Inițiere comenzi spionaj

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Toată lumea știe că un spionaj dat cu ,,mărunțiș'' și care nu ,,intră'', papă argintul din peștera celui spionat, indiferent că tu, ca cel care spionează, ai raport negativ. De aceea, toți cei mai hârșiți prin ale jocului spionează cu o cantitate mică de arginți, dând mai multe comenzi de spionaj consecutiv, tocmai în ideea de a consuma argintul din peștera adversarului.
Spre exemplu, eu la un spionaj clasic dau 10.001 arginți X 10 comenzi spionaj, decât să dau din prima cu 100.001 ( mă rog, 100.010 ar fi matematic corect, conform altgoritmului, dar mereu pun doar 1 unitate argint + ).

Propunerea mea este următoarea :

Atunci când dorești să inițiezi un spionaj, pe lângă acea căsuță unde inserezi monedele de argint pe care dorești să le folosești, să mai fie o fereastră care să îți permită să selectezi de câte ori dorești să lansezi spionajul. Adică să am posibilitatea de a fi întrebat de câte ori lansez un spionaj și, în funcție de cele selectate de mine, o comandă de spionaj să îmi plece de 5...de 10...de 20 de ori, succesiv, cu cantitatea de arginți selectată. Să nu mai stau să dau 10 sau 20 de comenzi succesive ci doar, selectând cantitatea de arginți și numărul de atacuri, acestea să plece consecutiv, printro singură comandă.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
EU odata am dat peste 150 de spionaje a cate 1k! :D

Zic Contra.
Cauza: Muulti sau juca cu chestia asta. Ar trimite 100 spionaje a cate 1k pe inamic,astfel dizbatand,spam'and si umplind asa zisa casuta de rapoarte. Inervant!!!
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca si-ar permite nimeni sa se ,,joace'' cu 1k argint x 100 de atacuri spionaj, doar asa..sa iti umple tie inbox-ul cu rapoarte. Totusi..100 k argint e o suma destul de consistenta, indiferent cat de mare ti-ar fi contul.
Propunerea mea nu face nimic altceva decat sa reduca timpul alocat unor comenzi succesive. Daca cineva vrea sa te sacaie cu spionaje fake, o poate face foarte bine si manual. In ceea ce priveste cele 150 de spionaje ale tala..odata...intro zi...ei bine, eu dau drumul la sute de spionaje, zilnic aproape.Cand vreau sa iau polisuri de la un player, spionez tot contul respectivului pentru a vedea configuratia polisurilor sale si, crede-ma un cont de 50 - 60 de polisuri ( sau mai multe ) x 10 ( cel putin ) spionaje/polis... e cam aiurea sa inserezi de fiecare data monezile necesare. Propunerea mea vine din practica de zi cu zi si nu cred ca ar schimba cu ceva, in esenta sa , game play-ul.
 

DeletedUser

Guest
Sunt şi eu PRO, dar m-aş mira să se implementeze, cu atât mai mult pe versiunea 1, singura pe care activez în momentul de faţă.
 

DeletedUser598

Guest
E ok!
Sa zicem ca tu folosesti strategia cu spionii mai des,pentru a putea sti totul despre inamic.
Corect cine a zis: Ca sa fii incrrezut in ceia ce fac dusmanii si in ceia ce planuiesc ei,trebuie sa ai oki si ureki printre ei,adika spioni.
Dar,nu toti folosesc atat de des spionii. Ai hotarat sa iai orasul,ai bagat o suma buna,ai vazut ce are,ai organizat si ai atacat.
La ce sa te joci zilnic cu spionaje,chestii. Faza cu 150 de spioni a fost data la misto de mine,din plictiseala. NU folosesc des spionii,doar cand trebuie si unde trebuie.
Ceia ce ai propus tu,e pentru cei care vreau mult dintr-o comanda.
Daca preferi sa spamezi cu spioni,fao asa cum este ea acuma,nu cauta iesiri mai simple.
Deci,nu am nimic impotriva ta,sa nu intelegi gresit. E o propunere buna,dar,eu personal nu vad sensul ei.
Daca cineva vede,cineva are nevoie,poftim..lasa sa se implementeze,nu o sa ma deranjeze...serios!
 

DeletedUser

Guest
NNerZZuuLL, chiar daca ai avea ceva impotriva propunerii, nu ar fi niciun bai. Ca doar nu sunt asa de cretin sa ma supar pe cei care nu sunt de acord cu mine...ar fi stupid.
Eu doar am facut o propunere, din postura de jucator, si am argumentat de ce ar fi utila.
De acum incolo, depinde de parerea voastra, a celorlalti playeri. Si daca vor fi mai multe pareri favorabile, poate ca propunerea va fi putea luata in consideratie de cei in drept si inaintata acolo unde se iau deciziile.
 

DeletedUser598

Guest
;)
Bun asa. NU mai spamam. Pentru mine,orice nou pe versiunele 1.xx sunt bine venite...doar sa fie,ca suntem prea uitati... :|
 

DeletedUser1644

Guest
si eu vreau o comanda sa se faca toate trupele singure, alta comanda sa atace contu singur si daca e posibil sa se si apere in caz ca as fi atacat ...:))

asa pot sa-mi vad linistit de cãpãlit si de prãsit la grãdinã ...:))

ce dracu de farmec mai are acest joc dacã voi mereu vreti sã-l simplificati???

si asa se plictiseste lumea de jocu asta pe zi ce trece,se lasa jucatori buni din cauza faptului ca e facut clar pentru oameni fara vreme sau chef... adica favorizeaza clar aparatorii,cei care stau si vegeteaza asteptand sa-i bage in seama cineva si pe ei... pff


sunt clar CONTRA orice simplificare a unui joc care deja e prea simplu,banal...
 

DeletedUser

Guest
@DarkAngel 4ever, propui sa existe o optiune care sa-ti permita sa trimiti de pe un oras mai multe spionaje cu aceeasi cantitate de argint, de mai multe ori, adica daca pe un oras ai spre exemplu 100.000 argint, sa poti sa trimiti 10 spionaje cu cate 10.000 argint dintr-o singura comanda. Dupa parerea mea, asta nu prea are rost....daca spionezi un singur oras dusman, de ce sa trimiti 10 spionari de cate 10.000 si sa risti sa vada inamicul ca-l spionezi, sa reuseasca spionajele abia de la al 7-lea/al 8-lea(de exemplu), cand poti sa timiti odata un spionaj cu 100.000 si sa nu vada inamicul.
 

DeletedUser

Guest
De acord cu NNerZZuuLL. :)
Dacă vrei să încurci adversarul, e bine să munceşti şi tu puţin.
 

DeletedUser

Guest
daca spionezi un singur oras dusman, de ce sa trimiti 10 spionari de cate 10.000 si sa risti sa vada inamicul ca-l spionezi, sa reuseasca spionajele abia de la al 7-lea/al 8-lea(de exemplu), cand poti sa timiti odata un spionaj cu 100.000 si sa nu vada inamicul.

Să-i goleşti peştera, să-l poţi spiona mai târziu cu mai puţini arginţi sau să nu mai aibe el arginţi să spioneze.
 

DeletedUser

Guest
@DarkAngel 4ever, propui sa existe o optiune care sa-ti permita sa trimiti de pe un oras mai multe spionaje cu aceeasi cantitate de argint, de mai multe ori, adica daca pe un oras ai spre exemplu 100.000 argint, sa poti sa trimiti 10 spionaje cu cate 10.000 argint dintr-o singura comanda. Dupa parerea mea, asta nu prea are rost....daca spionezi un singur oras dusman, de ce sa trimiti 10 spionari de cate 10.000 si sa risti sa vada inamicul ca-l spionezi, sa reuseasca spionajele abia de la al 7-lea/al 8-lea(de exemplu), cand poti sa timiti odata un spionaj cu 100.000 si sa nu vada inamicul.

Am explicat logica trimiterii a 10 spionaje x k arginti, decat un singur spionaj.

@ casalotul

sa nu exageram, totusi....nu am cerut scripturi de mass recruit sau mai stiu eu ce altceva.

@ dinutza06

te asigur ca muncesc...si nu putin. :)
 

DeletedUser

Guest
Nu am zis că nu munceşti TU! :))
Am zis că e bine aşa cum e acum: playerii care vor să îşi încurce adversarii cu rapoarte de spionaj să piardă şi ei mai mult timp făcând asta. Plus că nu e chiar aşa multă osteneală, poţi trimite 1 spionaj din ăla la 1-2 secunde... Dacă zici că vrei să trimiţi 10 spionaje îţi ia maxim 20 secunde.
 

DeletedUser

Guest
Tocmai asta este si esenta propunerii...timpul! 20 sau 30 de secunde/polis X zeci de polisuri de pe care lansezi spionaje, se aduna. Si se pierde timp....Se aduna...se pierde...un paradox si un joc de cuvinte. Si da, este destul de mare osteneala. Altminteri, nu mi-as mai fi racit gura de pomana pe aici, cu aceasta propunere. Nu sunt adeptul automatizarilor exagerate, nu sunt adeptul scripturilor care sa permita recrutarea in masa sau inserarea automata a trupelor sau balansul resurselor sau mai stiu eu ce...totusi, tind sa cred ca propunerea mea este utila si, la fel ca in cazul propunerilor mele anterioare, am sa incerc sa o sustin si pe aceasta, cu argumente solide. Si am sa va rog ca opiniile pro sau contra sa fie, deasemenea, sustinute de argumente pertinente.

O noapte buna sa aveti.
 

DeletedUser

Guest
@DarkAngel 4ever, propui sa existe o optiune care sa-ti permita sa trimiti de pe un oras mai multe spionaje cu aceeasi cantitate de argint, de mai multe ori, adica daca pe un oras ai spre exemplu 100.000 argint, sa poti sa trimiti 10 spionaje cu cate 10.000 argint dintr-o singura comanda. Dupa parerea mea, asta nu prea are rost....daca spionezi un singur oras dusman, de ce sa trimiti 10 spionari de cate 10.000 si sa risti sa vada inamicul ca-l spionezi, sa reuseasca spionajele abia de la al 7-lea/al 8-lea(de exemplu), cand poti sa timiti odata un spionaj cu 100.000 si sa nu vada inamicul.



:)))) noob taci dute joaca tu counter strike ca jocul asta e cam strain de tine

Pro la propunere
As dorii sa mai adaug o modificare la piata.Cand dai click pe ea sa apara unde jos o casuta in care sa ai posibilitatea de a alege un oras propriu si sa iti trimiti resurse pe el....altfel sistemul actual de a trimite resurse de pe un oras pe altul este unul greoi si stupid....sa fie exact cala triburile
 

DeletedUser

Guest
Din pacate acest lucru nu se va implementa deoarece nu se vor automatiza astfel de comenzi in joc. Fiecare comanda de atac, sprijin, aplicare de favoruri divine, transfer de resurse sau spionaj va trebui data separat, iar acest lucru nu se va modifica prea curand de aceea aceasta propunere va fi respinsa.
Singurul lucru automatizat este colectarea de resurse din toate satele de tarani de pe o insula printr-o singura comanda, pentru versiunea 2.0 a jocului, care deja s-a implementat.
 

DeletedUser

Guest
Ok, Andy. Muţam pentru precizări. Cred că se poate închide tema.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus