar de multe ori trebuie sa dau multe click'uri si sa scriu mult..ca sa ajung la un profil .. ar fi mult mai usor cu 2-3 click-uri!:)

Multumesc.



Vezi ca este script pentru toata treaba asta care o vrei u
http://userscripts.org/scripts/show/120150
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Propunerea, fie ea cu premium sau nu, nu cred ca va fi implementata.. Cu toate ca exista un joc Inno ce da link spre un site de astfel de statistici, si chiar proprietarul grepostats mi se pare ca are ceva legatura cu Inno, nu cred ca se va implementa un link spre un site extern.

Motive:
- Trimiterea unei cantitati mari de utilizatori spre un site extern, care poate e, poate nu e pregatit sa faca fata. As miza pe faptul ca e, dar totusi...
- Inchiderea competitivitatii. Sunt foarte multe unelte externe dezvoltate sau in curs de dezvoltare. O astfel de actiune ar favoriza clar site-ul respectiv. Nu e chiar interesul nimanui.
- Asumarea calitatii. Din moment ce apare ca link in joc, problemele gasite pe acel site vor fi asociate cu acest joc.

Stiu ca s-a facut chestia asta pe triburile.. Nu stiu cu ce ocazie si cum (cu toate ca la momentul respectiv existau vreo 2 astfel de site-uri) dar banuiesc ca a fost vorba de o intelegere intre Inno si site-ul extern.

Daca doreste careva un link rapid spre Grepostats, e postat mai sus un script ce face acest lucru. (sa fiu sincer, nu l-am probat inca)
 

DeletedUser5208

Guest
Eh uite..neica Norbit vine mereu cu cate un raspuns suficient si multumitor...am sa incerc scriptul !

Multam...
 

DeletedUser

Guest
De acor cu Norbit si ceilalti care au spus CONTRA! Deci CONTRA si eu! Scuze!
 

DeletedUser5208

Guest
costa , eu nu te cred nebun....ar fi o nebunie de la mine in schimb sa-ti cer mai mult decat poti tu!
 

DeletedUser

Guest
Mi-am spus si eu parerea! Nu am dreptul sa vorbesc pe forum fara sa spui si tu ceva despre mine? Imi oare rau daca te-am jignit dar am vazut ca de la o vreme mai comentezi si despre mine si ma intrebam ce e cu asta! Imi pare rau daca te-am jignit!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Vino cu parerea ta..si cu argumente logice..si promit ca te las in pace..asa cum DannySpammeru' e fanul meu...si eu sunt fanul tau !
 

DeletedUser

Guest
Pentru ca ai spus asta te-am adaogat ca prieten! Am inteles totul acum! Multumesc mult!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus