[IMPLEMENTAT]negot interzis strainilor

  • Autor subiect DeletedUser1888
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1888

Guest
buna,
cum stiti se poate face negot cu oricine..poti pune numai o interditie pe timp( care sa fie durata maxima)..
eu propun sa se se puna unde cand faci oferta sa poti mentiona cine sa nu poata vedea negotul sau sa scrie ca negotul nu a fost aceptat..
un exemplu:jucatorul x pune o oferta pe piata dar nu doreste ca un jucator y sa poata sa faca negot(el fiind un dusman)
Eu as dori un buton in care sa zica ca oferta de pe piata poate fi aceptata numai de membri aliantei..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
e o idee bună , dar nefolositoare ..

dacă este , te sincronizezi cu respectivul să faceţi schimb de resurse , dacă nu , vă faceţi pieţele lvl 10 şi vă trimiteţi ce aveţi nevoie ( dacă sunteţi pe aceeaşi insulă nu trebuie lvl 10 la piaţă .)

Contra .
 

DeletedUser1888

Guest
pai si eu daca nu vreau sa fac cu unu anume..eu vreau cu unu care acepta..si care sa nu fie din alianta inamica... iti dau un exemplu..eu vreau sa dau lemn pe piatra..si inamicu vrea sa dea peatra pe lemn..si eu nu vreau sa fac negot cu el..imi pun oferta pe piata ii interzic sa mio acepte si la fel pt toata alianta lui si astept pana o acepta un membru al aliantei care are nevoie sau unu care nu mi inamic..
 

DeletedUser3352

Guest
pai si eu daca nu vreau sa fac cu unu anume..eu vreau cu unu care acepta..si care sa nu fie din alianta inamica... iti dau un exemplu..eu vreau sa dau lemn pe piatra..si inamicu vrea sa dea peatra pe lemn..si eu nu vreau sa fac negot cu el..imi pun oferta pe piata ii interzic sa mio acepte si la fel pt toata alianta lui si astept pana o acepta un membru al aliantei care are nevoie sau unu care nu mi inamic..
pai decat sa se complice inutil, este foarte simplu sa anunti in alianta ce resurse doresti si faceti direct schimbul, fara sa mergi la piata - mult mai simplu

parerea mea ca este inutila aceasta propunere
 

DeletedUser1888

Guest
vai ce bine ar fi sa citeasca toti forumu aliantei..atunci as mai spune si eu ca ii inutila
 

DeletedUser3207

Guest
Asta nu mai e problema noastra......

Deci,CONTRA!

Exista deja alte metode.:p
 

DeletedUser

Guest
mi au sters postul :((((
Contra au spus colegii destule motive mai sus
 

DeletedUser

Guest
Propunerea nu este inutilă, vă grăbiți cu concluziile. Se poate crea o opțiune <doar pentru membrii alianței>. Dacă eu am foarte mult dintro resursă, evident că nu-mi va putea plăti nimeni pe loc, toată cantitatea. Așa că de ce să nu am oferta acolo și să accepte colegul din alianță când și cât vrea el?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus